Kişisel Gelişim Üzerine Sözler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gül-i rana

• **
  • Yer: Adana
  • 69
  • +10/-0
« : 17 Ekim 2008, 21:02:37 »
Üstün insanların başarı sırlarım daha iyi öğrenebilmek için, onların yaratıcı ve verimli zihinlerinden çıkmış olan özlü sözleri okumak yeterlidir. Çünkü, bir çok derin düşünceyi içeren bu güzel sözler vasıtasıyla, onların ruhlarına da dokunmuş oluruz. Bu kişileri başarının en üst basamaklarına çıkarmış olan da, işte bu üstün düşüncelerdir.

[img]http://uyanangenclik.com/resimler/egitim/kitap.gif[/img]

Winston Churchili bir keresinde şöyle yazmıştı: "Eğitimsiz bir insanın bir özlü sözler kitabı okuması iyi bir şeydir. Hafızalara kazınan bu sözler, insanların iyi şeyler düşünmelerine yol açarlar. Bu sözler, aynı zamanda insanları, onları söyleyen kişilerin kitaplarım okuyarak daha fazlasını öğrenmeye de teşvik ederler." Bu gibi klasik sözlerin ihtiva ettiği ilkeler, insanların yolunu aydınlatır ve onlara güç verir. Şu sözlerde olduğu gibi:

"Şans, kendisini ona önceden hazırlamış olan kişiyi memnun eder. " Louis Pasteur

"Doğru düşüncelerin ve çabaların, doğru sonuçlar vereceğim bilerek, sevinç ve barış içinde çalış." James Allen

Aşağıdaki sözleri hiç silinmemek üzere hafızanıza kaydedin ki, arzu ettiğiniz en güzel geleceği gerçekleştirmenize hizmet etsinler. Üstün insanların bu damıtılmış sözlerini hayatınızda uygularsanız düşünce tarzınız gelişir. Başarılı insanların olumlu düşüncelerim kendinde uygulayan kişi gerçekten bilge bir insan haline gelir. Bundan dolayı, özlü sözler arasında yolculuk yapmanın keyfim çıkarın.

• "Vizyonun olmadığı bir yerde çürüme vardır." (İncil)

• "Amaçlar, ayaklara sahip olan hayallerdir." (Dexter Yager)

• "İçsel vizyonun sahtesini yapmak kadar kolay bir şey yoktur." (Robertson Davies)

• "Ben sadece Tanrı'nın iradesini yerine getirmek istiyorum. O, benim bu dağa tırmanmama izin verdi. Ve ben oradan baktığımda "Vaad Edilmiş Toprakları" gördüm." (Martin Luther King Jr.)

• "Siz, etrafınızdaki şeylere bakar ve: "Niçin?" diye sorarsınız, ama ben, orada olmayan şeylerin hayalini kurar ve:

"Neden olmasın?" diye sorarım." (George Bemard Shaw)

• "Amerika her zaman bir rüyalar ülkesi olmuştur. Burası öyle bir ülkedir ki, gerçekleşmesi imkansız gibi gözüken rüyalarım burada gerçekleştirme arzusu duyan, ülkeleri ve geçmişleri birbirlerinden farklı olan bir çok insana ev sahipliği yapmaya devam etmektedir[url=http://www.uyanangenclik.com]...[/url]" (Daniel J. Boorstin)

[img]http://uyanangenclik.com/resimler/egitim/zirve.jpg[/img]

• "Rüyalar mutlaka gerçekleşir, aksi halde doğa onlara sahip olmamız için bizleri yüreklendirmezdi." (John Updike)

• "Engin bir zihnin hayaller kurarken işlemesi kadar beni etkileyen başka hiç bir şey yoktur." (Joseph Clulovv)

• "Her şey görünür şeklini almadan önce, görünmeyen bir ideale göre dokunur." (Dr. Yenice Bloodworth)

• "Hayalleriniz büyük olsun ki, hayal ettikçe siz de büyüyün." (James Allen)

• "Zihin, insanın sarf ettiği tüm çabalarda en yapıcı ve en yaratıcı gücü oluşturur." (Alfred Armand Montapert)

• "Zihnimizin tutarlı ve istikrarlı bir şekilde işlemesinden daha önemli olan başka bir şey yoktur." (Ralph Waldo Emerson)

