Kansere Karşı Mücadele ve Kahve

  • 0 replies
  • 573 views

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

Çevrimdışı D®agon

  • Her Şey Senin Rızan İçin Allah'ım.
  • *
  • 11539
  • +523/-0
  • Cinsiyet: Bay
    • bilyonmu
Kansere Karşı Mücadele ve Kahve
« : 05 Eylül 2017, 10:46:58 »Kendinizi, tüm kahve beslenme durumlarını bilen gerçek bir "kahve sevgilisi" olarak düşünebilirsiniz, ancak sağlığınızı iyileştirmek için alışılmışın dışında bir şekilde kahve kullanmaya istekli misiniz? İçki kahvenin iyi belgelendirilmiş faydaları olsa da, bu antioksidan paketli içeceklerin ödüllerini kazanmanın tek yolu değil. Kafeinli sıvıyı doğrudan kolonunuza enjekte etmek garip gelse de araştırma, kahve enemalarının alt bağırsakların temizlenmesi ve sağlığınızın iyileştirilmesi için etkili bir yöntem olduğunu gösteriyor.

Kahve enemalarının bakterileri, ağır metalleri, mantarları ve mayaları (örneğin candida semptomlarından sorumlu olanlar gibi) karaciğer ve kolon da dahil olmak üzere yıkamaya yardımcı olduğu bilinirken, aynı zamanda iltihabı da azaltır - bu nedenle insanlara bağırsak işlevini geri kazandırmaya, Onların enerji seviyelerini artırmak ve yıllarca sıkıntıya yol açan rahatsızlıklardan kurtulmak.

Bunun tamamen delice olduğunu düşünmeden önce, binlerce yıldır lenum da dahil olmak üzere çeşitli doğal detoksifikasyon tedavilerinin sindirim fonksiyonunu ve genel sağlığı iyileştirmek için kullanıldığını göz önünde bulundurun. Bazıları, İsa'nın hastalığın iyileşmesine yardımcı olmak için yiyecek ve su gibi sıradan maddeleri ve malzemeleri nasıl kullandığını anlatan Ölü Deniz Kaydırmaları gibi eski tarihsel senaryolardan bile bahsedildi.

Birçok kişi, müshil ilaçların ve reçetelerin sindirim bozukluklarının altında yatan nedenini çözmediğini fark ettikçe, doğal lümenlerin çeşitleri, dışkı nakli veya bağırsak sağlığını geri getirmenin diğer yolları popülerlik kazanmaktadır.

Hastalıkla mücadele için tam anlamıyla yaygın bir yol olmamasına rağmen, kahve enemaları yeni bir şey değildir. 1800'lerin sonlarından bu yana etrafındalar ve o sırada ameliyat sonrası iyileşmeyi hızlandırmaya veya kaza sonucu zehirlenme vakaları ile mücadele etmek için kullanıldılar. İlk kez 1950'lerde Gerson Enstitüsü tarafından ünlü kahvelere ait enemaları kanser tedavisinde anahtar olarak kullanmaya başlayınca diğerleri şimdi geleneksel tedavilere veya reçeteli ilaçlara iyi yanıt vermeyen çeşitli hastalıklar için bu prosedüre dönüyor.

Günümüzde, işlevsel ve alternatif ilaçların doktorları kanser, parazitler, aşırı dozlar, kabızlık, karaciğer fonksiyon bozukluğu, kandida virüsü, IBS ve diğer sindirim bozukluklarıyla mücadele için doğal tedavi protokollerinin bir parçası olarak kahve enemalarını kullanıyor.
Kahve Enema Nasıl Çalışır

Kahve kafatası nasıl çalışır? Gerson Enstitüsüne göre, "karaciğerde biriken toksinleri atmak ve serbest radikalleri kan dolaşımından uzaklaştırmak" temel amacına sahiptirler. (2) Kafein kafeininden değil de kahve enemalarının faydalarından sorumludur; Aslında, araştırmalar, kahve enema'larından elde edilen kafeinin biyoyararlanımı, oral olarak içilen kahve içerecek şekilde yaklaşık 3.5 kat daha düşük olduğunu göstermektedir.

Kahve çekirdeklerinin doğal olarak antioksidanlar ve sindirim sistemi de dahil olmak üzere iltihaplanma seviyeleri üzerinde olumlu etkileri olan kafein dışında cafestol palmitate, kahweol, teobromin, teofilin gibi yararlı bileşikleri içerdiği iyi bilinmektedir.

Yutulduğunda, içilen ya da doğrudan kolona giren kahvede bulunan bileşikler, kolon kaslarının kasılmasına neden olan bir katartik gibi davranıyor. Bu, dışkıyla birlikte sindirim kanalı boyunca hareket etmeye yardımcı olur, kabızlık vakalarını çözer ve tuvalete gitmeyi kolaylaştırır.

Muhtemelen farkında olduğunuz gibi, normal bağırsak hareketi atıkları ve toksinleri (ağır metaller veya fazla yağlı asitler gibi) vücudun dışına taşımak için yararlıdır. Araştırma, kahve lavmanında kafein ve diğer bileşiklerin hemoroidal ven yoluyla karaciğere gittiğini gösterdi. Kahve, kan damarlarını açar, bağırsak hareketlerine yardımcı olan düz kasları rahatlatır ve dolaşımı geliştirir. Karaciğere ulaştıktan sonra, kahvenin safra kanallarını açmasına ve uygun sindirim ve boşaltım için gerekli olan safra üretimini artırmasına yardımcı olduğuna inanılıyor.

Minnesota Üniversitesi'nden araştırmacılar, kahve lavmanının faydalarının antioksidan, anti-inflamatuar ve doğal bir kan temizleyici gibi davranan glutatyon S-transferaz olarak adlandırılan karaciğerde yaratılan faydalı bir enzimin üretimini teşvik etmeye yardımcı olabilmeyi içerdiğini de gösterdi.

Bazı kanıtlar kahve enemalarının şu kişilerle birlikte yardım edebileceğini göstermektedir:

    sindirim dokusunun onarımı
    karaciğer temizliği
    kan dolaşımını iyileştirmek
    artan bağışıklık
    hücresel rejenerasyona yardımcı
    Sık rastlanan kabızlık, şişkinlik, kramp ve mide bulantısı gibi sindirim konularının hafifletilmesi
    bağırsak sağlığının iyileştirilmesi
    düşük enerji seviyelerini ve ruh hallerini iyileştirme (depresyon belirtileri ile mücadele etme gibi)

 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

  Konu / Başlatan replies Son İleti
3 replies
3834 views
Son İleti 20 Nisan 2008, 22:47:11
Gönderen: Nazenin
1 replies
1979 views
Son İleti 23 Mayıs 2008, 16:51:20
Gönderen: busegül
2 replies
1843 views
Son İleti 31 Aralık 2008, 16:20:42
Gönderen: Leb-i Damla
3 replies
2091 views
Son İleti 01 Mart 2009, 00:41:10
Gönderen: Dj_BOZKURT
0 replies
2174 views
Son İleti 25 Kasım 2010, 12:17:24
Gönderen: zeron
0 replies
1588 views
Son İleti 22 Mayıs 2011, 08:28:45
Gönderen: Black_house
0 replies
1629 views
Son İleti 03 Aralık 2011, 18:48:06
Gönderen: busegül
0 replies
11100 views
Son İleti 17 Şubat 2012, 21:22:15
Gönderen: busegül
0 replies
3157 views
Son İleti 20 Kasım 2012, 11:57:57
Gönderen: busegül
0 replies
452 views
Son İleti 29 Ağustos 2017, 16:52:08
Gönderen: D®agon