Uyanan Gençlik

Facebook Sayfalarınıza Yada Facebook Profilinize Kullanıcı Adı Nasıl Alınır?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı D®agon

  • Ezberletmez Öğretir
  • *******
  • Join Date: Mar 2008
  • Yer: Ankara
  • 11629
  • +524/-0
  • Cinsiyet: Bay
    • Arif Hocam

İlk önce;   www.facebook.com/username adresine tıklamanız gerekmektedir.
Linke tıkladıktan sonra Facebook'a giriş yapmamış iseniz ilk önce giriş yapıyorsunuz daha sonra ise, ne için kullanıcı adı seçmek istiyorsanız (sayfa yada profil) onu seçip, kullanıcı adınızı istediğiniz şekilde belirleyebiliyorsunuz.

Facebook Kullanıcı Adı Ne İşe Yarar?

Facebook'ta kullanıcı adı almak demek kendi profilinize ait bir link almak demektir. Biri size Facebook adresin var mı dendiği zaman direk verebileceğin hazır bir adresin olması demektir.

Örnekle gösterecek olursam benim Facebook kullanıcı adımız uyanangenclik olsun.
Facebook adresimiz de şöyle oluyor. : www.facebook.com/uyanangenclik

Verdiğim örnekten de anlayacağınız gibi kullanıcı adı demek www.facebook.com adresinin sonuna gelen ve sizin belirlemiş olduğunuz bir isimdir.Ama bu sadece öyle basit bir isimden ibaret değil.Kullanıcı adı almanın bir diğer avantajı ise,Facebook'a giriş yapacağınız zaman uzun uzun e-posta adresinizi yazmanıza gerek kalmadan E-Posta kısmına kullanıcı adını yazarak Facebook'a giriş yapabiliyorsunuz. Ayrıca, arkadaşlarınız Facebook aramada yalnızca kullanıcı adınızı yazarak sizi daha kolay bulabliyorlar. Bu ençok da benim işime yarıyor sanırım. :) Beni Facebook'ta eklemek isteyen arkadaşlarım; benim adıma benzer bir sürü isim olmasından dolayı adımı yazdıklarında beni Facebook'ta bulmakta zorluk çekiyorlarmış tantanalarını duymaktan kurtuldum. aliarslan10 yaz ve bul diyorum !  O kadar! :)

Facebook Sayfalarınıza Yada Facebook Profilinize Kullanıcı Adı Nasıl Alınır?
İlk önce;   www.facebook.com/username adresine tıklamanız gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra Facebook'a giriş yapmamış iseniz ilk önce giriş yapıyorsunuz daha sonra ise, ne için kullanıcı adı seçmek istiyorsanız (sayfaa yada profil) onu seçip, kullanıcı adınızı istediğiniz şekilde belirleyebiliyorsunuz.

ÖNEMLİ UYARI : 
Facebook'ta sadece bir kez kullanıcı adı alabilirsiniz. Ayrıca aldığınız bir kullanıcı adını da bir daha değiştiremezsiniz. Bu yüzden kullanıcı adı seçecek iseniz, kendinizi için en iyisini seçmenizi tavsiye ederim.

 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
0 Yanıt
1272 Gösterim
Son İleti 11 Ocak 2015, 17:03:20
Gönderen: D®agon
0 Yanıt
1677 Gösterim
Son İleti 11 Ocak 2015, 17:54:00
Gönderen: D®agon
0 Yanıt
1314 Gösterim
Son İleti 20 Ağustos 2015, 08:58:26
Gönderen: zeron
0 Yanıt
1538 Gösterim
Son İleti 13 Ocak 2016, 11:51:44
Gönderen: D®agon
0 Yanıt
473 Gösterim
Son İleti 10 Mayıs 2018, 14:34:46
Gönderen: Uyanan Gençlik