Gönderen Konu: Tavuk  (Okunma sayısı 3261 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RABİA

• Paylaşımcı üye
  • +71/-0
  • rabia
Tavuk
« : 25 Haziran 2008, 09:36:07 »
[i][b][color=red]Üç Yahudi kardeş annelerinin yaşgününde ona aldıkları hediyeleri birbirilerine anlatarak böbürleniyorlarmış

Birincisi demiş ki:

"Ben anneme kocaman bir ev aldım."

İkincisi:

"Ben bir Limuzin Mercedes aldım ve bir de şoför tuttum."

Üçüncüsü:

"Ha haa... Benim hediyem hepinizinkinden güzel. Annemin Tevrat'ı okumayı ne kadar sevdiğini ve gözleri iyi görmediği için artık eskisi gibi okuyamadığını biliyorsunuz. Ona bütün Tevrat'ı ezbere bilen büyük kahverengi bir papağan gönderdim. Onu eğitmek için 12 haham 12 yıl boyunca uğraşmış. Tevratı ezberletmişler. Bu papağan için havraya 20 yıl boyunca her yıl 1 milyon dolar bağışlayacağım, ama buna değer. Annem sadece bölümün adını söyleyecek ve papağan ona ezbere okuyacak."

Öbür kardeşler, biz niye bunu düşünemedik diyerek hayıflanmışlar ve kıskanmışlarsa da açıktan da bir şey dememişler.

Kısa bir süre sonra anneleri üçüne de birer teşekkür mektubu yazmış

Birinciye:

"Milton, bu ev çok büyük. Bana tek bir odası yetiyor ama hepsini temizlemek zorunda kalıyorum."

İkinciye:

"Marvin, yolculuk etmek için çok yaşlıyım, arabayı hiç kullanmıyorum ve şoför de çok kaba."

Üçüncüye:

"Canım Melvin'im, annesini mutlu etmeyi bilen tek evladım sensin. Her şeyin büyük maddi hediyeler olmadığını gösterdin. Gönderdiğin tavuk çok lezzetliydi, teşekkür ederim!"

kihhh kihhh kihhh[/color][/b][/i]

Çevrimdışı ...katre...

• ....€vindar....
  • Paylaşımcı üye
  • +30/-0
  • !!!..GOD IS THE LIGHT..!!!
Ynt: Tavuk
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2008, 08:28:03 »
afiyet olsun ooohh..  heheh heheh

Voiser