Gönderen Konu: Evlenecek gençlerin dikkatine!  (Okunma sayısı 6462 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kardelen

• Administrator
  • Tecrübeli üye
  • +238/-0
Evlenecek gençlerin dikkatine!
« : 17 Aralık 2008, 23:22:43 »
[b]Genc Kizlara Nasihat

Sevgili kizim!

Aslanin erkegide disiside ayni ismi tasir.
Namus ve serefini korumak icin karsisina cikan dusmani parcalamak icin bir an bile tereddut etmez!
Demek ki erkek ve disi aslan serefi ugruna ,karekterinden ve
hedefinden hic bir sey feda etmedigi icin aslini kaybetmiyor!

Cenabi Hak insanlara akil,idrak ve ilim gibi hasletler bahsetmistir.
Boyle oldugu halde nefsani arzularinin esiri olanlar esastan birer ikiser feda ede ede surette benziyor ,
sirette benzemiyorlar.

Sevgili kizim!
Aslan misali sen haslet ve iffetinden hic bir sey kaybetmezsen,kendine has olan serefi muhafaza edebilirsin.
Eger boyle yapmazsan,kaybolup giden serefin izleri kalir.
"Dayak izinden bere,dil izinden yara,dis izinden sara kalir.
Butun mesele ahlakin uzerinde iz birakmamaktir.Bu izlerin neler oldugunu izah edelim:

1-Gencligin ve guzelliginin verdigi coskuyla ask hayati yasiyacam diye sakin mektuplasma!
Cunku her mektup,ahlakini gosteren rontgen raporudur.
Her mektup,ahlaki durumunu gosteren birer senettir.

Evet her mektup serefin ve iffetin iflas ettigine dair bir belgedir.
Her mektup,idam hukmu giyen mahkumun infaz fermani gibidir!

2-Fotaraf vermek ve hatira fotarafi cektirmek!
Her fotaraf,ahlakin cesitli yonlerini gosteren gonul rontgeninin filmi gibidir.
Bir mektup ve bir fotaraf ahlakini gosteren film ile raporudur.

3-Sevgi ve ask uzerine hic kimseyle konusma!
Her konusulan yuregine ok gibi saplanir ve yara acar.
Sen en gizli yabanci bir semtte dahi olsan,mutlaka seni taniyan birisi gorecektir.
Ve her goren senin namusunu parcalamaya calisacaktir!

4-Seni cok seviyorum.
Sensiz yasiyamam!diyen ve gonlunu avutmak isteyen sahte asiklarin sozune kanma!
Butun hevesi seni kirletmektir!

Bilenlere sor tecrube et!
Genclik yillarinda ister serbest hayatta olsun ister tahsil hayatinda olsun boyle ask hayati yasayip sevisenlerin evlendigi gorulmusmu?
Evlenemezler!Cunku ilk mektubu kendisinede yazdigini bilse dahi,
senin namusunu lekeli gorup seni kotu ve ahlaksiz olarak bilir ve namuslu kiz mektuplasmaz der!

5-Yollarda giderken cok ciddi ol.Gelen gencin yuzune bakma!
Hele gozlerinin icine hic bakma!
Hangi sekilde olursa olsun sakin gulme!

6-Adi cikmis kimselerle yan tarafindaki komsuya dahi gitme,
Seninle samimi oldugunu soyleseler dahi reddet!

7-Sevdigin gence,niyetinde samimi,ciddi,durust,hic umut etmem diyerek
namus ve iffet anahtarini sakin verme!
Ayni anahtardan cogaltarak ahlak ve namus diye bir sey birakmazlar.
Yuvan da yikilir,sihhatinde bozulur!
Rezil rusvay oldugun gibi,dunyayada geldigine de pisman olursun!

8-Sevgili kizim!Ahlak,namus,seref,haysiyet ve terbiye...
Bunlarin hepsi yalvarmakla,yorulmakla ve cok paralar sarf edilmekle elde edilmez.

Iste o senin namusunu lekeleyen kimse,obur tarafta gidip ahlak ve namusda temiz olana yalvarmakla ve binlerce lira sarf etmek suretiyle onu alir.
Seni, dugunu baslayincaya kadar "alicagim" diyerek oyalar ve istikbalini oldurur.

