Siz Nasıl Bir İhtiyar olurdunuz?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şeyma©

• Yer: İzmir
  • 3454
  • +402/-0
    • Uyanan Gençlik
« : 20 Aralık 2010, 16:10:00 »
[b]Zaman ne kadar çabuk kayıp gidiyor ellerimizin arasından farkında mısınız?
Kimse zamanı cebinde biriktiremiyor o zaman bu kadar değerli bir şeyi neden bu kadar hoyratça kullanıyoruz.
Bu gün; Dün gibi Hatırladığımız çocukluğumuz var elimizde.
Yarın da dün gibi Hatırlayacağımız şeyin Gençliğimiz olacağını düşündünüz mü hiç?
Rutin Saatlerle Doldurduğumuz Gençliğimizi Yaşlandığımızda nasıl hatırlayacağız Sizce?
Sıradan bir Gençlik olarak hatırlamak istemiyorum ben.
(Yaşlandığımda vay be ne gençlik geçirmişim bende demek güzel olsa gerek)

[img]http://img116.imageshack.us/img116/19/maskeliduygular4131746md3kj.jpg[/img]

Bu güne Kadar Hiç ‘nasıl bir İhtiyar olacağım’ı Düşünmemiştim Yaşlanmak istemediğim İçin Değil
Nedense Hep Genç bir Cesede Sahip olacağımı Düşünürdüm.Hoş hala devam ediyor bu düşüncem..

Bu gün Bu soru aklımı kurcalıyor Yaşlanacak kadar bir Ömre sahipsem nasıl bir İhtiyar olurum ben?

Nasıl bir İhtiyar olurdum?
Aslında Hemen hemen herkes yaşlanmaktan korkar
Sanırım Geçliğe Veda Etmek İnsanlara Zor Geliyor…
Halbuki Hayat Tecrübesi Edinmiş Onca yılı Alnının akıyla Geride bırakabilmiş olmak,
Bir İnsan için Ne büyük Şereftir…
Günümüzde Yaşlıların hak ettiği Değeri Saygıyı Gördüğünü Düşünmüyorum.
Umuyorum ki Gelecekte Bu durum böyle devam etmez..
Bu gün Yetiştirdiğimiz Çocuklar bizim ihtiyarlığımızdaki zamanın gençleri olacak bunu göz önünde bulundurmak lazım çocuklara Saygı ve terbiyeyi Öğretirken.

Su gibi Akan zamanda gelecek kaygısı içinde(maddi olarak) hayatı sürdürmeye çalışırken Hiç Gelecekte yani Yaşlı bir nine-dede olduğunuzda nasıl olacağınızı hayal ettiniz mi?

Hayatın Sizden bu zamana kadar neler Aldığının veya neler Verdiğinin Farkındasınızdır çoğunuz Peki ya bundan sonraki yaşamda neler Alabilecek ve neler Katabileceği aklınızın ucundan geçiyor mu zaman zaman?
60'lı yaşlarda; bastonu eline almak için Daha erken olduğunu düşünen ak saçlı Kahve rengi gözlerinin Etrafında hayal ettiğinden Çok fazla Çizgiye Sahip Güler yüzlü Hoş sohbet.
Ne dediğini Bilen Hayat Tecrübesine Sahip Zamanın kıymetini Bilen,İnsanlara Saygı Gösteren ve saygı gören Çocukla Çocuk Büyükle Büyük olmayı becerebilen,Konuşurken Küçüklerine ‘Vay be hayat Tecrübesi İnsana neler Katıyor’ Dedirtebilen...

Geçmişin her anını hatırlayan Hatırladıklarını Masal mahayetinde Torunlarına veya Arkadaş ortamında dostlarına eğlenceli bir şekilde anlatan.
Masum bir Gülümsemenin Karşındakine nasıl huzur vereceğinin Farkında Olup Gülümsemeyi yüzünden eksik etmeyen Akıl almak İçin tanıdıklarının ilk aklına gelecek İsim olan Bunların yanı sıra dostlarını İhmal etmeyen Bir Çok gerçek dosta sahip olan Başı hangi konuda sıkışırsa sıkışsın Başvurabileceği bir dosta sahip olan bir İhtiyar olmak nasıl olur düşündünüz mü hiç?

Aslında bu hayal benim ben böyle Bir İhtiyar olacağımı düşünüyorum yani olmak istiyorum.
Size Şöyle Sorayım;

Hadi Biraz Geleceğe Yolculuk yapın:

-Alıntı-
[/b]