Gerçek Sevgiyi Ne kadar Arıyoruz......

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Halime

• ***Sen kaldırım taşlarını dize dur önüme, ben toprağa basa basa senden uzaklaşıyorum ***
  • Yer: İsk€nd€run
  • 2695
  • +198/-0
  • Ve Birgün Bu Dünya Gül Bahçesine Dönecek..
Gerçek Sevgiyi Ne kadar Arıyoruz......
« : 05 Mayıs 2008, 17:00:57 »
[url=http://www.uyanangenclik.com]...[/url][center][i][b][color=green]İnsan bir tercih yapmak zorundadır: Gerçek Sevgilisini mi arıyor, yoksa fani ve geçici sevgilisini mi? Arada uçurumlar var. Gerçek Sevgilimiz biz farkında olsak da, olmasak da bizi seviyor ve bizi her gün nimet ve hayat hediyelerine boğuyor. Gerçek Sevgilimizin bir defa bile vefasızlığı görülmüş değil. Gerçek Sevgilimiz kötü günümüzde bizi terk eden birisi değil. Gerçek Sevgilimiz hayatta da, ölümde de bizimle beraber. Gerçek Sevgilimiz bizim onu sevdiğimizden çok daha fazla bizi seviyor! Gerçek Sevgilimiz, biz O'nu unutalım, unutmayalım; bizi unutmuyor.
Gerçek Sevgilimiz, bir günde defalarca kalbimizi yokluyor, defalarca iç dünyamıza nazar ediyor, bizi bizden çok daha iyi biliyor ve çok daha iyi seviyor, kalbimize bizden daha yakındır ve biz, insanlık olarak hepimiz, istesek de istemesek de, hızla O'na doğru gidiyoruz!

O bize şah damarımızdan daha yakindir. Yunus bu kavuşmayı Cennet'ten çok istiyor. Mevlâna bu kavuşmaya şeb-i ârûs diyor.

Gerçek Sevgilimiz hiçbir zaman bize uzak olmadı, hiçbir zaman uzak olmayacak!

Ve her defasında vefasızlık, sevgisizlik, kabalık, küstahlık, nezaketsizlik, hata üstüne hata, kusur üstüne kusur bizde; sonsuz vefa, sonsuz sevgi, sonsuz yumuşaklık, sonsuz iyilik, sonsuz nezaket, sonsuz hatasızlık ve sonsuz kusursuzluk O'nda oldu.
Defalarca O bizi affediyor, bizi bağışlıyor, hatalarımızı yok sayıyor, kusurlarımızı görmüyor, eksikliklerimizi hoş görüyor, biz O'na bir adım yaklaştığımızda O bize koşarak geliyor.

Kimdir o Gerçek Sevgili? Allah'tan başka kim olabilir?
------------------
Makale alıntıdır.[/color][/b][/i][/center]