Mozilla ve Firefox Geçmiş Zamanların En Büyük Güncellemesini Yaptı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uyanan Gençlik

• Yer: HATAY
  • 7462
  • +547/-0
14 Kasım'da  Mozilla ve Firefox tarayıcının güncellemesi yapıldı.
Firefox'un kıdemli başkan yardımcısı Mozilla'nın Mark Mayo,
"Firefox 1.0'ı 2004'te başlattığımızdan beri yaşadığımız en büyük güncelleme" dedi.
[img width=300 height=154]http://www.uyanangenclik.com/gallery/530_18_11_17_8_45_56.png[/img]

Daha az bilgisayar belleği kullanan daha iyi, daha hızlı sayfa yüklemesi, güncelleme ile ilgili en önemli konularından biri.

Tech yazarları aynı gün büyük oranda kayıt yaptılar ve bunun tarayıcının bir revizyonu olduğunu söylediler.

Yenileme, 11 milyon hat üzerinde değişti veya eklendi.
"Yeni Firefox: Sayılarla" başlıklı bir blogda, bazı sayfalarda yayınladı:
75.342 dosya değişti; 4.888.199 satır eklendi, 6.886.199 satır değiştirildi.

Performans ve cevap verme ile ilgili hatalar düzeltildi; böylelikle kullanıcı deneyimi ile ilgili yazılım hataları düzeltildi.

Mozilla dışındaki baskın iltifat hızın üstündeydi. ExtremeTech, daha hızlı performans ve daha düşük RAM kullanımı sağladığını söyledi.
Joel Hruska, "Quantum'la ilgili kendi ilk testlerimiz daha yumuşak hissettiriyor" dedi.

Firstpost, "İlk testimizden tarayıcının hızlı bir şekilde yanması çok zor." Dedi.

[b]Bazı ilginç gerçekler:[/b]

Hruska, her şey yeni inşa edildi, dedi. Bu, kullanıcı arayüzü ve altındaki tarayıcı motoru Servo'yu içeririyor.

Quantum CSS, Servo'nun yalnızca bir parçasıdır, ancak Firstpost, Quantum ile yaşayacağınız hızın anahtarıdır dedi.

"Bir CSS motoru, esas olarak, bir web sayfasını ekranınızda oluşturmak için gereken verileri işler,
işlendikten sonra pikselleri ekranınıza iter, çeşitli tarayıcılar çeşitli işleme motorlarını kullanır."

The Verge'deki Shannon Liao, diğer sitelerin hızını vurgularken,
"Quantum'un Chrome'a ​​karşı en büyük satış noktası,
Google'ın daha uzun zamandır tekrar tekrar eleştirdiği daha küçük RAM kullanımı" dedi.

Araştırması boyunca okuyucuları dolaştı. "Quantum'da daha fazla sekme açtıkça,
Chrome'da birden çok sekme açmaktan daha az bellek harcıyor.
Antuz Core i5'li Asus dizüstü bilgisayarımda 20 açık sekme için altı işlem var,
Google Chrome 14 sekme için 21 işlem gerçekleştiriyor.
10. sekmeyi açtıktan sonra Kuantum yeni sekmelerde çarpıcı bir yükleme işareti göstermeye başlar. "

Yolda gelen sayısız övgü ile, tarayıcıya rakip tarayıcılar, yani Chrome ile rekabetçi sıralamaya geçebilir mi?

Birçoğunun sorduğu bir soru var, çünkü Mozilla'nın tarayıcı pazar payına neredeyse imrenildiği açık.

Firstpost, Mozilla Firefox bir zamanlar Internet Explorer'ın sunduğu şüpheli eğlenceden kaçınmayı tercih edenler için alternatif tarayıcı olduğunu söyledi.

[html] [/html]

Varsayılan bir arama motoruna gelince, CrazyEngineers "Bu Quantum sürümü Google'ı,
ABD'deki varsayılan arama motoru olarak kullanacak ve Çin ve Rusya'nın yerel devleri
Baidu ve Yandex'in kullanıldığı yerler hariç dünyanın geri kalanında kullanılacağını" bildirdi.

Mozilla'nın baş yasal ve ticari görevlisi Denelle Dixon, lansman gününde bir blog yazısında Google,
ABD, Kanada, Hong Kong ve Tayvan'da varsayılan arama sağlayıcısı olacak.

Mozilla ve Firefox tutkunlarının ötesinde, yeni Firefox tarayıcı pazar payını nasıl değiştirecek?

The Daily Dot'taki Phillip Tracy:
"Uzun süredir çalışan bir Chrome kullanıcısıyım.
Mozilla'yı cihazlarımın üzerine sık sık sorunlarla baş ettiysem bir yedek olarak koydum,
ancak beni hız ve temiz tasarımı terk etmeye ikna etmek için asla yeterli bulmadım. internetin en popüler tarayıcısı. "

Yeni Firefox, "Firefox'un Chrome'dan daha iyi veya daha iyi görünüyorsa,
XPS 13'ün 3.200 x 1.800 ekranında bile web tarayıcısının mükemmelleştirdiği bir görevi doğru şekilde ölçeklendirdiğini"
söyleyen Tracy'ye dikkat çekti.