Online Metin 2 Oyunu - Oyun Kurulumu

  • 0 replies
  • 1916 views

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı D®agon

  • Her Şey Senin Rızan İçin Allah'ım.
  • *
  • 11502
  • +523/-0
  • Cinsiyet: Bay
    • bilyonmu
Online Metin 2 Oyunu - Oyun Kurulumu
« : 01 Kasım 2012, 22:41:02 »Metin2 sizi fantastik doğu dünyasına götürür.
Bir dövüş sanatları ustası olun ve Ejder Tanrısının müttefiği olarak toprağı zehirleyen Metin Taşlarının kötü etkisine karşı savaşın. Üç imparatorluktan biri için vahşi savaşlara katılın, toprakları fethedip değerli eşyalar kazanın ve kıtanın yeni İmparatoru olun. Kaderiniz sizin elinizde!Metin2 Ana sayfa  leftt  Linkleri gorebilmeniz icin izniniz yok! Uye ol veya Giris yap

Eski zamanlarda tüm kıta tek bir İmparatorluk olarak birleşmişti. Halk İmparatorluk otoritesi altında barış içerisinde ve yardımlaşarak yaşıyordu.
Ancak bir gün tehdit tehlike gökyüzünden devasaMetin Taşları formunda yer yüzüne yağdı.
Taşların etkisi kıtanın sadece coğrafyasını ve iklimini etkilemekle kalmadı, aynı zamanda hayvanları da etkisi altına aldı. Hayvanlarmutasyon geçirerek güçlü ölümcül, zalim ve çirkin canavarlara dönüştüler. Birçok ölümcül bir hastalığa yakalanarak öldüler ve tüm cezalandırılmış kıtaya yayılan ürpertici zombileredönüştüler.
Oluşan kaos eski imparatorluğun dağılmasına yolaçtı ve kıtanın uç kesimlerinde o günden bugüne düşman 3 küçük imparatorluk kuruldu. Metin Taşlarının düştüğü kıtanın ortasında ise en korkutucu yaratıklar yaşar oldu ancak hala daha küçük Metin Taşları gökyüzünden düşmeye devam ediyor.
Ürkütücü bir gerçek var ki oda Metin Taşlarının her geçen gün gücünün artıyor olması.
Bu yeni güç Ejder Tanrısının kişisel olarak kıtada orataya çıkmasını ve Metin Taşlarının kıtasında günden güne büyüyen hakimiyetini ortadan kaldırmak için çalışmaya başlamasını sağladı.
Ejder Tanrısının güçlü bir müttefiği olun ve Metin Taşlarının gücünü alt edin. Kıtanın parçalanmasını durdurun ve önderliğinizde yeniden bir araya gelmesini sağlayın!

Özellikler

Uzakdoğu dövüş sanatlarının Fantastik-İmparatorluğunda doğuya has Karakterler ve Mimari

Uzak doğunun gerçekçi köylerinden geçerek Asyalı savaşçıların atmosferinin aklınızı başınızdan almasına izin verin. Yakın zamanda sadece kılıç ve yayınla savaşmayacaksın, aynı zamanda Çanların ve Yelpazelerin gücünü kullanmayıda öğreneceksin.
Akıllı yaratıklar sana gruplar halinde saldıracaklar

Tek seferde birden çok canavara ağır zararlar verebilirsiniz. Ancak dikkatli olun: Bir canavar yenildiğinde diğerleri peşinizi bırakmaz. Özellikle Metin Taşlarının çevresinde dikkatli olmalısınız!
Güçlü bir lonca yaratın yada üyesi olun ve imparatorluğunuzun tüm kontrolünü ele geçirin.

Bir loncanın üyesi olarak Lonca Savaşlarının sonuçları tüm üyeleri ve loncanın kendisini etkileyecektir. Nadir sığınaklardan birine sahip olmak için savaşmalısın. Loncanın gücü arttıkça sığınağındaki Oyuncu Olmayan Karakterleri kullanma ve onları daha faydalı olmaları için eğitme şansın artacak.
Kıtanın ortasında diğer imparatorluklar ile savaşın.

