DOKTOR BU NE ??

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nesrin rihani

• *
  • Yer: Halep/SURİYE
  • 15
  • +2/-0
DOKTOR BU NE ??
« : 21 Şubat 2009, 21:29:54 »
DOKTOR BU NE

Zaman zaman hepimiz hayatta olumsuzluklarla karşılaşıyoruz  belki de iş hayatımızda belki de aile, okul , aşk , ve bazen sağlıkla ilgili olabilir aile aşk veya diğer durumlarda arkadaşlar ve dostların destekleri ile hafif yaralarla yada az kayıpla atlatabiliriz fakat sağlık söz konusu olunca bir başkanın diş ağrısı veya baş ağrısını hissetmek yada onun yerine taşımak insanlığın en zirvesidir  hani derler anam ağlar gerisi yalan ağlar buda öyle bir şeydir ama rabbim dert vermiş dermanda vermiş bunu ancak çok okumuş gece gündüz çabalamış değerli hekimlerimiz vardır ve biz insanlar her zaman onlara sonsuz güvenimiz vardır hiç kimse şüphesi olmasın . demin bahsettiğim o olumsuzluklardan birisini ben bir hafta önce yaşadım sol kulağımda  bir sorunum oldu ağrı kesici bile kullanmayan biriyim hekimlere güveniyorum fakat kolay kolay derdimi hastanelere taşımak istemem ama bu sefer kazın ayağı öyle değildi ve ben bu kulak  ağrısına karşı bütün kılıçlarımı indirdim  böylece kuzular gibi İskenderun
sosyal sigorta hastanesine yol tutum

PAZARTESİ 16 . 02 . 2009
Saat 8:40 geçiyordu ben hastanedeydim üç ayrı KBB Poliklinik vardı hekimlerin isimlerine baktım hiç birini tanımıyorum zaten söylediğim gibi ciddi bir rahatsızlığım olmamıştı  yalnız tabelada 3 nolu  poliklinik  doktorun ismini okudum Dr Y . BARAN ,  Baran - yağmur demek ve yağmur merhamet demek benimde şu an bu acıları dindirmek için  ALLAHIN merhametine ihtiyacım vardır kibarca kapıyı çaldım ve içeriye daldım bayan sekreter cep telefonu ile  ciddi bir görüşme ile meşguldü ne yalan söyleyim  görüşmesini böldüğüm için özür dilemedim /kulağımda sorun var kaydolabilir miyim / sordum telefonu kulağından indirmeden  7olmaz 40 hasta kaydettik alamam / kapıyı yavaşça çektim şansımı zorlamadım nasıl olsa iki poliklinik daha varmış .
İkinci polikliniğe geçtim bir beyefendi kayıtları alıyordu karnemi uzattım oda sağ olsun 34 sıra no lu bir fişle karnemi kaydetti ve bana  uzattı
İlk hamle başarıyla gerçekleştirdim oturacak yer yoktu bir an İskenderun da ne kadar kulağında  boğazında sorun yaşayan insanlar  varmış diye  düşündüm . on veya on beş dakika sonra Doktorlar silahşörler gibi geldiler ben  ve oradaki bütün hastalara umut getiriyorlar gibiydi . on dakika sonra sıra numaraları poliklinik kapısının üstündeki elektronik tabelada  yansıtmaya başlamıştır. Hastalar içeriye girip çıkıyorlardı ve tabela aksatmadan bir yeşil yaprak  altında ‘SİGARA İÇMEYİNİZ’ arkasında hastaların sıra numarasını yansıtıyordu. Boş bir yer buldum hemen atladım ve oturdum kulağımın ağrısında hafta sonu hiç uyumamıştım. Ayrıca hastanenin içi çok sıcaktı ve bu kadar kulağında ya da burnunda sorun yaşayan insanlar var ki,  ağrılarımı sineğe çektim ve sıramı bekledim. Tabela 3-4 dakikada bir aksatmadan numaraları yazıyordu. Hastalar üç dakikada, taş çatlasa beş dakikada girip çıkıyorlardı ne oldu bilmiyorum 25. sıra  numarasına gelince tabela bir yem yeşil yaprak sigara kullanmamak uyarısıyla  ve 25 sıra numarası epey bir kaldı  içerdeki hasta ciddi boyutta bir sorun var diye düşündüm  15 – 20 dakika süre ile  diğer hastalarla bekledik  gözlerimiz kapıdaydı tabela gıcık veriyormuş gibiydi öylesine durmuştu , bazı hastalar sıkıldılar galiba kızgın bir hamle ile kalkıp kapıya kadar gidiyorlardı  ama ne ilginç ki kapıyı çalmadan  o kızgınlık yerine yumuşak bir ifademi desem acizlik ‘mi desem anlamadım hatta adamın biri elindeki kapalı  şemsiyesiyle üç kere kapıya kadar gitti meleşir kuzular gibi yerine geri  döndü .
Bu  20 dakika içersinde hekim neyle meşguldü. Bilmiyorum çay mı içiyor yada önemli bir telefon görüşmesi mi vardı hala anlamış değilim ama şöyle düşüne bilirim o da bir insan kafasını dinliyordu .
Öğleden sonra önemli bir randevum  vardı ikinci mesai saatine kalacak isem benim orda beklememin bir anlamı yoktu, bu sefer hamleyi ben yaptım var olan gücümle kapıya gittim. Çaldım, bu kadar yumuşak olacağımı bende bilmiyordum  ‘acaba biz öğleden sonraya mı kalacağız’ diye sordum bey efendi sekreter iddialıydı bu işleri iyi biliyordu galiba ve sanki ona göre ayarlanmıştı her şey : ‘yo yo kalamazsınız ‘ Rabbim çok şükür iyi ki de terslemedi beni ve böyle hamlemi kazasız belasız sona erdi .
Nihayet sayım başladı ve geldik 34 numaraya, benim sıra numaram biz üç hasta içerde bekliyorduk, kurbanlık koyun gibiydik.  Şikayet ne? .. bakim .. tamam ilaç yazıyorum ve sıradaki hasta gelsin !! Girdim şikayetimi özetle anlattım, hatta hiç anlatamadım sadece kulağım dedim şikayetimi sordu ama dinlemedi , baktı …ve beni yıkan teşhis /zarı marı görmiyorum senin tedavin çok zor  çok gider gelirsin buralara , ilaç yaziyorum ….tamam.  /Ağzım dilim bağlandı adeta  kitlendim, sanki bu güne kadar hiç konuşmamışım gibi yada ALLAH beni dilsiz yaratmış gibi sustum, bekledim ki bana iki ay bir ömrün kalmış ne b**  yiyeceksen ye  ona göre !!!!!

