Binekler değişince

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Black_house

• Yer: A'raf şehri
  • 4502
  • +462/-0
  • Sen, Seni Sevdiğinle Bil Ey Can! "O" Seninledir.
    • Uyanan Gençlik
Binekler değişince
« : 10 Haziran 2009, 00:02:09 »
[b]Bedir'e gidilecekti...

Yolculuğa çıkmadan önce hangi hanımların yolculuğa katılacağı kura ile belirlendi.
Kurada Hz. Aişe ve Hz. Hafsa çıkmıştı.

Hz.Aişe yolculuk anında peygamberimizin diğer eşiyle halini anlamak istedi.Bir plan düşündü.

Bu gerçekten iilginç bir plandı.

Böyle bir fikir aklına geldiğine sevindi.

Hz.Hafsa ile binekleri değiştirdi.Binekleri değiştirirken de Hafsa'ya düşüncesini fark ettirmemek için dedi:

"Ben şuraları görmedim, sen benim bineğime bin, sende görmediğin yerleri görürsün..."

Peygamberimiz, Hz. Hafsa'nın bineğine yaklaştığında H.Aişe'nin, Hz.Aişe'nin bideğinde de Hz. Hafsa'nın olduğunu hemen fark etti.

Hz. Aişe'nin düşüncesinide anlamıştı.

Binekte Hz.Hafsa varmış gibi peygamberimiz her zamankinden daha da ilgili davrandı binekteki eşine.

Yaptığı planın sonunda Hz.Aişe o derece rahatsız oldu ki, sabaha kadar uyuyamadı.

Peygamberin diğer eşine daha ilgili olduğunu öğrenmişti. Demek Peygamber diğer eşini daha çok seviyordu.

Hz.Aişe sabah zor etti...Sabah olunca yılanları ve akrepleri çok olan otların içinde çıplak ayakla yürüyüp durdu.

Bir taraftanda dua etmekteydi:

"Allah'ım bir yılan akrep gönderde beni soksun."

Peygamberimiz Hz.Aişe'nin planı neticesinde ne hale geldiğini iyi bilmekteydi...

Hz. Aişe'ye seslendi:

"Ayaklarını çek yılanlar ısırır."

Hz.Aişe'nin cevabı:

"Isırsın iyi ya benden kurtulursun."

Peygamberimiz, Hz.Aişe'nin yaptığı plan ile düştüğü haline farkettirmeden gülümsemekteydi...

Siret Ans., 2:122.[/b]