Akrabalardan bebek Bakıcısı olur mu, Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  • 0 replies
  • 488 views

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı D®agon

  • Her Şey Senin Rızan İçin Allah'ım.
  • *
  • 11539
  • +523/-0
  • Cinsiyet: Bay
    • bilyonmuDedesi, kardeşleri ve diğer aile üyeleri mükemmel bebek bakıcılarına benziyor. Ancak, aileyi bebek bakıcılığı yapmak istemeyebileceğiniz pek çok neden var. Bir karar vermeden önce akrabaları bebek bakıcısı olarak kullanmanın avantaj ve dezavantajlarını değerlendirin ve düşünebileceğiniz diğer seçenekleri öğrenin.

Yararlılık Faktörü

Ailenizi çocuk bakıcısı olarak kullanmanın en cazip yanlılarından biri kolaylıktır. Gündüz veya gece gündüze gelebileceğiniz bir bebek bakıcısı istiyorsanız ve son dakikada.

Bu kişi genelde bir yerde bulunmanız gereken 30 dakika önce veya başka pazarlığın çoğunda o saatte sizi bekleten gece saat 10: 00'da aramayı düşünmediğiniz bir aile üyesidir.

Ücretsiz Bebek Bakımı

Bebek bakımı oranları genellikle saat başı 10 $ 'dan başlar ve tecrübelere, gün içinde bakıcıya ihtiyaç duyduğunuz zamana ve kaç çocuğunuz gibi faktörlere göre yükselir. Günlük bakım, aylık ücret gerektiren devam eden bir taahhüttür. Anne-baba olarak, büyükanne bakıcınız olup olmadığını biliyoruz, çocukları izlemek için bir kuruş ödemiyor.

Güvenilir Çocuk Bakımı

Sokağın aşağısındaki çocuğunuza, çocuklarınızın ailenizdeki herkesten önce tanıdığınız birinden daha fazla bakım yapmaya güvendiğiniz var mı? Akrabaları bebek bakıcılığı yaparken kullandığınız güven unsuru bulunmaktadır. Onların geçmişini biliyorsun. Kendi çocuğunuzla ilgileneceklerini biliyorsunuz. Arabayla giderken endişelenmenizin gerekmediğini ve çocuklarınızı ailenizle arkada bırakmadığınızı biliyorsunuzdur.

Ailenin Evet Diyelim Daha Çok Olabileceği

Bir bebek bakıcısı isterseniz, genellikle evet evet demek olasıdır. Programlarını biliyorsun, böylece günlerini günlerini koordine edebilirsin. Ve aile, birilerini çocuğunu izlemenize ihtiyacın olduğunda kabul etmeye mecbur hissettiriyor. Çocuklarınızı görmekten ve onlarla birlikte vakit geçirmeyi seviyorlar, böylece bebek bakıcılığı istemek için neredeyse her zaman evet evet.

Ancak, artıları bebek bakıcısı olarak aileyi kullanmakla ilgili eksenler gelir.

Yararlanılacak İhbarlar

Bir kere çok fazla sorun ya da sadece birinin kötü bir haldeyken ne olduğunu sorarsanız, ailenizin cömertliğinden yararlandığınızı düşünebilirsiniz. Bu, bebek bakıcılığı yapan aile üyesinden ya da Büyükanne ya da Teyze Teyze'ye damla vurma amaçlı günlük bakım olarak onu çok fazla harcadığınızı düşünen başka bir akrabadan olabilir. Aile bakıcılığı yapmak için yalnızca doğru dengeyi bulmakla kalmazsanız, Büyükanne'yi dadınıza çevirmediğinizden emin olmanız gerekir.

Ebeveynlik Stili Zorlukları

Aile sizin bakıcınız olarak hizmet ettiğinde, ebeveynlik tarzınızın sorgulanmasına kadar kendinizi açın. Şaplak atamazsınız, ancak büyükbaba yapar. Çocuklarınızın geç kalmasına izin vermeyebilirsiniz, ancak Kuzen Sally bunu yapıyor. Hangi çocuğunuzu bıraktığınız aile bireyi hanginizden önce seçtiğinizle aynı fikirde olmayabilir ve öne çıkılmazsa yüzünüze atılabilir.

