Gönderen Konu: Kayboldum sokağımda dostum  (Okunma sayısı 2812 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Leb-i Damla

• La taknetû..!
  • Tecrübeli üye
  • +270/-0
  • UMUT Dünyası mı, UNUT Dünyası mı?
    • Uyanan Gençlik
Kayboldum sokağımda dostum
« : 28 Eylül 2008, 21:08:57 »
[color=purple][b]Aşk’a vefâyı dokuyayım beyaza diye…

vedâ yakışmamış ellerime…

kayboldum sokağımda dostum,

kaybettiklerimi ararken kayboldum bu kez.  kendimi, irademi, huzurumu, sevdamı, vefâmı, hüznü seven yanımı, her şeyin hayra bakan tarafını görebilme yetimi, mutlu olabilmek için bahane arama yetimi kaybettim…ve özledim dostum,  yağmurda adımlamayı, adımlarken her sıkıntımı unutmayı.

cesaretle aşk’a  yürüdüğüm anların özlemi var içimde dostum…

yağmurdan kaç/ma/dığım günleri özlüyorum..

yürek iklimimden süzülüp kalemime dokunan yar kokan sözcüklerim yetim şimdilerde, yüreğim yetim; içine attıklarının dehlizinde çırpınıp duruyor.

dostum,

bilmem ki uzaklarda her günün nasıl geçer; yazdıklarım ulaşır mı yine yürek evine…yine heyecanlanır mısın, gözlerin dolar mı? kelamım dokununca can evine yine gözlerini ayaklarına dikip adımlarını mı sayarsın? yine yorgunluk nedir bilmeden dinler misin beni, adımlarken cemal gürseli…

kayboldum sokağımda dostum,

beni şefkatle kucaklayan eli bulmak için girmiştim bu sokaklara…o şefkat kucağını öylesine özledim ki; su kadar…yine de özlemek bile güzel; o el’den daha ziyade ne aranabilir ki alemde?  dostum, bilirsin kaleme her dokunuş, el-müheymin olan’ı razı etmek adınadır; o kucağın sıcaklığını hissetmek adına…dua eyleyesin yar hatrına; cân evimizin muhtaçlığı hatrına; dostuk hatrına; ahretteki birlikteliğimiz hatrına….

dua ile![/b][/color]

[quote][/quote]

Çevrimdışı Leb-i Damla

• La taknetû..!
  • Tecrübeli üye
  • +270/-0
  • UMUT Dünyası mı, UNUT Dünyası mı?
    • Uyanan Gençlik
Kayboldum sokağımda dostum
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2008, 21:15:43 »
[color=purple][b]Sevgili  dost;
"kalbimi  alıp  uzaklara  gitmek  istiyorum"

….

şimdilerde  alıp kalbimi, alıp yalnızlığımı  gitmek istiyorum..

uzaklara…

ötelere…

en kadîm dostumun omzuna yaslanıp, ellerimi onun avuçlarına koyup şefkatini okumak istiyorum gözlerinden…uzağa yakın halimle yaşamayı sevisim, ötelere olan özlemimden olsa gerek. gözlerimin ötelere hayranlığı, yüreğimin ötelerde özlem giderdiğinden olsa gerek.

sevgili dost,

şimdilerde  yüreğimin  kuytusuna  çekilip,  dünyanın  telaşlarını  unutmak  ve zihinlerde  unutulmak  istiyorum.. setreyleyen’in   üzerime  bir  yokluk  perdesi çekmesini  diliyor yüreğim  belki de, belki  de  ben  setreyliyorum  telaşlarımın karanlğıyla  yüreğimi.. susturuyor cılız bileğim,  içimin  cılız  sesini;  dilim  ki sükûtumun  katili.

sevgili dost,

susmalı  ve  gitmeli,  gidebilmeli…

ardına  bakmadan,  cesurca; yâr hatrına,  yâr’in yanına…

dostum,

basak,

dışarda yağmur var…

sessizce,  konuşan  yüreklerimizi  dinlediğimiz  günleri  özlüyorum.

aldırmadan  damlalara  cemal  gürsel’i adımlamayı  istiyorum, yeniden..

kalbimi  alıp  giderken  ötelere, adın  dilimde  dua  olacak  bilesin[/b][/color]

[quote][/quote]

Voiser