Birlikte yaptığınız savaşlarda kıtanın kontrolü için diğer imparatorluklardan gelen oyunculara karşı savaşacaksınız. Kazanan imparatorluk para ve toprak elde edecek. Daha yüksek bir askeri rütbenin yanısıra Ün ve Onur kazanacaksınız ve diğer lonca üyelerine gelecekteki savaşlarda liderlik edeceksiniz.
Deneyimli savaşçılar savaşa atlarıyla katılır!

Başarıyla tamamladığınız görevlerin ardından bir at kazanacaksınız. Ata binerken kıta üzerinde daha hızlı hareket edecek ve savaşlarda avantaj elde edeceksiniz.
Balık tutmanız için birçok nehir, göl ve deniz kenarı var

Balık tutma beceriniz arttıkça daha değerli şeyler avlayacaksınız. Avladığınız şeylerden kendinizi tedavi etmek yada daha güçlü büyülere sahip olmak için iksirler yapabilirsiniz. Aldığınız sonuçlar seviyenize, kullandığınız av aracına ve yeme göre değişebilir.
Hüner artırmak ve diğer görevler sizi eğlendirecek.

Hünerleriniz arttıkça eşyalarınızı güçlendirmenin bir çok yoluna sahip olacaksınız
Görevler size oyunun nasıl işlediğini öğretecek ve sizi zorlu dövüş testleriyle sınayacak.

Karakterler

Metin2 dünyasında iki farklı ırksal yetenek arasında seçim yapan dört çeşit Karakter vardır.

Savaşçı | Ninja | Şaman | Sura

Savaşçı

Yakın dövüş silahları ve zırhları sayesinde Savaşçıların birincil gücüdür. Üztün bir fiziksel güç ve dengeli bir zihin için uğraşırlar.
Bu yeteneklere olan kabiliyetleri sayesinde, ağır hasarlar veren 2 el ile kullanılan bıçakları kullanabilirler. Ya da düşmanlarının saldırılarını bir kılıç ve kalkan ile savuşturabilirler.


Ninja

Ninjalar pusu kurarak saldırabilen profesyonel suikatçilerdir. Hızı ve hareketliliği sağlamak için hafif zırhlar giyerler.
Kendilerini bu yeteneklere adadıkları için, Ninjalar kama ve yay kullanan usta dövüşçülerdir.


Şaman

Şamanlar zekidirler ve Büyü ve Sihir kullanırlar. Savaşırken ve arkadaşlarına destek olurlarken, onların büyülü güçleri çok etkilidir.
Bu yetenklerdeki uzmanlıkları sayesinde, bir Şaman saldırılarının gücünü artırabilir yada iyileştirme ve destek büyülerini güçlendirebilir.


Sura

Suralar Kötülük Tohumunu omuzları arasında büyütmek istediklerinde sihirli güçler kullanan Savaşçılardır. Bu nedenle yakın dövüş savaşçılarına karşı ustadırlar uzak mesafeden sihir ile saldırı yapabilirler.
Bu yeteneklere olan gereksinimlerinin sonucu olarak, saldırı sihirlerini güçlendirebilirler yada ek destek büyüleri kazanabilirler.


Karakter Yaratın

Şu anda birden fazla kanalda(CH) çalışan 1 dünya mevcut. Oynana her dünyada, yalnızca bu dünyada kontrol edebileceginiz ve oynayabileceginiz 3 adet karakter yaratabilirsiniz. Ancak, aynı anda sadece bir karakter ile oynayabilirsiniz.
Oynanan dünyaların aksine, aynı dünya içerisindeki kanallar arasında karakteriniz ile geçiş yapabilirsiniz. Böylece degisik oyuncularla etkileşime girebilir, birlikte savaşabilir yada düşman olarak maceralara atılabilirsiniz.
Diger kanallardaki oyuncularla ancak iletişim kurabilirsiniz (chat) ve belirlediginiz kanalda birlikte oynamak için toplantılar düzenleyebilirsiniz.
Dünyalar arası iletişim ve geçiş mümkün degildir.

Oynayacagınız dünyayı (Sunucu) seçtikten sonra 'Seç' tuşuna basın ve kullanıcı ID'niz ile şifrenizi girdikten sonra baglanın.