• "Vizyon, görünmeyen şeyleri görme sanatıdır." (Jonathan Swift)

• "Hayaller, tapılacak kadar çok sevilen şeylerin eyleme dönüştürülmüş halleridir." (Adalaide Ann Procter)

• "Budala insanların, budalaca rüyaları olur." (W. G. Benham)

• "Her rüyanın ardında onun gerçekleşmesini sağlayacak bir kişi vardır." (Berton Braley)

• "Eylem adamları, kurdukları hayallere sımsıkı sarılmış olanlardır." (James Huneker)

• "Eyleme dökülmüş olan büyük düşünceler, büyük eserleri meydana getirirler." (William Hazlitt)

• "Hayal kurmaya cüret eden, onu gerçekleştirme cesaretini de gösterir." (J. R. Lowell)

• "Düşünmek zor bir eylem olduğu içindir ki, çok az insan bunu başarabilir." (Henry Ford)

• "Düşünmek, ruhun kendisiyle konuşmasıdır." (Plato)

• "Zihninizi üstün düşüncelerle besleyin, çünkü yüceltilmis düşüncelere inanmak, kahramanları yaratır." (Benjamin Disraeli)

• "Kainat Tanrı'nın düşüncelerinden birisidir." (Johann Friedrich von Sebiller)

[img]http://uyanangenclik.com/resimler/egitim/yon.jpg[/img]

• "Belirli bir hedefe doğru yönlendirilmiş olan ve bilinçli irade tarafından kontrol edilen düşünceler, çözüm bekleyen bir problemin varlığıyla harekete geçerler." (R. W. Jepson)

• "Ruhun gücü, maddenin gücünden daha kuvvetlidir, çünkü dünyayı düşünceler yönetir." (Ralph Waldo Emerson)

• "Geleceğin rüyalarım, geçmişin tarihinden daha fazla severim." (Thomas Jefferson)

• "Tecrübelerinim bana öğrettiği bir şey var: Hayallerinin peşinden emin adımlarla yürüyen ve arzu ettiği hayatı yaşamak için gayret sarf eden insanlar, beklenmedik bir anda başarıyla karşılaşırlar." (Henry David Thoreau)

• "Gök mavişi elbiseler ve parlak ayakkabılar içinde, yüzündeki gülümsemeyle dolaşan bir satıcının mutlaka hayallerinin olması gerekir." (Arthur Miller)

• "Neyin imkansız olduğunu söylemek zordur, çünkü dünün rüyası, bugünün umudu ve geleceğin" realitesidir." (Robert H. Goddard)

• "Düşünce, insanı esaretten kurtarır." (Henry Wadsworth Longfellow)

• "Fikirler, yaratılışın kökleridir." (Emest Dimnet)

• "Zamanı gelmiş olan bir düşünceden daha büyük bir güç yoktur." (Victor Hugo)

Çevrimdışı kardelen

• Yer: Hatay / İskenderun
  • 3198
  • +238/-0
« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2008, 21:35:01 »
aarroo  e103

Çevrimdışı busegül

• 20005
  • +360/-0
  • Allah birdir ve Muhammed (s.a.v.) onun elçisidir.
    • Uyanan Gençlik
Ynt: Kişisel Gelişim Üzerine Sözler
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2012, 16:39:07 »
Hayatın içine doğru yürüdüğünde, büyük bir uçurumun başına geleceksin. Karşıya atla! Bu uçurum sandığın kadar geniş değildir.
Kızılderili Atasözü

Hedefler için çalışırken, keyfine varılması gereken ve adına yaşam denen bir şey vardır.
Sid Caesar

Hayata saldırın, o zaten sizi öldürecek.
Steven Coallier

Bir insan, hayatım bitmiş derse, ona inanmayın. Hayat onu bitirmiştir.
Oscar Wilde

Hayat oyununda, ilk başlarda birkaç mağlubiyet yaşamış olmak iyi bir gelişmedir. Bu sizi, namağlup unvanınızı bir sezon boyunca korumak baskısından kurtarır. 
Bili Baughan

Yorucu bir hayatı olduğunu söyleyen bir kimsenin gerçekte söylemek istediği, hayatın kendisini yorduğudur.
Oscar Wilde