Senin ve ailenin her bakimdan munasip gordugu bir genc,evlenmek icin talip cikmistir.
Sizin icin en iyi bir firsattir.
Ama bunu duyan senin eski asigin mektup ve fotorafini aldigi gibi,seni alacak olan cocugun karsisina cikar.
Iste firsat kacti!Eger her cikan nasibine boyle yaparsa!ki yapabilir,mahvoldun!
Istikbalin sondu demektir.
Bilhassa ahlak ve namusda islenilen hatanin tamirine imkan yoktur!

Sevgili kizim

İste bunlari dusunerek:Ister fakir ol,ister sima bakimindan cirkin ol,bunlarin hic kiymeti yok!
Yanliz sen kendini koruyan namuslu lekesiz ol!
Terbiyen yerinde olsun.Seni almak icin hayalinden bile geciremiyecegin kimseler talip olur.
Yeterki kendini kapali tut,iffetini koru,Dinine iyi saril,ibadetlerini muntazam yap!
Daima kendini duadan unutma!
Allah'a dua ve niyazda bulunarak salih,sadik ve has kullarini nasip etmesi icin dua et!
Her seyi ondan iste!Gecte olsa her sey senin istedigin gibi olur!
Sabirli ol!Bu hakikattan ayrilma!

Arkadaslarin seni bu halinde belki kucuk ve pisirik hakir gorurler.Ama,sen bu yoldan ayrilma!
Sonunda sana gipta ile bakacaklardir!
Hakir ve zelil olacak olanlar yine kendileridir!

Sevgili kizim!
Bu nasihatleri kendin ve annen baban icin ve en onemlisi Dinin, serefin icin tut![/b]

[quote][/quote]

Çevrimdışı Black_house

• Administrator
  • Tecrübeli üye
  • +462/-0
  • Sen, Seni Sevdiğinle Bil Ey Can! "O" Seninledir.
    • Uyanan Gençlik
Genç kızlara nasihat
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2009, 23:06:43 »
[b]Her genç hayaller kurarak evlenir.
Kimi “kalbine mukabil bir kalp” bularak mutluluğu yakalar, kimi yakalayamaz.
Hayat arkadaşına “İyi ki evlendim!...” diyenler olduğu gibi;
“Ah! Keşke evlenmeseydim...” diye feryad-ü figan edenler de vardır…
Yeni evlenecek olan gençler sonradan “keşke” demek istemiyorlarsa şu noktalara dikkat etmelidirler:

1.) Kendinizi Tanıyın
Eşinizi tanımadan önce kendinizi tanıyın.
Evlilikten ne bekliyorsunuz?
Evlilik sizin için ne ifade ediyor?
Neden evleniyorsunuz?
Evlilik bir fantezi mi?
Yoksa hayat arkadaşlığı mı?

2.) Ruhen Olgunlaşın
Belirli bir ruhî olgunluğa gelmeden evliliğe yanaşmayın.
Çünkü evlilik, evcilik oyunu değil.
“Biraz oynar usanırsam eşyalarımı alıp eve dönerim.” diyemezsiniz.
Evlenirken her zorluğa ve fedakârlığa katlanmayı göze alın.

3.) Eğitiminizi Tamamlayın
Mesleki eğitiminizi ya da kariyerinizi tamamlamaya özen gösterin.

4.) Realist Olun
Gözünüzdeki pembe gözlüğü bir kenara bırakıp, realist olmaya çalışın.
Çünkü hayal üzerine kurulan evlilik, ilk hayal kırıklığıyla yıkılabilir.

5.) ‘Değiştiririm’ Diye Düşünmeyin
Bazı şeyleri içime katlarım, beğenmediğim huylarını değiştiririm diye düşünmeyin.
O zaman evliliğiniz bir şeyleri değiştirme savaşına dönüşür.
Sürekli “Neden öyle yaptın?"
"Niye böyle yapmıyorsun?"
"Ben şundan hoşlanmıyorum, ama sen yapmaya devam ediyorsun."
"Şu huyundan vazgeç.” demekle geçer.

6.) İnanaçlarınıza Uygun Olanı Seçin
Kendi dini inançlarınıza uygun birisini tercih edin.
Kadın namaz kılar kocası içki masası hazırlatırsa,
ya da erkek namaz kılarken eşi tersini yaparsa mutluluk oranı o ölçüde azalır.
Eşler sürekli “sen yanlış yapıyorsun, ben doğru yapıyorum” tartışması yapar.

7.) Huy, Ahlak ve Mizaca Dikkat!
Huy, ahlak, mizaç ve hatta zevklerde bile uyum içinde olan kişileri tercih etmek,
evlilikte mutluluğa bir adım atmış olmak demektir.

