"Dur!" Dedim...Sakın basma yarama!"

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Halime

• ***Sen kaldırım taşlarını dize dur önüme, ben toprağa basa basa senden uzaklaşıyorum ***
  • Yer: İsk€nd€run
  • 2695
  • +198/-0
  • Ve Birgün Bu Dünya Gül Bahçesine Dönecek..
« : 04 Nisan 2009, 12:21:06 »
Dur!"dedim...Sakın yarama basma.Edebi anlatma bana!Edepsizdik bir nebze,aynada kendi resmimize bakarken öğrendik edebi!Hayata geçiremedik.

Sen!Başı önünde yürüyen genç kızıydın mahallenin!

Öteki kız,gözleri harama deydiğinde içi alev alanlardandı...

Bir diğeri,sesini kimsecikler duymasın diye,sokaktayken konuşmazdı!Tek tük cümleler kurardı,ufacık kelimelerinde bir vakar saklıydı!

Bir de ben vardım...Güya doğru yolda yürüdüğünü sananlar zümresinden,yoluma çakıl taşları doldu,geceyle gündüz arasında,yanlışla doğruyu iç içe kattım! "Ne kaldı geriye?" diye sorma.

Çığlıkları vardı içimin...Kalp ağrıları,vicdan sancıları,kelepçesi boyundan büyük,bir müebbet mahkum olup çıktım içimden...

Oysaki ben,herkesin "örtüsüne bürünen bir genç kızdan daha edepliydi" diye zikrettiği,bir peygamberin ümmetiydim...Keşke bizi ötelerden izleyemeseydi edep timsali peygamber...

Örtüsüne bürünen genç kızın bile,artık edepli olmadığını görememeseydi...

Edep mirastı peygamberden...Varis çoktu da,sahip çıkan yoktu.Hepimiz,bir koşturmaca içinde uğraşıp didinirken,bir dünya uğruna bitip giderken,bir köşeye kaldırdık küstahça sanki,O'nun pak ruhundan kalan tüm emanetler gibi,haya süsünü...Kalp tartısını...

[color=red]Edep kadar Adab'i da bilmek gerek...
Adab'i bilmeyenin edebden nasibi ne olur ki...

edeb Ya Hu!

Çevrimdışı falcon42

• falcon42
  • Yer: Konya
  • 693
  • +137/-0
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2009, 20:17:53 »
[color=blue]Paylaşım için  aro1
Üstadının edebi ile edeblenmeyen, sünnet ve hadisle edeblenemez.
Sünnet ve hadisle edeblenemeyen de âyet ve Kur’an’la edeblenemez.[/color]