Çıktım hastanede pazartesi günü İskenderun yağmura teslim olmuştu evim Fener cad. yıkık moralle yola düştüm , acaba bana ne oldu . Sağır mı olacağım yoksa direk tahtalı köye mi giderim. İskenderun bana değişik geldi sanki ilk defa görüyorum ve aynı zamanda son defa olacak . Ağaçlar, kaldırımlar ve bu şehrin sokaklarında göllenmiş sular bile şirin geldi.  Ya çocuklarım onlar küçük kime bırakırım, kime anne derler. Eğer bu doktor beni tedavi etmekten zorlanırsa  demek buraya kadarmış. İşte o an süzüldü gözlerimde kocaman iki damla yaş ( küt diye yağmurdan oluşmuş küçük çapta olsa da, bir havuza düştüm. Ayakkabım, çorabım hatta kemiğimdeki iliklere kadar ıslandım ) İNŞALLAH  seçimden sonra  bu çukurlar yapılır  diye dua ettim ..  AMİN ..
İNŞALLAH bu doktorun tahlilsiz, röntgensiz, kayıtsız şartsız, çekilişsiz kurasız  beni moralden yıktı  ..YANILMIŞ olur ,buna da AMİN
cry  duuaa

Çevrimdışı D®agon

• Ezberletmez Öğretir
  • Yer: Ankara
  • 11650
  • +524/-0
    • Arif Hocam
Ynt: DOKTOR BU NE ??
« Yanıtla #1 : 21 Şubat 2009, 22:28:18 »
[b]İnşallah ciddi rahatsızlığınız yoktur. dduuaa Allah şifalar versin efendim

Güzel bir anıydı. [/b]  tşkk

Çevrimdışı Leb-i Damla

• La taknetû..!
  • Yer: Sadabad
  • 2529
  • +270/-0
  • UMUT Dünyası mı, UNUT Dünyası mı?
    • Uyanan Gençlik
DOKTOR BU NE ??
« Yanıtla #2 : 22 Şubat 2009, 02:37:36 »
[color=purple]Bu yazıyı okurken Mide ağrısı çektiğim gün ,acile gittiğim akşam geldi aklıma...