8.) Sevgi Önemli
Aşık olmadan evlenmem demek ne kadar yanlışsa;
sevginin sıfır olduğu bir evliliği de mantık evliliği yapıyorum diye yapmak yanlıştır.
Sevmediğiniz, içinizin ısınmadığı komşunuzla bile yapamazken hayat arkadaşıyla hiç yapamazsınız.

9.) Ailenizin Görüşüne Önem Verin
Sonradan “Ben nerede yanlış yaptım?” dememek için ilk anda yanlış yapmayın.
Çünkü kimi gençler ailelerin denk görmediği eşlerle evleniyorlar.
O an hisleri mantıklarını örtüp aileyi dinlemiyorlar.

Gülay Atasoy/Ailem dergisi[/b]

Çevrimdışı Black_house

• Administrator
  • Tecrübeli üye
  • +462/-0
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2009, 23:09:17 »
[b]Gençler ve evlilik

Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğünce yaptırılan bir araştırma, gençlerin yüzde 56,5'inin sanal ortamda tanışarak evlenmeye karşı olduğunu ortaya koydu.

Dr. Nesrin Türkarslan ve Semra Yurtkuran Demirkan'ın yaptığı ''Üniversite Son Sınıf Öğrencilerinin Evliliğin Kuruluşuna İlişkin Görüş ve Düşünceleri'' konulu araştırma kapsamında, 12 üniversitede okuyan 1682 son sınıf öğrencisiyle görüşüldü.

Araştırmaya katılan öğrencilerin yüzde 89,3'ü kamu, yüzde 10,7'si vakıf, yüzde 85,7'si Türkçe, yüzde 14,3'ü yabancı dilde eğitim veren üniversitelerde öğrenim görüyor.

Araştırmaya katılan gençler, kadın için en uygun evlilik yaşının 25-29 olduğunu belirtiyor. Erkek öğrencilerin yarısı kadın için uygun evlilik yaşının, 20-24, kız öğrencilerin yüzde 60.3'ü ise 25-29 olduğunu düşünüyor. Erkek için uygun evlilik yaşı konusunda ise yaklaşık oranlarda olmak üzere kız ve erkek öğrencilerin yüzde 60'ı 25-29 yaş görüşünü dile getirdiler.Öğrencilerin yüzde 81,2'si, eş seçerken kararı kendilerinin vereceğini daha sonra ailelerinin onayını alacağını belirtiyor. Kız öğrencilerde bu oran yüzde 87,1 iken, erkeklerde yüzde 74,8 olarak ortaya çıkıyor.

Öğrencilerin yüzde 1,9'u ''kararı ailem verir, sonradan benim onayımı alır'' derken, ''ailem karar verir ben karışmam'' diyenlerin oranı ise
yüzde 0,4'de kalıyor.Araştırmaya katılan öğrencilerin yüzde 56,5'i sanal ortamda tanışarak evlenmeye karşı çıkıyor. Batı Anadolu doğumlu öğrencilerin yüzde 16,4'ü sanal ortamda evlenmeye sıcak bakarken, Kuzey Anadolu doğumlu gençlerin yüzde 64,9'u bu şekilde evlenmeye karşı olduklarını belirtiyor.

''EVLENMEDEN BİRLİKTE YAŞAMAK DOĞRU DEĞİL''

Üniversite gençliğinin yarıdan fazlası, evlenmeden birlikte yaşamayı onaylamıyor. Araştırmaya katılanların yüzde 57.4'ü evlenmeden birlikte yaşamaya olduğunu belirtiyor. Bunu onaylayanların oranı yüzde 27,8 iken, konu hakkında fikri olmadığını ifade edenlerin oranı yüzde 14,8...Araştırma, evlenmeden birlikte yaşamayı onaylama konusunda kamu ve özel üniversite öğrencileri arasında belirgin bir fark olduğunu ortaya koydu. Özel üniversite öğrencisi kızların yüzde 52,5'i, kamu üniversitelerindeki kızların ise 24,6'sı evlenmeden birlikte yaşamayı onaylıyor. Özel üniversitedeki erkeklerin yüzde 66,3'ü, kamu üniversitelerindeki erkeklerin ise yüzde 23,6'sı birlikte yaşama konusuna sıcak bakıyor.

