2017 DİB-MBSTS Başvuruları Başladı

  • 0 replies
  • 511 views

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı kardelen

  • *
  • 3198
  • +238/-0
  • Cinsiyet: Bay
2017 DİB-MBSTS Başvuruları Başladı
« : 20 Şubat 2017, 11:55:21 »2017 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı
Başlangıç Tarihi :17.02.2017 10:00
Bitiş Tarihi :27.02.2017 23:59

Sınav Ücreti:110,00 TL
Ödeme Yerleri: Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; Ziraat Bankası (Sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık. Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.), ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (Linkleri gorebilmeniz icin izniniz yok! Uye ol veya Giris yap)

SINAV /SONUÇ TARİHLERİ
08.04.2017
05.05.2017

 Diyanet İşleri Başkanlığı ilgili mevzuatı uyarınca;

a) Cami görevlilerinin görev yeri değişikliği,

b) Başkanlığımız personelinden başka unvanlarda görev yapmakta iken Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip veya müezzin-kayyım unvanlarına müktesebi olanların naklen, müktesebi olmayanların ilk defa naklen atanmaları,

c) Kariyer basamaklarında yükselmeler,

d) Yurtdışı ile hac ve umre hizmetlerinde (hac ve umre hizmetleri için müftü, vaiz ve eğitim görevlileri hariç) din görevlisi görevlendirmeleri için,

Başkanlıkça yapılacak sınavlara katılmak isteyenlere yönelik Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılacaktır.

​I- BAŞVURU ŞARTLARI

Diyanet İşleri Başkanlığı personeli (kadrolu ve sözleşmeli) bu sınava başvurabilecektir.

II- BAŞVURULARIN ALINMASI

    Sınav başvuruları, 17 Şubat – 27 Şubat 2017 tarihlerinde ÖSYM tarafından alınacaktır.
    Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin Linkleri gorebilmeniz icin izniniz yok! Uye ol veya Giris yap internet adresinden) yapacaklardır.
    ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde kaydı bulunmayan adaylar ile ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı bulunmayan (Son 50 ay içerisinde çekilmiş) adaylar başvurularını Başvuru Merkezlerinden yapacaklardır. Başvuru merkezlerine yapılacak başvurularda adayların, ÖSYM’nin internet adresinden edinecekleri Aday Başvuru Formunu (Sınava başvuru tarihlerinde yayımlanacaktır) doldurmuş olmaları, ÖSYM Başvuru Merkezlerine şahsen müracaat etmeleri ve başvurularını yaparken, doldurulmuş Aday Başvuru Formu ile birlikte nüfus cüzdanı/TC Kimlik Kartı veya süresi geçerli pasaportlarının aslını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
    Başvuru Merkezlerinin adresi ÖSYM’nin internet sayfasında yer almaktadır.
    ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak veya bir başvuru merkezinden başvuru yapan adaylar, 110,00 TL olan sınav ücretini 17 Şubat - 28 Şubat 2017 tarihleri arasında kılavuzda belirtilecek bankalara yatıracaklardır. Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.
    Adaylar süresi içinde sınav ücretlerini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.
    Bir başvuru merkezinden veya ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr internet adresinden başvurusunu yapan ancak, sınav ücretini yatırmayan adayların sınav başvuruları tamamlanmamış olacağından bu adaylara “Sınava Giriş Belgesi” düzenlenmeyecek, bu adaylar sınava alınmayacaktır.
    Engelli adaylar elektronik ortamda başvuru esnasında engel durumlarını belirteceklerdir.
    Başvuru süresi içinde engelli olmayan, ancak, başvuru süresi tamamlandıktan sonra engelli duruma gelen adaylardan, engelli salonu dışındaki sınav salonlarında sınavlarını yapmalarına engel fiziki durumlarında meydana gelen değişiklikler (alçı, sargı bezi kullanma, hastalık, ortopedik engel, sağlık ile ilgili kullanılması zorunlu araç gereç vb.) sağlık raporu ile belgelendirilerek, “Genel Amaçlı Dilekçe örneği” ile sınavın yapılacağı hafta içerisinde Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar ÖSYM-Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığına ulaştırılacaktır. Bu adaylardan raporları kabul edilenler, “Engelli Salonu”nda sınava alınacaklardır. Engelli Salonu dışında sağlık nedeniyle de olsa herhangi bir alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. kullanılmayacaktır.