Birkaç saniye sonra aşağıdaki seçimle kaşılaşacaksınız:

Yeni bir karakter yaratmadan önce ilk olarak başlamak için 3 ülkeden birini seçmelisniz.Bunu yapmak için 'Oluştur' tuşuna basın.
Karşınıza bu görüntü çıkacak:

Bir imparatorluk seçin ve sonra 'Oluştur' tuşuna basın. Şimdi karakter seçme işlemine geldiniz:

Farklı özelliklere sahip olan 4 adet karakterden birini seçebilirsiniz. Bu özellikler genel olarak karakterinizin dövüşürken izledigi hareketleri etkiler.
Kırmızı ile işaretlenmiş alanlardan karakterinizi seçebilirsiniz. Begendiginiz karakter önünüzde iken sol taraftaki kutudan görünüşünün seçebilirsiniz (yeşil ile işaretli). Görünüş 1 yada Görünüş 2 'den birini seçebilirsiniz. şimdi karakterinize bir isim vermelisiniz. Tüm işlemler tamam olunca 'Oluştur' butonuna basarak 'karakterinizi uyandırın'. 'Başla' düğmesine basarak oyuna girebilirsiniz.

İmparatorluklar

Shinsoo İmparatorluğu | Chunjo-İmparatorluğu | Jinno-İmparatorluğu
Shinsoo İmparatorluğu

Shinsoo-İmparatorluğu

kıtanın güney kısmında yer alır. En önemli aktiviteleri ticarettir.
Yoon-Yoing tarafından eski imparatorluğun dağılmasından sonra doğuyla yapılan ticari bir anlaşma sonucu kurulmuştur. Shinsoo batı imparatorluklarıyla anlaşmazlıklar yaşamaktadır ve ticaret yolu tehlikelerle dolu olabilir. Metin Taşlarının tehlikesini farkettiklerinde, tüccarlarda silahlandılar.
Amaçları: Kendilerini batıdan gelecek saldırılara karşı korumak, ticaret yolunu tekrar açmak ve eski imparatorluğu kendi iradelerinde yeniden bir araya getirmektir.

Chunjo-İmparatorluğu

Chunjo-İmparatorluğu kıtanın batı kısmında yerleşmiştir. Ruhsal liderleri tarafından kontrol edilen teokratik bir imparatorluktur.
Eski imparatorun kuzeni Yoon-Young tarafından kurulmuştur. Yoon-Young Metin Taşlarının tehlikesini önceden keşfedebilmek için karısının devasa büyülü güçlerinden yardım aldı. Defalarca kez Metin Taşlarına karşı bir çözüm arayışının başlatılmasını önerdi ancak her defasında görmezden gelindi. Sonunda eski imparatorluğa karşı asi bir kardeşliğe liderlik etti. Eski imparatorun tahttan indirilmesinden sonra, Chunjo Doğulu ve Güneyli imparatorluklarla hala savaş halindeydi.
Amaçları: Tüm kıtanın kontrolünü ele geçirmek ve Metin Taşlarının artan gücünü engellemek.

Jinno-İmparatorluğu

Jinno-İmparatorluğu kıtanındoğu kısmında yer alır. Bu İmparatorluk askeri güce dayalı kurulmuştur ve halkı agresif ve savaşçıdır.
Jinno-İmparatorluğunun lideri son imparatorun oğlu Ee-Ryoong ' dur. O eski imparatorluğu askeri gücüyle yeniden birleştirebileceğine inanır.
Metin Taşlarının anlamı ve etkileri ile ilgili korkular resmi olarak görmezden gelinmiştir. Ancak gizli düşüncelerinde Ee-Ryoong Metin Taşlarının ölümcül gücünü kendi planlarını gerçekleştirmek için kullanmanın yollarını aramaktadır.

İlk Adımlar

Oyun yüklendikten sonra karakteriniz oynadıgınız dünyada gözükür:

'H' tuşuna basın, takip eden resimde ana öğeler tanımlanmıştır. Bu resme oyun içerisinde bulundugunuz sürece ulaşabilirsiniz, yapmanız gereken 'H' tuşuna basmak:

Ekrandaki detaylardan sonra, en çok ihtiyaç duyulan klavye yönergeleri burada anlatılmıştır. Bu aynı zamanda karakterinizi nasıl hareket ettireceginizi de gösteriyor: Bir yandan sol fare tuşunu kullanabilir ve gitmek istediginiz yere tıklayabilirsiniz, öte yandan, W, A, S ve D tuşlarını karakterinizi hareket ettirmek için kullanabilirsiniz.