Kız öğrencilerin yüzde 76'sı daha önce flört etmiş biriyle vlenebileceklerini söylerken, bu oran erkeklerde yüzde 43,7'ye düşüyor. ''Daha
önce başından evlilik geçmiş birisiyle evlenebilir misiniz'' sorusuna, erkeklerin yüzde 47'si, kızların yüzde 30'u ''hayır evlenemem'' yanıtını
veriyor.

Kamu üniversitelerinde okuyan öğrencilerin yüzde 75,5'i, özel üniversitelerde okuyan öğrencilerin ise yüzde 38,8'i daha önce başkasıyla cinsel ilişkide bulunan biriyle evlenmeyeceklerini belirtiyor.Evlenmeden çocuk sahibi olmayı onaylama oranları da özel ve kamu üniversitelerindeki gençler arasında farklılık gösteriyor. Özel üniversite öğrencisi erkeklerin yüzde 22.5'i, kızların ise yüzde 10'u bu durumu onaylayabileceğini belirtiyor. Öte yandan, kamu üniversitelerinde okuyan erkeklerin yüzde 87,2'si, kızların ise yüzde 85,8'i evlenmeden çocuk sahibi olmayı onaylamıyor.

ERKEK ÖĞRENCİLER EŞCİNSEL EVLİLİĞE KARŞI

Araştırma, üniversite öğrencisi erkeklerin eşcinsel evliliklere karşı olduğunu da ortaya koydu. Buna göre, erkek öğrencilerin yüzde 59,8'i eşcinsel evliliklere karşı olduğunu kaydederken, bu oran kız öğrencilerde yüzde 41,2'ye düşüyor. Öğrencilerin yüzde 22,3'a ise bu konuda kesin bir fikri olmadığını ifade ediyor. Araştırma, öğrencilerin annelerinin eğitim seviyesi yükseldikçe eşcinsel evliliği onaylama oranının da belirgin şekilde arttığını gösteriyor.

Araştırma sonuçlarına göre, erkek öğrencilerin yüzde 78,1'i, kız öğrencilerin ise 75.6'sı eşlerinin iyi huylu olmasını isterken,
erkeklerin yüzde 65.2'si eş seçiminde güzelliğin önemli olduğunu düşünüyor. Aynı dünya görüşünü paylaşma, iyi bir aileden gelme ve
tahsilli olma, dindarlık, iyi bir meslek, zenginlik de sırasıyla erkeklerin eşlerini seçerken dikkat ettikleri diğer unsurlar arasında
yer alıyor.

Kız öğrencilerin ise yüzde 74,8'i aynı dünya görüşünü paylaştığı kişiyle evlenmek istiyor. Kızlar hayatlarını birleştirmek istedikleri kişide
sırasıyla ''tahsilli olması, iyi bir meslek sahibi olması, iyi bir aileden gelmesi, yakışıklı olması, dindar olması ve askerliğini yapmış
olması'' gibi özellikler arıyor.

EŞ SEÇİMİNDE DİN TERCİHİ

Araştırmaya katılan öğrencilerin yüzde 68,8'i kendi dininden biriyle evlenmenin önemli olduğunu belirtiyor. Kız öğrenciler, evlenilecek kişinin dinini erkek öğrencilere göre az bir farkla daha önemli görüyor. Kız öğrencilerin yüzde 70,6'sı, erkek öğrencilerin yüzde 66,8'i eşlerinin aynı dinden olmasının önemine inandığını vurguluyor.Kamu üniversitesi öğrencilerinin yüzde 71,8'i eşinin aynı dinden olmasını önemli görürken, özel üniversitelerdeki öğrencilerde eşin dinine önem verme oranı yüzde 43,6'ya düşüyor.Araştırmaya katılanların yüzde 52'si için eşleriyle aynı mezhepten olmak önem taşıyor. Kız öğrencilerin yüzde 54.5'i, erkek öğrencilerin ise yüzde 40'ı eşlerinin kendi mezheplerinden olmasını istiyor.

ERKEKLER DÜZENLİ BİR HAYAT İÇİN EVLENİYOR

Araştırmaya göre, üniversiteli gençlerin çok büyük bir çoğunluğu evliliğin önemli olduğunu düşünüyor.Evliliğin neden önemli olduğu sorusuna, kız öğrencilerin yüzde 84'ü ''hayatımı sevdiğimle paylaşmak için'', erkeklerin yüzde 74,1'i ise ''daha düzenli bir hayat için'' yanıtını veriyor.Araştırma, gençlerin yüzde 38'inin evlilikten korktuğunu da gözler önüne seriyor. Kız öğrencilerin yüzde 42,8'i, erkek öğrencilerin ise yüzde 32,9'u evlilikten korktuğunu belirtiyor.Anlaşamayan çiftlerin boşanmasına gençlerin yüzde 86'sı olumlu bakıyor. Kızların yüzde 90,4'ü, erkeklerin yüzde 82,7'si anlaşamayan eşlerin boşanmasını onaylıyor.

