Reiki nedir ve kanser hastalarına gerçekten yardımcı olabilir mi?

  • 0 replies
  • 369 views

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı D®agon

  • Her Şey Senin Rızan İçin Allah'ım.
  • *
  • 11539
  • +523/-0
  • Cinsiyet: Bay
    • bilyonmuHerkes vücut ve zihin için masaj terapisine ve şifa yeteneklerine aşinadır. Bununla birlikte, çoğu insan muhtemelen masaj terapistlerinin çalışmalarında birçok Reiki tekniği kullandıklarını bilmiyorlar. Reiki nedir? Ben sormuş olduğun için mutluyum.

Reiki'nin sağlığın doğal bir uygulaması olduğu masaj uygulayıcılarının, vücudundaki kişinin kendi iyileşme tepkisini kolaylaştırmak için ellerini hafifçe veya bir kişinin üzerine koyduğu düşünülmektedir. Çok şaşırtıcı geliyor, değil mi? Peki, Reiki nasıl çalışır, sadece Reiki tam olarak nedir ve vücuda nasıl faydalıdır? Hadi bulalım.

Reiki Nedir?

Reiki, vücudun doğal şifa yeteneklerini desteklemek için enerji kullanmak amacıyla doğal Doğu tıbbına dayanır. Bu fikri destekleyecek herhangi bir bilimsel kanıt bulunmamakla birlikte, Reiki, her türlü ağrı, kaygı, yorgunluk ve depresyon için iyileştirici bir yöntem olarak incelenmiştir. Aslında, en az 76 hastane, tıbbi klinik ve hospisyol programlarında bakımın standart bir parçası olarak kullanılmaktadır.

Reiki, Japonya'da evrensel hayat enerjisi anlamıyla ortaya çıkmıştır. Teknik, terapistin enerjiyi hastaya hafif dokunma veya bir tür gezinme vasıtasıyla sokabilmesi, böylece hastanın vücudunun doğal iyileşme süreçlerini harekete geçirmesi ve fiziksel ve duygusal refahını düzeltmesi ilkesine dayanır.

Reiki tekniği, stresin hafifletilmesine yardımcı olmak ve rahatlamayı teşvik etmek için tasarlanmıştır. Niyet, "el ele" ile, bize "hayat gücü enerjisi" akıyor ve bize hayat veriyor. "Yaşam gücü enerjiniz" düşükse, muhtemelen hastalık ve strese karşı daha yatkındır. Ancak, eğer yüksekse, vücut mutlu ve sağlıklı bir enerji hissedecek ve daha olumlu bir refah ortaya çıkacaktır.

Muhtemelen olumlu düşüncelerin olumlu sonuçlar doğurduğunu duymuşsundur. Bu kavrama benziyor.

Reiki'nin Faydaları

1. Kanser Hastalarına Yardımcı Olur

Pediatrik onkoloji hastalarında en stresli belirtilerden biri de kansere bağlı yorgunluktur. Avrupa Kanser Bakımı Dergisinde yayınlanan bir araştırmanın amacı, kanserli hastalarda yorgunluk ve psikolojik stresin yönetilmesine yardımcı olmak için doğal yöntemleri kullanarak müdahale değerlendirmektir. Çalışma, fiziksel egzersiz, şifa dokunma, müzik terapisi, terapötik masaj, hemşirelik müdahaleleri ve sağlık eğitiminde iyileşme yöntemlerini gözden geçirdi. Birkaçı, yorgunluk ve stres seviyelerinin azaltılmasına yardımcı olduklarını gösterdi. Bu yöntemler geleneksel tedavileri tamamlayıcı nitelikte olabilir ve belki de zamanla psikolojik stresin azalmasına yardımcı olabilir.

Daha ileri çalışmalar, hastalar arasındaki rahatlamayı teşvik etmenin yanı sıra, iyileşmeyi teşvik etmek ve diğer yararlar sağlamak için de kullanılabileceğini göstermiştir ve diğer geleneksel tedavilere rağmen iyi bir seçenek olabilir. Doğal bir kanser tedavisi olarak, şifa ile ilgili olumlu düşünceleri artırmaya yardımcı olur ve kanserin neden olabileceği stresleri azaltır.