Yaşamın ve zamanın değerini bilmeyen, onu değerlendiremez.
Leonardo da Vinci

Yaşam, siz başka planlar yapmakla meşgulken olagelen şeydir.             
John Lennon

Hayat oyunu, iyi bir ele sahip olmaktan çok, kötü bir eli iyi oynamaktır.
H. T. Leslie

Hayatla filmlerin arasındaki fark, senaryonun bir mantığı olması gerektiğidir ama, hayatın değil.
Joseph Mankiervicz

Hayat bir ham maddedir, bizlerse sanatçılarız. Varlığımızı güzel ya da kötü bir şekle sokabiliriz. Bu bizim elimizdedir.
Cathy Better

Önemli olan kaç yıl yaşadığımız değil, bu yıllarla ne yaptığımızdır.
Evangeline Booth

Hayat yaşanmaya değer mi? Bu soru bir embrio içindir, bir adam için değil.
Samuel Butler

Çevrimdışı busegül

• 20005
  • +360/-0
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2012, 16:40:13 »
Olumlu düşünen, bütün olası dünyaların en iyisinde yaşadığımızı söyler ve olumsuz düşünen, bunun gerçek olmasından korkar.
James Cabell

Çocuklarımın zor bir hayat konusundaki düşünceleri, sadece tek bir telefonu olan bir evde oturmaktır.
Geörge Foreman

İkinci kez yaşıyormuş ve ilk defasında yanlış yaşamışsınız gibi yaşayın.
Viktor Frank

Hayat hakkında öğrendiğim herşeyi üç kelimede özetleyebilirim: Hayat devam ediyor.
RobertFrost

Beni gelip görmelerinin tek sebebi, hayatın ne kadar güzel olduğunu bilmem ve bunu bildiğimi bilmeleri.
Clark Gable

Bazı insanlar, hayatlarını dünyanın kendilerine neyi getireceğini bulmaya çalışarak geçirirler. Önemli olan, onların dünyaya neyi getirecekleridir. Bu gerçeği anlayıncaya kadar iş işten geçmiş olur.
Anne Gables

Öyle bir yaşayın ki, ölürken yaşamış olmayı dileyin.
Gellert

Yaşamın içerisindeki en önemli şey yaşamdır, yaşamın getirdikleri değil.
Goethe

Yaşam, siz başka planlar yapmakla meşgulken olagelen şeydir.
John Lennon

Hayat oyunu, iyi bir ele sahip olmaktan çok, kötü bir eli iyi oynamaktır.
H.T.Leslie

Hayatla filmlerin arasındaki fark, senaryonun bir mantığı olması gerektiğidir ama, hayatın değil.
Joseph Mankiewicz

Çevrimdışı busegül

• 20005
  • +360/-0
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2012, 16:41:16 »
Hayat bir ham maddedir, bizlerse sanatçılarız. Varlığımızı güzel ya da kötü bir şekle sokabiliriz. Bu bizim elimizdedir.
Cathy Better

Önemli olan kaç yıl yaşadığımız değil, bu yıllarla ne yaptığımızdır.
Evangeline Booth

Hayat yaşanmaya değer mi? Bu soru bir embrio içindir, bir adam için değil.
Samuel Butler

Olumlu düşünen, bütün olası dünyaların en iyisinde yaşadığımızı söyler ve olumsuz düşünen, bunun gerçek olmasından korkar.
James Cabell

Bu dünyaya gelmenin sadece tek bir yolu vardır, terk etmenin ise çok fazla yolu.
Donald Harington

Birisinin 'Hayat zor.' diye yakındığını duyduğumda, her zaman, 'Neye kıyasla?' diye sormayı isterim.
Sidney Harris

Mutsuz olmamamız gerekir. Kimsenin hayatla bir kontratı yok.
DavidHeath

Hayatını kazanırken yaşamasını bilmeyen bir adam, servetini kazanmadan öncesine göre daha fakirdir. Josiah Holland

Yarının ne olacağını sormaktan vazgeç. Her gün, sana verilen bir hazinedir. Eline geçtikçe değerlendir.
Horace

Hayatınızı yaşamanın en iyi yolu, sizden sonra da kalıcı olacak şeyler için harcamaktır.
William James