GENÇLER, ÇOCUK SAHİBİ OLMAYA SICAK BAKIYOR

Araştırmaya göre, üniversiteli gençler, çocuk sahibi olmaya sıcak bakıyor. Kızların yüzde 60,6'sı, erkeklerin ise yüzde 53,4'ü ideal çocuk sayısını 2 olarak belirtiyor. Erkekler, daha fazla sayıda çocukları olmasını isterken, kızlarda 3 ve daha fazla çocuk isteği konusundaki oran düşüyor. Hiç çocuk istemeyen gençlerin oranı ise sadece yüzde 2,8...Öğrencilerin çocuklarının cinsiyeti konusundaki tercihleri genellikle kendi cinsiyetleriyle doğru orantılı. Kız öğrencilerin yüzde 30'u kız çocuk, erkek öğrencilerin ise yüzde 38'i erkek çocuk istiyor. Öğrencilerin yaklaşık yarısı ise çocuklarının cinsiyetlerinin fark etmeyeceğini belirtiyor.
Kız öğrencilerin yüzde 47,2'si kendinden büyük ya da aynı yaşta, erkek öğrencilerin yüzde 46,8'i ise kendinden küçük veya aynı yaşta biriyle evlenmeyi uygun buluyor. Kız öğrencilerin yüzde 10,9'u, erkeklerin ise yüzde 14,3'ü yaş farkının önemli olmadığını düşünüyor.Erkek öğrenciler eşlerinin eğitim seviyesinin kendileriyle aynı olmasını isterken, kızlar eşlerinin eğitim seviyesinin kendileriyle aynı düzeyde ya da daha yüksek olmasını tercih ediyor. Eğitim farkının önemli olmadığını belirten erkek öğrenci oranı yüzde 17,6 iken, kız öğrencilerde bu oran yüzde 5,5'e
[/b]

Çevrimdışı Black_house

• Administrator
  • Tecrübeli üye
  • +462/-0
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2009, 23:12:32 »
[b]Evlenecek gençlerin evlilik hayatlarında mutlu olmaları için şu noktalara dikkat etmeleri gerekir:

1. Evliliği aceleye getirmeyin

Evlilik, dizi filmlerdeki gibi pembe düş değildir. İki bilinmeyenli bir denklem gibidir. Bünyesinde birtakım problemler olacaktır. Evliliğe hazır olmadan evlenmeye kalkışmayın.

2. Deli gibi seviyorum

"Deli gibi sevmek" mutlu olmaya yetmez. Denklik de önemlidir. Sadece siz değil, aileniz de denk olmalı. Kültür seviyenizden dinî inançlarınıza kadar her şeyiniz. Birbirini "deli gibi severek" nikâh memurunun önüne koşan nice gençler, denk olmadıkları için üç gün sonra soluğu hakim karşısında almışlardır. Arabanızı da çok seversiniz ama benzin olmadan onu iterek ne kadar götürebilirsiniz?

3. Ailem beni anlamıyor

"Ailem beni anlamıyor" yerine onların da fikirlerine değer verin. Bütün anne-babalar, çocuklarının mutlu olmasını ister. Kesinlikle art niyet taşımazlar. Eğer itiraz ediyorlarsa mutlaka bir bildikleri vardır. "Çünkü gençlik damarı, akıldan ziyade hissiyatı dinler. His ve heves ise kördür, âkıbeti göremez." (Gerçi çocuklarının iyiliğini düşündüklerini sanarak kendi istedikleriyle evlendirmek isteyen aileler de vardır.)

4. Önce kendinizi tanıyın

Nasıl birisiniz? Sinirli, sakin, kıskanç, bunun gibi hangi huylarınız var? Evleneceğiniz aday nasıl olmalı ki, onunla anlaşabilesiniz? Önce kendinizi tanıyın.

5. Adayınızı iyi tanıyın

Kendinizi tanıdıktan sonra da adayınızı iyi tanıyın. Bunun için ailenizden yardım isteyin. Çünkü yıllarca flört ettikleri halde evlendikten sonra "seni tanıyamamışım" diyenlerin sayıları hayli kabarıktır.