Şimdi 'I' tuşuna basın ve Envanter ve ekipman pencerenize ulaşın:

Şimdi kılıca tıklayın ve onu figürdeki sembolize edilmiş bölgeye sürükleyip bırakın. Bu işlemi eşyaya çift tıklayarakta yapabilirsiniz.

Şimdi etrafa biraz bakın ve hareket edin (Zoom=fare tekerlegi). Sağ fare tuşuna basılı tutarak panaromik görüş elde edebilir ve görüş açınızı fare hareketleri ile degistirebilirsiniz şimdi bir kaç adım yürüyün.
Şimdi diger oyuncuları, canavarları ve bilgisayar kontrollü karakterleride görebiliyorsunuz.


'Alt' tuşuna basın, şu anda düşmanlarınızı üzerlerindeki kırmızı isimler ile görüyorsunuz. Meraklanmayn- bu bölgedeki düşmanlar kendiliginden saldırmazlar.

Ekrandaki kağıda basarak ilk görevinizi alın: 'Metin2'ye Hoşgeldiniz' (kırmızı olarak işaretlenmiş)

Sag üst köşede, mini haritada yanıp sönen bir nokta görebilirsiniz. Bu noktaya dogru yürümelisiniz. Karakteriniz her zaman mini haritanın merkezinde yer alır ve yürüdügünüz yön bir koni şeklinde aydınlatılır. '+' ve '-' işaretlerine basarak haritanın ölçegini degistirebilirsiniz.
Şimdi ilk görevinizi alacagınız köy bekçisine dogru yürümelisiniz:

Görev verici üzerindeki ok sayesinde çok uzaklardan da görülebilir! Basitçe üzerine tıklayarak bekçi ile konuşun.

Yazıları okuyun ve 'Devam' tusuna basın. Şimdi ödülü almak için ne yapmanız gerektigini yada bir sonrki görevlerinizi biliyor olmalısınız.

Bundan hemen sonra daha büyük ne yapmanız gerektigine dair daha fazla detay gorebileceginiz daha büyük bir harita açılır. Bu haritayı 'M' tuşu ile gösterip gizleyebilirsiniz. Bu durumda köy meydanındaki bekçiye gitmelisiniz (köyün ortasında) ve onun için bir görev yapmalısınız:

Meydandaki Şehir Bekçisine dogru yürüyün ve üstüne tıklayın: Onun için iksir satın almalısınız!

Onları nereden alacagınızı göstermesi için Mini-Haritayı kullanın. Ayrıca bir görev listenizde var, bun listeden görevler hakkında detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Bilgisayar tarafından kontrol edilen karaktere dogru yürüyün (NPC=Non-Player-Character) ve iksirleri alın.

Üzerinde ok işareti olan karaktere tıklayın ve diyalogu takip edin:
Köy meydanındaki Bekçiye geri dönün ve iksirleri teslim edin.

Macera daha heyecalı hale geliyor-ilk savaşımızdan çok uzak degiliz.
İksirleri teslim ettikten sonra ödül olarak biraz iksir kazandınız ve optimum seviyede ekipmanınız var!

Şimdi köyün kapısına gidin, bazı köpek ve kurtları farkedeceksiniz.
Başlangıç için vahşi köpekleri seçin. Düşmanların 3'lü gruplar halinde dolaşıyor olacak ve bu üçüylede başetmen gerekecek.

Savaşa başlamak için vahşi köpege tıklayın. Leveli 1 (en üstte) olan bir vahşi köpege karşı savaştıgınızı göreceksiniz. Bunlar en kolay rakipler. Sende seviye 1 oldugun için 6. seviyedeki canavarlara saldırmamalısınız... Karakteriniz vahşi köpege dogru yürüyüp ona vurmaya başlayacak. Öldürene kadar sürekli köpeklerin üzerine tıklayın. Yaşam gücünüzü sağalt köşedeki barlarda görebilirsiniz. Eğer hiç kırmızı kalmadıysa öldünüz demektir. 10 saniye içinde tekrar dirilebileceginiz için bu okadar da kötü birşey degil. Br dövüşte olmadıgınız sürece kendinizi yenilersiniz. Her zaman (kavgadayken de) sağlık iksirlerinizden birini içebilmek için '1 tuşuna' basabilir durumda olun, tabiiki envanterinizde biraz oldugunu varsayıyoruz.

