Güzel Anlamlı Sözler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı melike

• Yer: ANKARA
  • 739
  • +66/-0
  • Dal rüzgarı Affetse de...Kırılmıştır bir kere...
Güzel Anlamlı Sözler
« : 13 Mayıs 2008, 14:47:44 »
[color=purple]                                                    Güzel Anlamlı Sözler

Rüzgarin kemanini çaldigi ve yagmur damlalarinin pencerene vurdugu Soguk bir gecede yatagina uzanip hayalini kurdugun Ve keske dedigin bütün güzellikler senin olsun..

-------------------------------------------

Beyaz bir güvercin gönderiyorum sana, Kanatlarinda mutluluk yüreginde sevgi ve sevkat, Kar beyaz tüylerinde kokun, Ve gagasinda iyi geceler öpücügü Ona iyi bak.

Yatagini gül yapraklariyla, Hayallerini papatyalarla süsledim Üzerini sevgimle örtüp kabuslarini da ben aldim ki En tatli rüyalar seninle olsun.

Rüyalarin en güzelini görürken, Tanrinin seni korumak için gönderdigi Meleklerin kanatlari öyle büyük olsun ki En masum aninda bile kimse sana zarar veremesin.

Öyle insanlar tanidim, her biri gökte bir yildiz gibi

Hayallerin okyanuslar kadar büyükse Ve sen içinde bir kum tanesi gibiysen Umudun sesini dinle , Içindeki kipirtinin okyanuslardan büyük oldugunu göreceksin.

Sevgiler vardir ugrunda ölmeye deger, Asklar vardir ölünceye kadar yasamaya deger, Ama öyle insanlar vardir ki Tanridan tapmaya deger.

Nehirler denizlere karisir dalgalanir firtina olur durulur, Kalbimdeki kasirga hiç dinmez benligim senle erir bütünlesir Ates yanar küllenir ama sönmeyen bir ates var senin atesin !!

Bir gün bunalir çok özlerse yüregin beni, Bir yildiza takilsin gözlerin Çünkü ayni özlemle ayni yildizda seni ariyor olabilirim

Ufukta bir gemi görsem seni tasiyan, Mavi denize dalardim geriye bakmadan Uçsuz bucaksiz mavilikte arardim beni Taa ki beni sende bulana kadar.

Ay yildiza mutluluk fisildarken Gökyüzü sevincini yeryüzü ile paylasirken Ben sana bir parça mutluluk yolluyorum içindeki umut çiçekleri hiç solmasin diye

Hani gözler varya sözleri anlatir, Hani sözler varya gözleri aglatir, Hani anlar varya degeri geç anlasilir, Bir de ask varya seni bana anlatir..

Basini gögsüme yasladiginda tek bir düsmanim vardir: O da geçip giden zaman...

Seni düsünür , seni özlerim , Sevgilerin özlemlerin derinliginde Ne olur kir seytanin bacagini birkez beni hatirla , Bir sonbahar serinliginde..

Kalbimi kirmak suya yazi yazmak kadar zordur. Kalbimi düzeltmek ise gece dogan günese dokunmaya benzer. Sen o suya yazi yazdin Simdi günesin dogmasini bekle.

Simdi daha iyi anliyorum ki, Nefes almak degilmis, yasamak. Ateslerde yanmak gibi bir sey, Seni severken,sensiz olmak...

Gökyüzü yildizlarla doluydu, ben hep seni düsünürken. Hüzün yildizlari koydum adlarini, seni hatirlatiyor diye. Ayni onlar gibi sende benden çok uzaklardaydin. göz kirpardin uzaklardan sessizce. Bense hep seni bekledim, kirik kalbim, yasli gözlerimle.

Seviyorum sevmenin aci verdigini Her sevenin sevilmedigi bile bile ... Ama yine de bir umut tasiyorum Belki seven sevilir diye.

Herzaman gül, hayata gülücük saç, gülmeyi benimse, Çünkü senin bir gülüsün için, Koca dünyada yasayan biri mutlaka biri vardir.

Günesin dogdugu yerde parlayan bir isik görürsen Bilki senin için yanan kalbimdir.