6. Kendinizle barışık olun

Kendisiyle kavgalı olan, eşiyle de kavgalı olur. Şayet depresyondaysanız veya psikolojik başka bir rahatsızlığınız varsa tedavi olun. Tedavi olmadan asla evlenmeye yanaşmayın. Hem kendinizi hem de eşinizi bedbaht edersiniz.

7. Sakın yalan söylemeyin

Nikâh masasına kadar "evet", ondan sonra "her şey bitti" mantığıyla hareket etmeyin. "Nasıl olsa ben ona dediğimi yaptırırım." veya "onu değiştiririm" düşüncesiyle kendinizi kandırmayın. Çünkü sonradan hiçbir şeyi değiştiremezsiniz.

8. Olgunlaşın

Evlilikte olgunluk çok önemlidir. Çocuk tabiatlı, en küçük şeyde küsen, alıngan, şımarık ve bir ailenin sıkıntısını göğüslemekten aciz insanlar, eşlerini mutlu edemedikleri gibi kendileri de mutlu olmazlar.

9. Maddiyata dikkat!

Aşırı derece maddiyata önem veren adaylardan uzak durun. Çünkü madde mutluluk değil, mutluluğa basamaktır.

10. Fazla beklentide olmayın

Evlilikten çok şey bekleyenler, mutsuz olurlar. Evlilik güzel şey! Fakat o güzelliğe ulaşmak emek ister, alın teri ve çaba ister. Bunu bilerek ve evlilikten olağanüstü mutluluk beklemeyerek evlenenler, daha çok mutlu olurlar.

11. Hayalperest olmayın

Realist davranın. Hayal ülkesinin bulutlarında gezenler, dünya gerçekleriyle yüzleşemezler. İlk gerçekle karşılaştıklarında kafalarını sert kayaya çarparlar.

Gülay Atasoy[/b]

Çevrimdışı Black_house

• Administrator
  • Tecrübeli üye
  • +462/-0
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #4 : 23 Şubat 2009, 23:14:23 »
[b]Hakkaten hepsine detay detay baktığımızda önemli çok önemli bilgiler var...

Dikkat edilmesi lazım..

Herkese emeğinden dolayı çok teşekkür ediyorum...

Fakat birde konuya farklı bir açıdan bakalım..

Soruyorum herkese ;bunlara ciddiyetle kim bakıyor kim gerçekten  rızasını gözeterek evleniyor? Bunları herkes düşünüyor mu? Yada düşünenler gerçekten uyguluyor mu?

EL CEVAP:Kocaman bir HAYIR....

Gerçekten dinini yaşayan yada yaşadığını söyleyen herkese sözüm siz neye bakarsınız?

Bir eş ahlakı , güzelliği , soyu veya dini için evlenilir..

Ama Efendimiz s.a.v buyuruyor ki siz dindar olanını seçin..

Şimdi soruyorum;kim dindar olan bir eş seçiyor? Sadece şunu düşünüyorum..

Erkekler için kızlarda güzellik veya cilveli oluşları..(yani kimse dinini yaşayan,ağırbaşlı ,saygılı kız istemiyor)

Kızlar içinde serseri ve zengin oluşu..(dindar mı?sadıkmı,efendimi bakılmıyor)

Ayrıca dindar olan bir erkek dindar bir kızla evlenmediği içinde dindar kızlar ortada kalıyor vede dindar olmayan erkeklerle evlenmek zorunda bırakılıyorlar..Çünkü dindar erkekler ;dindar olmayan kızları dine yaklaştırmaya çalışırken diğer kızları dindar olmayan  erkeklerin kucağına atmaktan da imtina etmiyorlar.

Hani Efendimizin s.a.v.sünneti, hadisi nerde kaldı..Buna verecek cevap çok az malesef...

DİNDAR KİŞİLER DİNDAR KİŞİLERLE EVLENMELİ.

Hasılı durum bu...

İşte asıl bunlara dikkat edilmesi gerekiyor..

Ayrıca deniliyorki internetten evlilik doğrumu ? Kesinlikle katılıyorum ama işte bu konular buralara kadar uzanıyor çünkü kimse doğru insanları tercih etmiyor, onlarda farklı yerlerde yada yanlış yerlerde aramaya başlıyorlar...

RABBİM sonumuzu hayır etsin..AMİN AMİN AMİN.

Dua ile kalın..

VESSELAM...

[/b]
[quote][/quote]

Voiser