MEKTUP tekrar yola çıktı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Black_house

• Yer: A'raf şehri
  • 4502
  • +462/-0
  • Sen, Seni Sevdiğinle Bil Ey Can! "O" Seninledir.
    • Uyanan Gençlik
MEKTUP tekrar yola çıktı
« : 11 Ekim 2009, 19:52:35 »
[img]http://img29.imageshack.us/img29/5318/mektupfw.jpg[/img]

[b]MEKTUP; YALNIZ bu günlere değil, yarınlara da dik duruşlu şahsiyetler yetiştirmenin gayretinde
UNUTMAYIN! SİZ ABONE DEĞİLSENİZ KİMSE DEĞİLDİR!
Kendinize sorun;
“Ben değilsem kim abone olacak?
Ben okumuyorsam MEKTUP dergisini, başkalarının okumasının bana faydası ne?

Bizim belki de en büyük eksikliklerimizden biri, güzel bir geleneği, yeniliği veya bir hizmeti daim kılıp yaşatmak için insanların neden destekleyip sahip çıkmadıklarını sorgularken, kendimizi hiç hesaba katmamamızdır.
Başkalarını, İhmal, duyarsızlık, cimrilik, tembellik,  vs. gibi yaftalarla yaftalar, ama herkesin kendimiz gibi bir gerekçesinin, bir engelinin olduğunu asla düşünmek istemeyiz. Çünkü bunu böyle düşünmek ve kendine toz kondurmamak, aslında kendi ihmallerimizi örten birer sahte örtüdür. Başkalarının yapmadığı ama kendimizin de ihmal ettiğimiz bir işin faturasını başkalarına kesmek, kendi vicdanımızda bizi “mazur” kılar! Kendi içimizde bozuk bir mizan kurup, kendi eksiklerimize birer kılıf bulurken, başkalarının eksiğine dolgun ve bedeli ağır veballer yükleriz.
Konuyu dergilere abone olmaya getireceğim. Oradan tabii ki Mektup dergisine.
Mektup dergisine bu sitenin okuyucuları abone olmuyorsa kim abone olacak. Lütfen herkes kendine sorsun: “ben değilsem kim?!”
Bu soruyu lütfen vicdanınızda cevaplayın! Biz mektup dergisini yaşatmak istiyoruz. Bilen bilir ki, sizlere hizmetten başka bir amacımız yoktur. Mektubun ve mektup gibi dergilerin yayın hayatının sona ermesi, bizim kaybımızdan daha çok ümmetin kaybıdır. Mektup ve mektup gibi dergilerin bazıları, inanın şu anda bitkisel hayattadır. Zamanın ağır koşulları bizleri mektubu çıkarırken çok müşkül durumlar da bırakıyor.
Biz dergiciliğe ve yayıncılığa endüstriyel değil, bir hizmet olarak bakıyoruz. Bu yüzden, sizlere seküler dünyanın yayıncılığa baktığı bir gözle bakıp, tiraj kaygısıyla gerçekleri saklayamayız.
Biz bir davanın erleri olmak istiyoruz, bizi okuyanlarında aynı kaygıyı ve gayeyi taşıdıklarına inandığımız için, dergiyi şişirme tirajlarla, kendimizi övmekle ayakta tutmayı asla düşünmeyiz. Bu hem inancımıza, hem de insanlığımıza tezattır.

Ekonomik kaygılarla dergicilik yapanların, ya da samimiyetten uzak, yalanlarla ve mübalağalarla kendini herkesin üstünde ve ulaşılmaz görenlerin yaptığı gibi bir yöntemle, tirajımızı artırmaya çalışmaktan Allah’a sığınırız.

Mektup bir cemaat dergisi olmadığı gibi, bütün cemaatlerin yaptığı hayırlı hizmetlerin yanında olmuştur. Bütün cemaatlerin çıkardığı dergilerin ayakta kalmasını ister. Cemaat dergilerinin cemaat duyarlılığıyla ayakta kalması takdire şayan bir durumdur. Kardeşlerimizin bu dergileri toplu halde alıp, insanlara dağıtması bu dergilerin ayakta kalmasını sağlarken, hem de okunmasını ve dolayısıyla insanların ilim ve bilinç düzeylerini artırmaya katkı sağlıyor. Hepsinden Allah razı olsun. Ama mektubun böyle bir imkânı yoktur…
Mektup, hiçbir yerden ve şahıstan ekonomik destek almıyor. Sadece abonelerinden sağladığı imkânlarla ayakta duruyor.
Türkiye de dergi okuyan kitle son yıllarda azaldı. Buna hepimiz şahidiz. Bir derneğe veya bir cemaate bağlı olanlar ekonomik krizlerde bile cemaat/dernek dayanışmasıyla ayakta kalabiliyor.
Bu bir sızlanma, ya da bir sitem değildir. Bu hepimizin bildiği bir realite ve güzel bir durumdur. Bizim demek istediğimiz, biz mektup dergisinin yirmi beş yıllık hizmetini kesintiye uğratmak istemiyoruz. 25 yıl faaliyet gösteren bir hizmet kurumu artık bizim olmaktan çok sizindir. Klasik olacak ama Mektup gerçekten size mal olmuştur. Mektup her ne kadar sadece Şenlikoğlu’nun imkânlarıyla çıkıyor olsa da, her ne kadar fiziksel yönden bir cemaate bağlı olmasa da, bütün cemaatlerin ve bütün İslam âleminin dergisidir. Bu dergiyi ayakta tutmak ta bir vefa borcudur diye düşünüyoruz.
Mektubu sizler ayakta tutacaksınız. Mektup şu an sizin ilginize muhtaç. Sakın “nasıl olsa birileri abonedir, onlar bu çağrıyı duyar” demeyin. Unutmayın, siz değilseniz kimse değildir. “Benim abone olmamla veya birkaç abone bulmamla ne değişir?” de demeyin. Müslüman zaferden değil, seferden sorumludur. Müslüman’a başkalarının ne yaptığı değil, kendisinin ne yaptığı sorulacak, isterse zafer hiç gelmesin! Kaldı ki, mücadele eden herkes mutlaka zafere ulaşır. Görünürde zafer olmasa bile!
Mektup dergisi ilginizi ve alakanızı bekliyor. Lütfen kendinize sorun. “ben değilsem kim? Ben değilsem, başkalarının yaptıkları veya yapmadıkları benim ne sevabım, ne günahım olur.” Bunu düşünün…
Mektup dergisi olarak, sizlerin hayırlı çizgide yürümenizi diliyoruz.

Haydi, hemen abone olun ve abone bulun.

Abone olmak için bize bir telefon açmanız yeterli

ABONE OLMAK İÇİN;
TEL; 0212 521 8310
CEP: 0532 511 03 74
E-mail:ozkanrecep07@hotmail.com
e.senlikoglu@hotmail.com
mektup.editor@hotmail.com
POSTA  ÇEKİ HESABI: EMİNE ŞENLİKOĞLU ÖZKAN. HESAP NO: 583 54 46
AVRUPA' DAN ABONE OLMAK İSTEYENLER İÇİN,
AVRUPA TEMSİLCİMİZ: HAYRUNNİSA DOĞRU
TEL: 0049 220 594 765 94 - 0049 179 399 70 83