2. Kompleks Bölgesel Ağrı Sendromu Tip I'i Çocuklarda Tedavi edebilir

I (CRPSI) kompleks bölgesel ağrı sendromu refleks sempatik distrofi sendromu olarak bilinir ve tipik olarak bir sinir hasarı olmayan bir ekstremite hastalığı veya yaralanmasından sonra oluşur. Karmaşık bölgesel ağrı sendromu olan kişilerin yaklaşık yüzde 90'ı tip 1'e sahiptir. CRPSI, özellikle çocuklar için devre dışı bırakılabilir.

Çalışmalar, masaj yaptırmayı isteyen hastaların masaj yaptıklarının azlığına veya azlığına maruz kaldıklarını göstermektedir. Özellikle, Iowa Üniversitesi Ortopedik Cerrahi ve Rehabilitasyon Bölümü'nden yapılan araştırmalar hafif dokunuşlu tedavilerin daha fazla uygulanmasının risksiz ve CRPSI'yi yönetmek için daha ucuz bir yaklaşımda önemli bir etkisi olduğunu bulmuştur. Dikkat çekilmesi gereken bir nokta, çoğu zaman hastaların tedavi için başkalarına bağımlı hale gelmesidir. Bununla birlikte, Rieki ile uygun eğitimle kendi kendine idare etmek mümkündür.

3. Demans Yönetiminde Yardımlar

Demans ve işitme, görme, koku ve hatta tadı bozulma arasında ilişki vardır tanımlanmıştır. Duyularımız hafızamızda ve gündelik işlevimizde büyük bir rol oynadığından, rahatsızlıkları vücutta ve yaşamda çok fazla stres yaratan büyük bir dengesizliğe neden olur.

Örneğin, koku duyumumuz bozulduğunda, araştırmalar hafif bir bilişsel bozukluk olarak başlayabilecek semptomların% 85.2 duyarlılık oranlarıyla Alzheimer hastalığına yol açtığını gösterdi. Bilişsel işlevimiz bozulduğunda, çevremizde nasıl yaşadığımızı büyük ölçüde etkiler ve demans ile yaşayan herkes tipik olarak duyularla gözlemlenen yaşantılara karşı çok hassastır ve çevreyi dikkatli bir şekilde yönetilmesi, anlaşılır, rahat ve hatta terapötik olması önemlidir olabildiğince.

Çalışmalar, çeşitli terapilerin ritm ile bir denge kurmasına yardımcı olabileceğini göstermiştir. Demans belirtileri yönetimi için Ulusal Sağlık Yönetimi Enstitüsü (NICE) tarafından müzik terapisi, aromaterapi, masaj ve çoklu duyu uyarımı önerilmektedir. NICE öneriyor

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

  Konu / Başlatan replies Son İleti
0 replies
1649 views
Son İleti 28 Temmuz 2008, 10:56:59
Gönderen: pusula
12 replies
5635 views
Son İleti 12 Ekim 2008, 12:54:32
Gönderen: Güneş
0 replies
1296 views
Son İleti 26 Temmuz 2009, 15:17:45
Gönderen: Black_house
0 replies
1644 views
Son İleti 01 Ocak 2011, 08:27:27
Gönderen: Leb-i Damla
0 replies
2232 views
Son İleti 02 Ocak 2011, 22:10:21
Gönderen: Leb-i Damla
0 replies
3411 views
Son İleti 21 Şubat 2011, 21:07:35
Gönderen: busegül
0 replies
1177 views
Son İleti 07 Ekim 2013, 21:12:43
Gönderen: Black_house
0 replies
390 views
Son İleti 09 Şubat 2017, 17:16:21
Gönderen: Bilgecan
0 replies
524 views
Son İleti 06 Eylül 2017, 10:40:14
Gönderen: D®agon
0 replies
37 views
Son İleti 24 Temmuz 2019, 12:15:29
Gönderen: Ders Hocası