Bazen sana gayesiz, raslantisal bakardim... Sense kaçirirdin gözlerini benden. Oysa , sana bakarken gözlerinde kalbini görürdüm. Gözlerin olmadan da kalbini görecegimden habersizdin. Ve hatta sana bakmadan seni hissettigimi bilmezdin

Titrer durur ellerim yaninda. Vücudum ürpermeyle dolar. Üsüyorum ben yaninda. Çünkü varligin içime serinlik veriyor

Içim o kadar senle doldu ki... Insanlar seni gözbebeklerimde görürler diye bakmaya korkar oldum

Öyle güzeldin ki! Ama bir gün anladim yüzündeki güzelligin ruhundan geldigini. Öyle güzeldin ki! Anladim seni güzel gören benim gözlerimdi. Sevgimin güzelligiydi seni güzellestiren.

Egilip gözlerime bakti: seni seyredebilirmiyim dedi usulcacik. Sandim eylemlerin, insanlarin gözlerimde ve yüzümde oynasmasini Seyredecek. "Evet" dedim belli belirsiz. Yumdu gözlerini. sasirdim. Sonra anladim ki kalbinde seyrediyordu beni.

Aynaya bakinca kendimi degil kocaman bir yürek Ve o yürekte ondan da büyük bir sen gördüm.

Yagmur vuruyorsa pencerene, Anla ki o zaman ben agliyorum. Yagmur pencerene vururken , Benim gözyaslarim da kalbime vuruyor; Tipki yagmur gibi..

Bana kalsa gökyüzündeki tüm yildizlar yerine bütün insanlara Senin gözlerinde islidayan bir çift yildizi gönderirdim.

Ya durgun olmali deniz ; ya durmali ya da kudurmali, Sonuna kadar saplanamayacksa hançer kinida durmali , Seven ölene dek sevilmeyecekse bastan unutulmali.

Sen en büyük sevgiyi hakedecek kadar mükemmel , Herkesin sevmeyi haketmeyecegi kadar özelsin.

Sen dünyaya sürgün bir meleksin Ve ben seni o kadar çok sevecegimki Bir daha cennetine dönemeyeceksin

Ne seni unutmak gibi bir çaba var yüregimde, Nede askimi körükleyen bir rüzgar , Ne seni görmeden durabilecek kadar güçlüyüm, Ne de kaybetmeye dayanacak kalbim var.

Sevgi bir yildizdir yanip sönen , Masmavi bir düstür gökyüzünde hiç ölmeyen , Sevenlerin mumudur sevgi , Eriyip de hiç bitmeyen.
parliyordu Oysa ben seni günesim seçtim Ve bir günes için binlerce yildizdan vazgeçtim[/color]

Çevrimdışı melikşah

• melikşah
  • *
  • Yer: dörtyol
  • 31
  • +9/-0
Ynt: Güzel Anlamlı Sözler
« Yanıtla #1 : 19 Mayıs 2008, 19:42:49 »
diline sağlık güzellikler goody      paylaştıkça ziyadeleşir

Çevrimdışı Güneş

• 427
  • +121/-0
Ynt: Güzel Anlamlı Sözler
« Yanıtla #2 : 05 Haziran 2008, 15:15:40 »
Allah, tüm insanları yoktan var etmiştir. İnsan bir hiçlikken Allah'ın rahmeti sayesinde bir can sahibi olmuştur. Kullarını bu dünyada barındıran, çeşit çeşit yiyecekler, meyveler sunan, binbir türlü çiçekle, sevimli hayvanlarla bize zevk verecek manzaralar yaratan, güneşten suya, havadan vitaminlere kadar ihtiyacımız olan herşeyi kusursuzca var eden, uzayın boşluğunda binlerce kilometre hızla yol alan dünyayı her an güvenlik içinde tutan, Rahman, Rahim ve sonsuz merhamet sahibi olan Rabbimiz'dir. Allah'ın üzerindeki nimetlerini, O'nun herşeye güç yetiren ve tüm evrenin tek hakimi olduğunu, herşeyi en güzel ve hayırlı şekliyle yarattığını düşünen her müminin Allah'a olan sevgisi daha da güçlenir. Allah'ı seven ve Allah'tan korkan bir insan, O'nun sınırlarını büyük bir şevk ve istekle korur; Allah'ın her emrini kusursuzca yerine getirmek için büyük bir titizlik gösterir, Allah'ın hoşnutluğunu, sevgisini, rahmetini ve cennetini kazanmak için hayatı boyunca bütün gücüyle çalışır.