Tıbbi Eğitim Yetersizliği

Bir bebek bakıcısı kiraladığınızda, çocuğunuzla ilgilenebileceğinden emin olmanız için dikkatli olursunuz ve acil bir durum ortaya çıkarsa tıbben dahildir. Aileyle birlikte 911'i arayacaklarını biliyor ve güveniyorlar, fakat çocuğunuzun derhal CPR'ye ya da diğer tıbbi yardıma ihtiyacı olabileceği durumlarda bu olaylardan ne haber?

En azından çocuğunuzu bir korunma aracı olarak izleyeceğiniz aile üyeleri için CPR sertifikası ödemeyi düşünün.

Her İki Taraftan Rahatsızlık

Eşinizle bir randevu gecesi yapmak istiyorsunuz. Büyükanne çağıralım. Hata. Bu gece için hazır değil. Şimdi ağırlaştın! Veya belki Büyükanne isteksizce kabul eder ama şimdi çocukları seyretmesini istediğinizde aradığınız gibi hissetmektedir. Ailenizin cömertliğini fazla kullanmadığınıza ve cevabın ne zaman olduğunu anlama konusunda dikkatli olun. Kibir her iki taraftan da gelebilir ve hepinizin mutlu bir ilişki yaşadıklarına zarar verebilir.

Çocuk bakıcılığı yaparak aileyi kullanmanın avantaj ve dezavantajları, 18 yaşına ve evin dışına çıkıncaya kadar çocuksuz bir yere gitmene asla gelmeyecek hissettirir.
Diğer Alternatifleri Düşün

İyi haber şu ki, bakkaliye gitmek bile olsa, çok fazla zaman geçirmeniz gerekiyorsa, aile ilişkilerinizi korumak için birkaç seçeneğiniz var.

Anneler Günü

Ebeveynlerin çoğu, Anneler Günü Programının esnekliği ve bu çocuk bakımı seçeneğinin ne kadar ekonomik olabileceğini bilmiyorlar. Çoğu, çocuğunuzu belirlenen saatler içinde, örneğin Pazartesi ve Çarşamba günleri 9: 00-1: 00 saatleri arasında getirmek istediğiniz günleri seçmenizi sağlar. Bu saatler dışında bebek bakıcısı olarak hâlâ ailenizi kullanabilirsiniz ancak isterseniz koltuğa oturmak için biraz zaman ayırırken bu işlerinizi yaptırmanız için banka yapabilirsiniz.

Bebek Bakıcı Co-op'ler

Aileden iyilik istemeksizin ücretsiz bebek bakımı ister misiniz? Bir bebek bakıcısı kooperatifi deneyin. Bu ücretsiz çocuk bakımı seçeneği, diğer ebeveynlerle zaman değiştirmenize olanak tanır. Eş-birliğin ebeveynleri birbirlerinin çocuklarını izler ve katılan tek para genellikle belirteçler veya biletlerdir. Kooperatifteki diğer ebeveynler için bakıcı olarak hizmetlerinizi sunmaya hazır olmanız.

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

  Konu / Başlatan replies Son İleti
34 replies
22173 views
Son İleti 16 Şubat 2009, 23:26:01
Gönderen: D®agon
3 replies
2253 views
Son İleti 06 Şubat 2009, 13:54:08
Gönderen: KAHRAMAN
0 replies
2160 views
Son İleti 19 Nisan 2009, 21:08:06
Gönderen: Asilzade
0 replies
1677 views
Son İleti 08 Şubat 2011, 15:56:35
Gönderen: zeron
0 replies
1705 views
Son İleti 08 Şubat 2011, 16:12:38
Gönderen: zeron
0 replies
4507 views
Son İleti 20 Eylül 2011, 19:38:39
Gönderen: D®agon
0 replies
2255 views
Son İleti 26 Eylül 2012, 11:06:02
Gönderen: busegül
0 replies
3469 views
Son İleti 23 Aralık 2012, 22:47:54
Gönderen: D®agon
0 replies
2373 views
Son İleti 09 Nisan 2014, 14:15:15
Gönderen: Uyanan Gençlik
0 replies
1085 views
Son İleti 16 Ekim 2014, 09:27:36
Gönderen: Bilgecan