Esaretin Bedeli - The Shawshank Redemption - Film Replikleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi D®agon

• Ezberletmez Öğretir
  • Yer: Ankara
  • 11650
  • +524/-0
    • Arif Hocam
    Andy: Sen de burdaki herkes gibi suçsuz musun RED..
    RED: Shawshank’deki tek suçluyum..

+ Müzik buradaydı yani içimde. Müziğin güzelliği budur. Bunu sizden alamazlar. Hiç müzik için böyle şeyler hissetmemiş miydiniz?
    - Ben genç bir adamken mızıka çalardım. Sanırım ilgimi kaybettim. İçerideyken fazla bir anlamı yok.
    + En fazla anlamı olduğu yer burasıdır. Unutmamak için ihtiyacın var.
    -Unutmak mı?
    + Dünyada taştan ibaret olmayan başka yerlerin de olduğunu. Birşeyler var… İçinde… Alamayacakları ve dokunamayacakları birşeyler. O sana aittir.
    - Sen neden bahsediyorsun?
    + Umut…

Unutma Red, umut iyi bir şeydir, belki de en iyisi. Ve iyi şeyler asla ölmez.  (Andy Dufresne)

Andy Dufresne: Meksikalılar Pasific hakkında ne derler biliyor musun ?
    Red: Hayır.
    Andy Dufresne: Hafızası olmadığını söylerler. Hayatımın geri kalanını yaşamak istediğim yer burası.
Hiç hafızası olmayan sıcak bir yer.

Hala o iki Italyan bayanın ne soylediği hakkinda fikrim yok. Doğrusunu isterseniz, bilmek de istemiyorum.
Bazı şeylerin söylenmemesi daha iyidir. Söyledikleri seyin, kelimelerin ifade edemeyeceği kadar güzel ve kalbinizi sızlatacak kadar duygulu birşey olduğunu düşünmek istiyorum.

Umut tehlikelidir.Umut bi insanı deli edebilir. Bu iyi değildir. (Red)

Andy Dufresne: Biliyor musun Red.  Asıl garip olan; ben dışarıdayken dürüst biriydim. Sahtekar olmak için hapse girdim.

Burada herkes masumdur. Bunu biliyor muydun ?  (Andy Dufresne)

Ya yaşamakla uğraşacaksın ya da ölmekle.

Umarım arkadaşımın elini sıkabilirim, umarım pasifik düşlerimde olduğu kadar mavidir.