Sandbox Kontrol - Web site Neden Sandbox’a Düşer?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı D®agon

  • Ezberletmez Öğretir
  • *******
  • Join Date: Mar 2008
  • Yer: Ankara
  • 11642
  • +524/-0
  • Cinsiyet: Bay
    • Arif Hocam
Sandbox Kontrol - Web site Neden Sandbox’a Düşer?
« : 14 Haziran 2013, 11:05:48 »
Google Sandbox Nedir?

Google SandBox, Google tarafından yeni web sitelerine uygulandığı düşünülen bir çeşit filtreleme sistemidir. Bu filtrelemenin bir sonucu olarak söz konusu site, içeriğindeki en önemli anahtar kelimeler için yapılan aramalarda dahi, sonuçlarda gerilerde kalır. Bir site çok iyi bir içeriğe, iyi bir PageRank’a ve siteye diğer sitelerden yönlendirilmiş birçok bağlantıya sahip olsa bile SandBox etkisinde kalabilir, çünkü PageRank'ın Sandbox'a etkisi bulunmamaktadır.Seo‘nun gelişmesi ile birlikte web masterlar rekabeti arttırarak müşterilerinin veya kendilerinin web sitelerini Google arama sonuçlarında anahtar kelimede ilk sayfalara taşımak istediler. Bir süre sonra çalışmalar doğal bir halden çıkarak çöp çalışmalar haline geldi.
Google amcamızda arama sonuçlarını iyileştirmek, net sonuçlar sunabilmek, iyi ve kötü web siteleri birbirinden ayırt edebilmek için Sandbox ‘u geliştirdi. Çöp çalışma yapan web sitelere Sandbox ile cezalandırdı.

Sandbox’a düşen web siteler Google aramalarında listelenmez yada arama sonuçlarında çok gerilerde kalırlar buda bir takım zararlar oluşturur.

 
Bir Web site Neden Sandbox’a Düşer?

<title>,<description>,<keywords> metataglarını kullanırken çok uzun, gereksiz ve aynı anahtar kelimeleri kullanılması.
Çöp sitelerden alınan yığınla backlink.
Yeni web sitelerin aşırı backlink alması.
Anti Seo çalışmaları
Aşırı etiket kullanımı
Kopya içerikler
Web sitenizin yapısı tek sayfa üzerine inşaa edilmişse web siteniz büyük olasılıkla sandbox’a düşecektir.

Gibi sebeler sizi sandbox’a düşürebilir. Web sitenizi kontrol edin ve bu kriterleri doğru bir şekilde düzenleyip, yerine getirin.


Sandbox Kontrol

Web sitenizin sandbox’ta olup olmadığını sorgulamak çok kolaydır. Bunun için öncelikle google’a girin. Arama kısmına şu şekilde yazın.

info : siteniz.com


Sandbox filtresinden nasıl kurtulurum?

Cevabı çok basit : Tek ilacı zaman olan bir fitre bu. Sitemiz eskidikçe sıralamada üstlere çıkmaya başlarız. Tam olarak bu filtreden kurtulmak için yaklaşık bir sene geçmesi gerek.

Çıkışı hızlandırmak için ne yapmamız gerek? 

- Öncelikle Hostumuzun iyi olması gerek. Sitemizi kesinlikle kapalı görmemeli google.

- Sitemizin içerigini düzenli olarak güncellememiz gerekli. Gelecek vaad eden her sitenin içinde emek vardır. Verdiginiz emeği google un görmesi gerek. Örümceginin her ziyaretinde içerigininin zenginleştigini görmesi gerek.

- Sitenizin içeriginin çalıntı olmaması gerek. Orjinal içerik herzaman kazanır googleda. Nasıl olsa google veritabanında var olan bir bilgiyi siz, ziyaretçinin önüne pişirip pişip sunarsanız, google sitenize çok seyrek ugramaya başlar. Çünkü sizin siteniz google sistem kaynaklarını boşa harcayan bir zaman kaybıdır. Örnegin başka bir kaynaktan makale falan alıyorsanız, mutlaka makaleyi kendi cümleleriniz ile harmanlayın.
Özgün içerik oluşturmaya mümkün mertebe özen gösterin.