Gönderen Konu: Dragon'a Özel Bil bakalım Soruları  (Okunma sayısı 5391 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Black_house

• Administrator
  • Tecrübeli üye
  • +462/-0
  • Sen, Seni Sevdiğinle Bil Ey Can! "O" Seninledir.
    • Uyanan Gençlik
Dragon'a Özel Bil bakalım Soruları
« : 19 Ocak 2013, 00:12:05 »
Dragon kardeşim hodri meydan...Hadi bunları bil bakalım?

Sanada bir ay zaman veriyorum  heheh

Arkadaşalr Dragona yardım etmek yok...Dragon bunları şıp diye çözer  bow3

1. İki insan bir köprüden geçiyordu. Biri, ötekinin oğlunun babasıydı. Aralarındaki akrabalık nedir?

2. Beni ikiyle çarparsanız, yirmiden az ederim. Benim yarım dörtten de azdır. Haftanın günleri benden çoktur. Ben hangi sayıyım?

3. Eğer altı işçi, altı günde bir çukur kazıyorsa, bir işçinin yarım çukur kazması için kaç gün gerekmektedir?

4. Gençliğimde, güneşle tatlanıyordum. Orta yaşlı olduğumda, herkesi neşelendiriyordum. Ancak yaşlılığımda, hiç olmadığım denli değerli oldum. Ben neyim?

5. Biçimi ve ölçüsü yoktur. Değişik nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Zamanla büyüyüp küçülebilir ve her yerde oluşabilir. Bu nedir?

6. Onu başkasına versen de, onu tutmak zorundasın. Bu nedir?

7. Yalancılık ve doğruluk ülkesinde iki büyük aile yaşıyordu. Bu ailelerin aralarında küçük bir fark vardı: Yoyu ailesi, sabahları doğru söylerken, öğleden sonraları yalan söylüyordu. Yabu ailesi ise, sabahları yalan söylerken, öğleden sonraları doğru söylüyordu. Bir adam yolda yürürken iki aileden de birer kişiyle karşılaştı. Ancak hangisinin hangi aileden olduğunu bilmiyordu. A: "Şu an, saat beş" dedi. B ise: "Ben Yabu ailesindenim" dedi. Bu bilgilerle, kimin hangi aileden ve zamanın sabah mı yoksa öğleden sonra mı olduğunu bulabilir misiniz?

8. Bir ahırda, atlar ve insanlar varsa, 22 kafa ve 72 ayak sayılabiliyorsa, ahırda kaç insan ve at vardır?

9. Fransa'nın Paris kentinde, 31 Haziran 1945 günü ne olmuştur?

10.İki polis, tek yönlü bir  yolun kenarında arabalarını park etmiş, bekliyorlar ve trafik  kurallarına uymayanları yakalamak için çevreyi gözetliyorlardı. Tam      o sırada bir taksi şoförünün, yola ters yönden girdiğini gördüler, fakat ona hiçbir uyarıda bulunmadılar. Neden?

11.Gündüzleri aklınızı başınızdan alabilirim ancak gece de gelebilirim. Tüm isteklerinizi gerçekleştirebilirim, ancak sizi korkutabilirim de. Ben neyim?

12.Bir ucum gökyüzünde, diğeri ise yerde. İnsanların içini ısıtırım, ancak kalbimin içi karadır. İnsanların bana gereksinimi vardır ama kimileri beni süs olarak kullanır, kimileri de eve girmenin yolu olarak kullanır. Ben neyim? 

13.Gözlerim vardır, fakat göremem. Gözlerim dolar, fakat ağlayamam. Ben neyim?

14.Bir sarmaşık, her gün olduğundan bir misli büyüyordu. Altmışıncı günde, bu sarmaşıklar tüm duvarı kapladıysa, duvarın yarısını kaçıncı günde kaplamıştır.

15.Tüm gün gezmediği yer kalmaz. Akşamları, bir köşede bekler ama hiç yalnız kalmaz. Dili çıkmış sahibini bekler. Bu nedir?

16.Hayvan satan bir dükkanda bir papağan vardı. Dükkan sahibi, bu papağanın kafesinin üstüne şöyle bir not yazmıştı: "Papağanlar, duydukları herşeyi tekrarlarlar". Bir adam, kendisine arkadaşlık yapacağını umarak, papağanı satın aldı. Ancak iki hafta geçti, papağan hâlâ bir sözcük bile
konuşmadı. Bunun üzerine sinirlenen adam,  dükkana giderek, satıcıya: "Bana yalan söylediniz, bu papağan konuşmuyor!" dedi. Satıcı kesinlikle yalan söylemediğini ileri sürüdü. Bu nasıl olur?

17.Bir katil, ölüm cezasına çarptırılmıştı ve ölümlerden ölüm beğenmesi için önüne üç seçenek koymuşlardı. Bu üç seçenek şöyleydi: Karşıda üç oda vardı.  Birinci odada elektrikli sandalye, ikincide elleri silahlı, azılı katiller, üçüncü odada ise üç yıldır aç olan aslanlar vardı. Bu üç seçenekten hangisi mahkum için daha tehlikesizdir?

18.1 Ocak 2001'i 3661 saniye geçmesinin ne özelliği vardır? 

19.Yüzünüzü güldürebilirim, gözünüzü yaşartabilirim, aklınıza değişik düşünceleri getirebilirim, ancak beni hiçbir zaman göremezsiniz. Ben neyim?

20.Dört rakamlı bir sayının, birinci rakamı ikincinin üçte biriyse, üçüncü rakam da ilk iki rakamın toplamıysa ve son rakam da ikinci rakamın üç ile çarpımıysa, bu sayı kaçtır?  heheh (buda kolay olsun)

Kolay Gelsin Dragon...Başarılar.  01b

Çevrimdışı D®agon

• Ezberletmez Öğretir
  • Administrator
  • Süper Mega üye
  • +524/-0
    • Arif Hocam
Ynt: Dragon'a Özel Bil bakalım Soruları
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2013, 00:19:05 »
Bunlara bir ay yetmez hocam, şunu bir yıl yapalım  arramp

Çevrimdışı Aşık-ı sadık

• Paylaşımcı üye
  • +230/-0
  • Âşîk-ı sâdık
« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2013, 13:16:10 »
[size=12pt][font=comic sans ms][b]Yardım etseydik iyiydi  blush1 [/b][/font][/size]

Çevrimdışı Black_house

• Administrator
  • Tecrübeli üye
  • +462/-0
  • Sen, Seni Sevdiğinle Bil Ey Can! "O" Seninledir.
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #3 : 20 Ocak 2013, 02:33:17 »
[quote author=Aşık-ı sadık link=topic=27065.msg53793#msg53793 date=1358594170]
[size=12pt][font=comic sans ms][b]Yardım etseydik iyiydi  blush1 [/b][/font][/size]
[/quote]
Bekleyelim şimdilik kardeşim.
Bakalım kaç tanesini dragon çözecebilecek  bow3

Çevrimdışı zeron

• Tecrübeli üye
  • +426/-0
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #4 : 22 Ocak 2013, 09:19:49 »
adminim işin zor...şöyle baktımda boyumu aşıyor  byy

Voiser