Hangisi akıllı telefonların kullanım alanlarından biri değildir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uyanan Gençlik

• Yer: HATAY
  • 7462
  • +547/-0
SORU: Aşağıdakilerden hangisi akıllı telefonların kullanım alanlarından biri [color=red][b]değildir?[/b][/color]
A) Telefon konferansı ile firmalar yönetim kurulu üyeleri arasında ya da müşterileriyle toplantılar yapabilmek,
B) İki ya da daha fazla öğrenci grubu bir araya getirilerek aynı anda öğretim elemanını dinleyerek, sorular sorarak ders işleyebilmek
C) Kişisel olarak haberleşmek istediğimiz yakınlarımızla anında iletişim kurabilmek,
D) Sınav günleri, e-seminer saatleri, büroların yeri vb. konularda bilgi alabilmek,
E) Şirketlerin kapalı bağlantı ağı (intranet) ile dışarıdan bağlantıya geçmek

[b]CEVAP: [/b]Şirketlerin kapalı bağlantı ağı (intranet) ile dışarıdan bağlantıya geçmek

Telefonlardaki iletişim genelde [color=red][b]kişilerarası[/b][/color] iletişim seklinde gerçekleşmektedir. Bir başka deyişle genelde bir kaynak bir alıcı ile iletişim kurar; ancak, özellikle telefonlara eklenen ses sistemleri aracılığıyla bir kişiden bir gruba ya da kitleye veya bir gruptan bir başka gruba iletişim sağlanabilmektedir.

Örneğin,
• telefon konferansı ile firmalar yönetim kurulu üyeleri arasında ya da müşterileriyle toplantılar yapabilmek,

• iki ya da daha fazla öğrenci grubu bir araya getirilerek aynı anda öğretim elemanını dinleyerek, sorular sorarak ders işleyebilmek,

• kişisel olarak haberleşmek istediğimiz yakınlarımızla anında iletişim kurabilmek,

• sınav günleri, e-seminer saatleri, büroların yeri vb. konularda bilgi alabilmek,

• uçak ya da otobüs bileti satın alabilmek vb. birçok amaç için telefondan yararlanıyoruz.