    YURT DIŞINDA HALEN GÖREVLİ OLAN PERSONELİN BAŞVURULARI

1.    İnternet aracılığıyla bireysel başvuru hakkı olmayan adaylardan (Aday İşlemleri Sisteminde kaydı bulunmayan adaylar ile ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı bulunmayanlar) başvuruların yapılacağı tarihler arasında görev, eğitim, tedavi vb. nedenlerle yurt dışında bulunduğu için (KKTC hariç) başvuru merkezine gitmesi mümkün olmayanlar başvurularını aşağıdaki şekilde yapacaklardır.

    Yurt dışından başvuru yapmak isteyen adaylar, ÖSYM Çağrı Merkezi’ni başvuru süresi içerisinde bir yurt dışı telefon numarasından arayarak sınava yurt dışından başvuracaklarını bildireceklerdir. Çağrı Merkezi Personeli ilgili adayın sınava yurt dışından başvuru yapacağını sisteme kayıt edecektir.
    Adaylar, T.C Kimlik / YU Numarası ve şifresiyle Aday İşlemleri Sistemi’ne (AİS) giriş yaparak başvuru bilgilerini sisteme kaydedeceklerdir. ÖSYM aday internet erişim şifresi olmayanlar, ÖSYM’nin Çağrı Merkezinden şifrelerini edineceklerdir.
    ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı bulunmayanlar; fotoğraf alanını boş bırakacaklardır.
    Başvuru işlemini yapan adaylar 110,00 TL olan sınav ücretini 17 Şubat - 28 Şubat 2017 tarihleri arasında Linkleri gorebilmeniz icin izniniz yok! Uye ol veya Giris yap internet adresinde bulunan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.
    Yurt dışından başvuru yapan adaylar, sınav tarihinden önceki son resmi iş günü mesai saati bitimine kadar ÖSYM Ankara Sınav Koordinatörlüğüne (Çetin Emeç Bulvarı 1290. Sokak No:2 Yukarı Öveçler-ANKARA), Ankara Ulus ÖSYM Bürosuna veya İstanbul Üsküdar Sınav Koordinatörlüğüne, doldurulmuş ve aday tarafından imzalanmış Aday Başvuru Kayıt Bilgisi ve başvuru tarihinde yurt dışında bulunduğunu belirten resmî bir belge (pasaportun aslı ve pasaport giriş-çıkış mühürlerinin bulunduğu sayfanın onaylı bir örneği) ile şahsen başvuru yaparak başvurularını tamamlayacaklardır. Bu belgelerden biri eksik olan adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.
    Belgeler, başvuru merkezi görevlisince kontrol edilecektir. Adayın geçerli bir fotoğrafı bulunmaması durumunda fotoğrafı çekilecektir.
    Pasaportundaki giriş-çıkış tarihleri doğrultusunda yurt dışında olduğu süre sınavın başvuru süresinin tamamını içermediği tespit edilenlerin (başvuru yaparak sınav ücretini yatırmış olsalar bile) başvuruları kabul edilmeyecektir.
    Belgelerinde eksiklik/tutarsızlık olan adaylar ile sınav ücretini süresi içinde yatırmayan adaylar için bu işlemler yapılmayacak, bu durumdaki adaylar için Sınav Giriş Belgesi düzenlenmeyecektir. Bu adaylar sınava alınmayacaklardır. Bu adayların başvuru kayıt bilgileri silinecektir.
    Başvuru merkezi görevlisince adayın pasaportu, incelendikten sonra adaya geri verilecek, diğer belgeler başvuru merkezi görevlisince teslim alınacaktır.
    Yurt dışından başvuru yapan engelli/sağlık sorunu olan adaylardan, sistemde engel/sağlık bilgisi bulunmayanların veya bu bilgilerinde değişiklik olanların, sağlık/engel bilgilerinin sisteme girilebilmesi için, Sağlık/Engel Bilgi Formunu, Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinin bir fotokopisi ile sağlık raporlarının onaylı bir örneğini, engel durumlarını belirten dilekçeleri ile birlikte başvuru süresi içinde ÖSYM’ye ulaştırmaları gerekmektedir.