Üç gün aralıksız süren ağrı,ha bugün geçer ha yarın geçer diye beklerken,o dayanılmaz ağrılara yenik düşüp acilin yolunu tutmuştuk o gece...

Oraya kayıt buraya kayıt derken elimdeki evraklara bakınca;kaydı yapan kişi beni çocuk dahiliyeye kaydetmiş.
Beni çocukmu sandı acep?Abimle bakıp gülüştük.Tabi o kadar sıra bekleyip değiştirmek yerine kendim yazıyı değiştirdim.

O saatte acil girişi o kadarmı kalabalık olur.Tabiki bir hasta yanında gelen refakatçi iki kişi olursa olucağı o.
Yüz ifadelerini inceliyorum herkeste endişe,sıra kavgası oldu olucak derken bağrışmalar başlamıştı bile.Abim benim yerime sıra beklerken ben oturduğum yerden acı içinde olanları izliyordum.

Nihayet ismimin çağrıldığını abim haber verdi.İçeri girdim,benimde arkadaşın anlattığı gibi hiç muayene edilmeden dr.un sadece sorduğu soru şu ;midenin neresi ağrıyor? elimle gösterdim.bayan dr,ordaki  başka kişiye bana bir iğne yapılmasını istedi.Hepsi o.Ben Onca sırayı bunun içinmi beklemiştim.Muayenesiz iğne.Bari etki etseydi yapılan iğne gam yemicem beklediğime.

Evet...bende doktor bu ne diyesim geldi!!!

Velhasılı,ben ağrı içinde eve dönerken,ağrısız geçen günlerimin ne büyük bir nimet olduğunu birkez daha anladım.
Ağrı,nefes almamı oturup,kalkmamı bile engelliyordu.Nerden çıkmıştıki bu ağrı!!!

En nihayetinde,ertesi gün özel kliniğin yolunu tuttum,evime en yakın olanından.
Tacikistanlı doktor varmış, şive farklı...Muayene edildim çok şükür.Sebep sonuç ilişkisi dahilinde diyalog sonucu tahlillerimi yaptırmamı istedi.Tabiki ben biraz korktuğum için endoskopiye sıcak bakmadım.Hiç mide ağrısı yaşamayan ben,ilk kez bu şekilde bir ağrıyla karşılaşınca endoskopiye sıcak bakmak mümkün olmazdı tabi.Stres,psikolojik etkenlerdi beni bu ağrılarla başbaşa bırakan.

Doktorun verdiği ilaçları düzenli bir şekilde kullandım..Ağrılarım hafifledi ve şuan hiç şikayetim kalmadı.Stresten uzak durmaya,beni üzen şeyleri polyannacılık oynayarak berteraf etmeye çalışıyorum...

nesrin rihani kardeşim,sizede acil şifalar diliyorum...
Rabbim en kısa zamanda sağlığınıza kavuşmayı nasip etsin şafi ismiyle.

Doktor bu ne?!?! diyenlerin anılarını ise buraya yazmalarını bekliyorum.[/color]

Çevrimdışı D®agon

• Ezberletmez Öğretir
  • Yer: Ankara
  • 11650
  • +524/-0
    • Arif Hocam
DOKTOR BU NE ??
« Yanıtla #3 : 22 Şubat 2009, 02:58:27 »
[b] aaaa sizede geçmiş olsun hüzzam kardeşim  öppp Allah şifalar versin

Buarada sanırım dr lar taşlanacak  heheh Lokman hoca görmesin[/b]  byy

Çevrimdışı Leb-i Damla

• La taknetû..!
  • Yer: Sadabad
  • 2529
  • +270/-0
  • UMUT Dünyası mı, UNUT Dünyası mı?
    • Uyanan Gençlik
DOKTOR BU NE ??
« Yanıtla #4 : 22 Şubat 2009, 03:08:27 »
[color=purple][b]Sözümüz meclisten dışarı ama ilgisiz doktorlarıda hasta hakları hakkımızı kullanıp eleştirilerimizi yazmamızada kimse engel olamaz değilmi. 81x Taşlanacak doktorlardan olmama temennimle sağlık dolu günler diliyorum...[/b][/color]