İngiliz Gazeteci Müslüman oldu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı D®agon

• Ezberletmez Öğretir
  • Yer: Ankara
  • 11650
  • +524/-0
    • Arif Hocam
İngiliz Gazeteci Müslüman oldu
« : 06 Mayıs 2014, 12:30:57 »
Kur'an'da umduğunu bulamayınca Müslüman oldu

[img width=600 height=259]http://www.uyanangenclik.com/gallery/1_06_05_14_12_30_38.jpeg[/img]

İngiliz gazeteci Yvonne Ridley'in 11 Eylül saldırılarından sonra önyargıyla çıktığı Afganistan yolculuğu hayatını baştan sona değiştirdi
İngiliz gazeteci Yvonne Ridley, 2001 Eylül'ünde Taliban rejimi hakkında haber yapmak için Afganistan'a girmek istedi. Ancak kendisine vize verilmedi.

Gazeteci, bir burkayla gizlice ülkeye girdi. Pasaportsuz ve vizesiz olduğu anlaşılınca tutuklandı. Serbest bırakmak için yapılan Müslümanlık teklifini reddetti.

Gazeteci Yvonne Ridley, tutuklu kaldığı 10 gün içinde yaşadıklarını şöyle ifade ediyor:

KURAN'I KEŞFETTİKÇE HAYRETE DÜŞTÜ

Yüzlerine tükürdüm, küfrettim. Kötü kadın dediler. Ama Kur'an'ı okuyup İslam'ı inceleyeceğime söz verince serbest bıraktılar. Londra'ya dönünce sözümü tuttum. Keşfettiklerim karşısında hayrete düştüm.

KUR'AN'DAN NE UMUYORDUM NE BULDUM

"Kuran'da kadınların nasıl dövüleceği veya kız çocuklarına nasıl eziyet edileceği hakkında bölümler bulmayı umuyordum. Bunun yerine kadınların özgürlüğünü destekleyici pasajlar buldum. Yakalanışımdan iki buçuk sene sonra İslam'ı seçtim."

ÖRTÜNME KONUSUNDA ÇARPICI TESPİTLER

"İslam'da kadına baskı uygulandığını söyleyen pek çok batılı politikacı ve gazeteci, çocuk gelinlerin, namus cinayetlerinin üzerine gidiyor. İslam'ı suçluyorlar. Bu kültürel meselelerin İslam'la ilgisi yok."

Akit