2.    Bu adaylar, sınava Ankara-Çankaya veya İstanbul-3’de girecekler ve sınava sadece pasaportları ile kabul edileceklerdir. Bu adaylar için sınavda pasaport dışında başka bir kimlik belgesi kabul edilmeyecektir.

3.    Sınavla ilgili yapılan duyurulara uygun olmayan başvurular ile posta yolu ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır

4.    Başvuruların alınması, sınavın uygulanması, güvenlik önlemleri, sınav ücretinin yatırılması, sonuçlara itiraz vb. sınav ile ilgili güncel gelişmeler, başvuru tarihlerinde ÖSYM tarafından adaylara ayrıca duyurulacaktır.

5.    Başvurusunu yapmayan, başvuru koşullarını taşımayan, başvuru koşullarını taşımadığı hâlde sınav ücretini yatıran, başvurusu geçersiz sayılan, birden fazla sınav ücreti yatıran, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran, sıralamaya giremeyen, aynı işlem için birden fazla ödeme yapan adayların ödedikleri ücretler iade edilmeyecektir.

6.    Adayların Aday Başvuru Formuna yazdıkları bilgilerin ve Linkleri gorebilmeniz icin izniniz yok! Uye ol veya Giris yap internet adresinden girişini yaptıkları bilgilerinin sorumluluğu kendilerine aittir. Bu bilgilerdeki eksik ve yanlışlar yüzünden doğacak sonuçlardan aday sorumlu olacaktır. Adayın beyanının gerçeğe uymadığı tespit edildiği takdirde bu aday, aradan geçen süreye bakılmaksızın bu sınavdan elde ettiği tüm haklarını kaybedecektir.

7.    Sınavda adayların uyması gereken kurallar, yanlarında bulundurmaları ve bulundurmamaları gereken belge ve eşyalar 26 Eylül 2012 tarihli ve 28423 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Adayların ve Sınav Görevlilerinin Sınav Binalarına Giriş Koşullarına İlişkin Yönetmelik’te belirtilmiştir.


 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

  Konu / Başlatan replies Son İleti
1 replies
2435 views
Son İleti 23 Mayıs 2008, 21:27:26
Gönderen: zeron
0 replies
1358 views
Son İleti 30 Kasım 2008, 16:20:57
Gönderen: Aşık-ı sadık
1 replies
2056 views
Son İleti 13 Nisan 2009, 16:35:12
Gönderen: ...katre...
0 replies
1565 views
Son İleti 19 Eylül 2009, 09:10:20
Gönderen: Black_house
0 replies
1307 views
Son İleti 01 Kasım 2009, 22:15:03
Gönderen: Black_house
0 replies
1912 views
Son İleti 10 Ocak 2010, 22:29:14
Gönderen: D®agon
0 replies
4960 views
Son İleti 01 Ocak 2014, 13:47:14
Gönderen: D®agon
0 replies
2273 views
Son İleti 12 Ağustos 2016, 11:56:04
Gönderen: D®agon
0 replies
413 views
Son İleti 04 Haziran 2018, 18:23:52
Gönderen: Uyanan Gençlik
0 replies
862 views
Son İleti 14 Ocak 2019, 12:21:52
Gönderen: Ders Hocası