Düzgüb bir cilt

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı melike

• Yer: ANKARA
  • 739
  • +66/-0
  • Dal rüzgarı Affetse de...Kırılmıştır bir kere...
Düzgüb bir cilt
« : 23 Nisan 2008, 11:51:59 »
[b][color=maroon]DÜZGÜN BİR CİLT

Her gün bir miktar ayçiçeği çekirdeği veya kabak çekirdeği yiyin.

Bu çekirdekler esas halinde element olan çinko içerirler.

Vücutta çinko eksikliği ise derinin daha çabuk buruşmasına yol açar.

Ayrıca sabah ve akşam kivi yiyin.

Bu meyvenin içerdiği C vitamini dolaşımı harekete geçirir ve bunun sonucu olarak deri daha iyi beslenir.

Yumuşak bir cilt için A vitamini de önemlidir. Bu vitamin balıkyağında fazla miktarda vardır.

Üç ayda bir, iki haftalık bir kür yapın. [/color][/b]            vvv

Çevrimdışı Nazenin

• d@ml@
  • 595
  • +154/-1
  • Umudum,çarem,tek dayanağım sensin Allahım.
Ynt: DÜZGÜN BİR CİLT
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2008, 12:54:06 »
[color=purple][b]Melikecim yine  bir kaç öneri ile paylaşımına katkıda bulunayım ne dersin  vv

Yaz günleri yüzünüze faktörlü nemlendiriciler kullanmanızı öneririm.
15 -20 faktörlü nemlendiriciler cildinizi güneşe karşı koruyucu olucaktır.Ciltte oluşacak güneş lekelerini minimuma indirebilir.
Tabi dışarda güneş gözlüğü kullanmanızdada fayda var.Güneş ışıklarından gözlerinizi kısıp bakacağınızdan kaz ayağı bölgenizde kırışıklıklar oluşmaya başlıcaktır.Bunların oluşmasını engellemek için mümkünse çok mimik yapmadan konuşun.
Ve mutlaka gözlük kullanın.Ozon tabakasının delinmesi sonucu güneşin zararlı etkilerinden korunmak hususunda daha dikkatli olmanızı öneririm.Bay bayan tüm arakadaşlara önerim bu.
Güzel temiz bir cildin gerksinimi tabiki su.Sık sık yüzünüzü yıkayın,,,Sabun kullanımı gözenek tıkamaya sebebiyet verebilir.Bunun yerine duş jelleri,temizleyici jel ve tonikler kullanmanızı önerebilirm.
Tıkanan gözenekler siyah noktalar üretmeye başlamadan önce temizlik kurallarına uyalım.
Çok fazla makyaj cildi bozar unutmayın.
Sade ama şık olmak her zaman iyidir.Bazen arada küçük ışıltılar yeterli olucaktır.
Neyse şimdilik bu kadar bilgi yeter sanırım .Çıkmam lazım hala hiç bir şey yemedim çok acıktım.Kalın sağlıcakla...[/b][/color]