Gönderen Konu: Fare,Peynir ve Bilim Adamı  (Okunma sayısı 3398 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Black_house

• Administrator
  • Tecrübeli üye
  • +462/-0
  • Sen, Seni Sevdiğinle Bil Ey Can! "O" Seninledir.
    • Uyanan Gençlik
Fare,Peynir ve Bilim Adamı
« : 19 Ocak 2013, 22:59:48 »
    Bir bilim adamının deney raporlarından:

1. gün: Fare uzun süre labirentin içinde dolandı ama peyniri bulamadı. İçgüdüleri zayıf.

3. gün: Negatif. Yalnızca labirenti değil, odanın hemen her yerini aradı, tüm dolapları, çekmeceleri, kavanozları karıştırdı, hatta bir tablonun arkasına ve ceplerime bile baktı. Bu fare tam bir salak.

7. gün: En küçük bir ilerleme yok. Artık arama isteğini bile kaybetti, telefonla köşedeki büfeden iki karışık tost, bir ayran istemiş. Zekâdan böylesine yoksun oluşu deneylerimde ilerlememi engelliyor.

18. gün: Zamanla becerilerini geliştirmesi gerekiyordu ama, sıfır! Bursa'dan aradı, "Kaygılanmamamı, peyniri kesinlikle bulacağını" söyledi. Ona gittikçe peynirden uzaklaştığını anlatmaya çalıştım ama, dinlemedi. Ciddi bir zekâ sorunu!

74. gün: Umutsuzluğa kapılıyorum. Fare, henüz bir zekâ belirtisi gösteremedi. En son Tibet'ten aradı, yaşamın anlamı gibisinden birşeyler bulduğunu söyledi. Ama peyniri bulamamış ve artık umrunda da değilmiş. Aptal hayvan! Hayallerimden ve kariyerimden, geriye küflü peynirler kaldı.

93. Gün: Farenin peyniri neden bulamadığını sonunda anladım. Labirentin içine peynir koymayı unuttuğumu fark ettim bugün…

kihhh

E. Cihat Aydoğan

Çevrimdışı D®agon

• Ezberletmez Öğretir
  • Administrator
  • Süper Mega üye
  • +524/-0
    • Arif Hocam
Ynt: Fare,Peynir ve Bilim Adamı
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2013, 23:15:18 »
Birde fareye salak diyor... Salak... heheh

Voiser