Ey Müslüman Genç! - Şerife Şevval Kardelen Yazıları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şeyma©

• Yer: İzmir
  • 3454
  • +402/-0
    • Uyanan Gençlik
[img width=165 height=200]http://www.uyanangenclik.com/gallery/422_18_08_15_11_20_10.jpeg[/img]

Ey Müslüman Genç!

Sana söylüyorum, evet evet sana, başkasına değil sana sesleniyorum. Teknolojinin makro düzeyde olduğu bu çağda, telefonun, televizyon ve internetin oluşturmuş olduğu şu sanal dünyadan sıyrıl ve kendi dünyana bir an dahi olsa dönüver. Başını iki elinin arasına koy, ne hal üzerinde olduğunu bir düşün. Giydiğin kıyafet, özendiğin kişi ve kişiler, saç modelin, dinlediğin müzik inandığın değerler ile ne kadar örtüşüyor?
Müsaden varsa, Sana bir iki sorum olacak.

Peygamber a.s`ı bir futbolcuyu tanıdığın kadar tanırmısın?
Tuttuğun takımın yenilmesine üzüldüğün kadar, kaçırdığın namazlara da üzülürmüsün? Elinde düşüremediğin ve mesaj yazmak için bir makine gibi çalışan şu ellerin, sırf senin kurtuluşun için indirilen Kuran-a dokundu mu?
Tv ve bilgisayara bakmaktan yorulan ve sahte aşklar için yaşaran şu gözlerin, kendi günahların için ağladı mı?
Biliyorum; bu tarz soruları şimdiye kadar kimse sana sormamıştı. Zaten hayatlarımız pek çok cevapsız sorular ile dolu.

Ben birkaç tane sormuşum çok mu?
İçini karartmak istemem ama ölüm denen bir gerçeğin, senin bütün hayal ve programlarını ikiye bölüp, seni bu fani dünyadan alıp götüreceğini ve amellerin ile yalnız kalacağını biliyor muydun?
Güvendiğin bu enerji dolu bedeninin, bir yaprak misali yavaş yavaş solacağından haberdarmısın?
Biraz keyfin kaçtı biliyorum, ‘bu yazıda nerden çıktı karşıma` diye kendi kendine söylendiğini duyar gibiyim.
Olsun; belki de sende bu kıvılcımı gören Rabbin, bu yazıyı karşına çıkartarak, senin bazı gerçekleri görmeni istiyordur.
Her neyse,nerde kalmıştık? Ha gençliğin enerjik oluşundan.
Evet, sana verilen bu enerji ve hareketliliğin hesabını, onu sana bahşeden Rabbime vereceksin.
Buda nerden çıktı? Diyeceksin..
Başkasına nerde harcayacağının imtihanı olarak mal veren Allah, sağlam vücut ve parlak zekâyı hangi yollarda yıpratacağımız konusunda da bizi imtihan etmekte.
Sana emanet olarak verilen bu uzuvlarının da senden şikâyetçi olup, yaptıklarına şahitlik yapacaklarını unutma.
Sana güven kaynağı olan anne, baba, eş ve kardeşlerinin seni yalnız bırakacaklarını, tek başına çaresiz kalacağını unutma.
Sende, bir zamanlar alay ettiğin bu yaşlı kimseler gibi olacağını, yani yardıma muhtaç bir hale gireceğini unutma.

Zeyd b. Sabit r.a diye bir sahabeyi duydun mu?
O da senin gibi genç, enerjik ve zekâlı biri idi.
Ama Zeyd, kendisine bir imtihan olarak verilen bu özelliklerini, Rabbi yoluna harcayarak, dünyadaki imtihanını kazananlardan sadece biri.
Daha on üçünde bedir savaşına katılmaktan mahrum olan, ama boş durmayıp Allah yolunda çalışıp çırpınan bu sahabeyi gören Rabbi, sonunda onu gökten gelen vahye şahit yaparak vahiy kâtipliğine getirecektir.
Musabı, Hanzalayı, Erkamı, , Bilal`rıdvanüllahi ecmein in genç yaşlarında nasıl bir hayat yaşadıklarını, araştır.
Çık şu yalan dünyandan.
Sirkelen.
Bir Müslüman genç olama iftiharını, yaşayarak ispat et.
Yarının, Said`i, Cafer` r.a i olacağını hedefine yerleştir.
Sadece Rabbim adına yaşa ve sadece onun adına ruhunu teslim et

Şerife Şevval Kardelen.