Her güne bir hadis

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sümeyye Sude

• Yer: izmir
  • 787
  • +219/-0
  • BAKMA SUSKUN DURDUĞUMA DAĞLARINDA SESİ ÇIKMAZ
Ynt: Her güne bir hadis
« Yanıtla #30 : 23 Nisan 2008, 17:14:44 »
[color=green] Resulullah (sav) buyurdular ki      : "Cum'a, en hayırlı günlerinizden biridir. Hz. Adem aleyhisselam(ıntoprağı) o gün yaratıldı, o gün kabzedildi. (Kıyamette Sur'a) o gün üflenecek, sayha da o günde olacak. Öyleyse o gün bana salavatı çok okuyun. Zira salavatlarınız bana arzedilir." Orada bulunanlar: "Salavatlarımız size nasıl arzedilir? Siz çürümüş olacaksınız!" dediler. Aleyhissalatu vesselam: "Allah Teala Hazretleri, Arz'a peygamberlerin cesetlerini yemeyi haram kıldı" buyurdular.

güsel bişi arkdaşım katlıorum sana
"Zulümden sakınıp kaçınınız. Çünkü zulüm, kıyamet gününde zalime zifiri karanlık olacaktır. Cimrilikten de sakınınız. Çünkü cimrilik sizden önceki ümmetleri helak etmiş, onları birbirlerinin haksız yere kanlarını dökmeye, haramlarını helal saymaya sevketmiştir 
tuba:
katıldığına sevindim ama bak kimse yazmamış...
Kibirden sakınınız.Zira İblis'i, Adem Aleyhisselam'a secde etmemeye kibir sevk etmiştir." 
hardnemesis:
"Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimseyle ben, cennette şöyle yanyana bulunacağız." 
lolitop_004:
Allah bir seyi yaratti mi mutlaka onu maglup edecek bir sey daha yaratir. Rahmetini gazabin yenmek için yaratmistir. (Hadis)

Navigasyon [/color]

Çevrimdışı melike

• Yer: ANKARA
  • 739
  • +66/-0
  • Dal rüzgarı Affetse de...Kırılmıştır bir kere...
« Yanıtla #31 : 24 Nisan 2008, 12:25:31 »

[b][color=maroon]    "Muhakkak ki Allah ve melekleri Peygamber'e hep salât ederler.

Ey iman edenler Siz de ona salât edin ve samimiyetle selam verin."

(Ahzab Sûresi, 56)
[/color][/b]

Çevrimdışı Sümeyye Sude

• Yer: izmir
  • 787
  • +219/-0
  • BAKMA SUSKUN DURDUĞUMA DAĞLARINDA SESİ ÇIKMAZ
« Yanıtla #32 : 24 Nisan 2008, 13:03:01 »
[color=green]Ya Resulullah herkeze olan sevgimizi yitiriyoruz, sana olan hasretimiz bir dağ gibi büyüyor içimizde...

Kendini büyük görme zira seni bir damla sudan yaratan ALLAH [c.c] vardır." [mehmed]        ggüüll
[/color]

Çevrimdışı aleyna

• Yer: Bursa
  • 149
  • +12/-1
« Yanıtla #33 : 24 Nisan 2008, 15:19:06 »
[b][color=red]Allah Teala Hazretleri diyor ki: "Ey Ademoğlu! Sen bana dua edip, (affımı) ümid ettikçe ben senden her ne sadır olsa, aldırmam, ben seni affederim.
Ey Ademoğlu! Senin günahın semanın bulutları kadar bile olsa, sonra bana dönüp istiğfar etsen, çok oluşuna bakmam, seni affederim.
Ey Ademoğlu! Bana arz doluşu hata ile gelsen, sonunda hiç bir şirk koşmaksızın bana kavuşursan, seni arz doluşu mağfiretimle karşılarım.

Tirmizi, Da'avat 106, (3534)    ggüüll[/color][/b]

Çevrimdışı busegül

• Yer: Adana
  • 20005
  • +360/-0
  • Allah birdir ve Muhammed (s.a.v.) onun elçisidir.
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #34 : 28 Nisan 2008, 12:03:44 »
[b][color=purple]Ebu Hureyre hazretleri Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)'in şöyle buyurduğunu rivayet etmektedir:

Ahiret hesabıyla alâkalı endişeleri olan kimse yola erken çıkar ve yol boyu teyakkuz halinde olur. Yola erken çıkan da varacağı menzile mutlaka ulaşır.

(Tirmizi, Kıyamet, 18; Müstedrek, 4/343) [/color][/b]