Sayfamı google'da neden bulamıyorum?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kardelen

  • *****
  • Join Date: Nis 2008
  • Yer: Hatay / İskenderun
  • 3198
  • +238/-0
  • Cinsiyet: Bay
Sayfamı google'da neden bulamıyorum?
« : 06 Nisan 2016, 09:45:41 »
Sayfanı google'da bulamamanın farklı sebepleri vardır.
[img width=300 height=130]http://uyanangenclik.com/resimler/internet/sandbox.png[/img]
[b]
Google sayfanı tanıyor[/b]
Arama motoru önce senin sayfanın var olup olmadığını bilmesi gerekir. Google'un senin sayfanı tanıyıp tanımadığını arama kısmına "sitenin adını yaz örnek [b]uyanangenclik.com[/b]" yazarak bulabilirsin. Eğer google sonuçlarda sayfanı çıkarıyorsa, bu google'ın senin sayfanı tanıdığı anlamına gelmektedir.

Eğer google sayfanı tanımıyorsa: Google otomatik olarak sonuçlarda "Crawler" linkleri dediğimiz sonuçları listeler. Bu da demek oluyor ki, arama motoru senin sayfanı tanımıyor fakat başka sayfalar senin linklerini eklemiş ise diğer kullanıcıların sayfalarını sonuç olarak çıkarıyor. Yani senin sayfan bu durumda dolaylı olarak ortaya çıkıyor.
[b]
Sayfanın süresi[/b]
Henüz yeni bir sayfa oluşturduysan ve de içeriğini henüz düzenlemeyip sayfanın içeriğini boş bıraktıysan, arama motorları senin sayfanı sonuçlar arasında çıkarmayabilir.

[b][b]Sayfanın içeriği[/b][/b]
Sayfanın google sonuçlarında çıkmasının en önemli etkenlerinden bir tanesi de, sayfanın içeriğidir. Bunun en iyi özetleyecek olursak "Content ist King!", yani "Sayfanın içeriğinin ne denli olduğunu" belirtmek özellikle gereklidir.

Sayfanın içeriğini doldurmadığın sürece arama motorları sonuçlarda ne çıkarabilir ki? Doğru olmak gerekirse, sıfır sonuç. Sadece resim eklemek bile "Crawler" sonuçlarını ortaya çıkarmaz ve istediğin konuma gelmeyebilirsin. Bunun nedeni sistemin yazı karakterlerini okuyabilmesi ve resimleri okutamaması.