Ne kadar çok düşman öldürürseniz o kadar çok tecrübe elde edersiniz. Bu tecrübe ekranın sağındaki yaşam göstergelerinizin yanındaki 4 küre ile ifade edilir. Bu kürelerin dördüde dolarsa 1 seviye yükselirsiniz. Ancak dolan her küre ile bir puan kazanırsınız.

Bu puanlar ile özel yetenekleri artırabilirsiniz. Artı Sembolüne yada 'C' tuşuna basabilirsiniz:
Resimde bir karakter puanına sahip oldugunuzu görebilirsiniz. Onu küçük artı işaretine basarak dört özellikten birine atayabilirsiniz. Bunu yaparak; daha sert (=daha fazla yaşam puanı), daha güçlü(=daha fazla hasar) yada daha hızlı(=daha iyi savuşturma) kazanabilirsiniz.

Genellikle öldürülen düşmanlar size birşeyler düşürür. Bu para (oyunda Yang) veya eşyalar olabilir. Onları almak için üzerlerine tıklamanız yeterli.

Envanterinizde ('I') o ana kadar neler buldugunuzu görebilirsiniz ve bunları sizin karakterinize uydugu sürece kullanabilirsiniz.
Dört kürede 'tecrübe' ile dolana kadar savaşmaya devam edin. Bu sayede seviyeniz yükselir ve yeni görevler alırsınız:

Tekrar ('M') tuşuna basarak nereye gideceginizi görmek için haritayı açabilirsiniz. Aynı zamanda tüm açk görevlerinizi görmek için ('N') tuşuna basabilirsiniz:

Bu kısa kılavuzun sonuna geldik. Şimdi macealara tek başınıza atılabilir durumda olmalısınız. Daha keşfedilecek çok şey var- şuan için sadece yüzeysel şeyleri gördük.
Oyunla ilgili daha fazla faydalı bilgiyi ve geniş kılavuzları oyunun resmi forumunda bulabilirsiniz ve sorularınızı sorup diger oyuncularla etkileşime girebilirsiniz

İndir

Buradan Kaydolun!  leftt  Linkleri gorebilmeniz icin izniniz yok! Uye ol veya Giris yap

Buradan oyunu Yükleyin  leftt  Linkleri gorebilmeniz icin izniniz yok! Uye ol veya Giris yap

Yükleme programını masaüstünüze kaydedin (Metin2.exe). Sonra programı çalıştırın ( Yükleme penceresindeki Çalıştır butonuna basarak yada çift klik yaparak.)
Son olarak programda gösterilen talimatları takip edin!

iyi oyunlar... akss

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

  Konu / Başlatan replies Son İleti
0 replies
1893 views
Son İleti 14 Aralık 2010, 11:24:19
Gönderen: zeron
0 replies
2563 views
Son İleti 15 Ocak 2011, 16:08:42
Gönderen: zeron
1 replies
3427 views
Son İleti 13 Mayıs 2016, 22:09:14
Gönderen: Buzulkuşu
0 replies
2795 views
Son İleti 11 Mayıs 2011, 20:26:36
Gönderen: busegül
0 replies
2085 views
Son İleti 27 Ekim 2011, 20:27:45
Gönderen: D®agon
0 replies
4247 views
Son İleti 01 Kasım 2012, 23:06:46
Gönderen: D®agon
0 replies
3089 views
Son İleti 01 Kasım 2012, 23:27:03
Gönderen: D®agon
0 replies
1282 views
Son İleti 23 Mayıs 2014, 22:40:13
Gönderen: D®agon
0 replies
835 views
Son İleti 24 Kasım 2015, 16:28:33
Gönderen: Uyanan Gençlik
0 replies
724 views
Son İleti 06 Eylül 2016, 12:40:01
Gönderen: D®agon