Ruhumdan Dökülenler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ukde

• *
  • 18
  • +6/-0
Ruhumdan Dökülenler
« : 21 Mayıs 2009, 10:28:42 »
[img]http://img219.imageshack.us/img219/9831/22oc9.jpg[/img]

Ruhumdan dökülenler-1(Beklentiler)

İnsan bu; bir andahi yoktur ki,bir şeyleri beklemesin.Zaten hayatın tek kelimelik özeti değilmidir,beklentilerimiz.Hayattan beklentilerimize kavuşalım veya kavuşmayalım biz yinede bir şeyleri bekler dururuz, şu yaşımıza kadar beklediğimiz gibi.

Neleri bekledim  :Ruhdum, bir bedene kavuşmayı ve bu dünyaya doğmayı bekledim. Hatırlamıyorum.
                      Annemin sıcak kucağını bekledim 9 ay 10 gün boyunca,
                      Emeklemeyi,yürümeyi,koşmayı,bekledim kundakta olduğum aylar boyunca.
                      Gençliğim,ilk aşkım,sevdim ve sevilmeyi bekledim karşılıksız, en safından,dillere destan.
                      Para,şan ,şöhret gibi en en kofti,şeyleride beklediğim olmadı değil,arada bir, en salakcasına.
                      Sabırsızlıkla beklediklerimin çoğuna kavuştum ama çok çabuk unuttum,kavuştuklarıma,ah bir kavuşsam dediğim günleri...
                      Hala bekliyorum, deseler ki neyi,şudur diye söyleyemeyeceğim bir şeyleri...
                      Belkide hiç tanımadığım ve bu dünyada tanımayacağım, kırık bir kalbe sahip,bir kadının, mutluluğunu saadetini...
                      Veya zulm eden bir adamın, zulmettiklerine muhabbet etmesini...
                      Ne bileyim işte bekliyorum bir şeyleri belkide  aceleci yanımla, sabırsızlıkla,mazlumların,sevenlerin,umutsuzların, mutluluğa ulaşamayacağı endişemin gerçek olacağını,ahiret boyutu birazcık göz ardı ederek,
                      Yinede umutluyum,Gecenin, sabahın yalancı şafağına ulaştığı şu saatte,umutsuzluklarımın,gerçek şafakla bir bir yok olacağına,ve yerini umuda,mutluluğa, sevmeye, sevilmeye hasılı güzel olan her şeye dair beklentilerimin gerçek olacağına...

ÖYLEYSE DURMAK YOK ÇALIŞMAYA VE BEKLEMEYE DEVAM, CENNET VE CEMALE ULAŞTIRACAK HER NE VARSA...

ukde 14.04.2009

Çevrimdışı crazy_man

• Yer: Ankara
  • 158
  • +12/-0
Ruhumdan Dökülenler
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2009, 10:36:29 »
alkşş aro1 ggüüll

Çevrimdışı hamlet

• 146
  • +20/-1
Ruhumdan Dökülenler
« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2009, 11:32:03 »
umudunu asla yitirme kardeşim  11-01 güzel yazı  goody

Çevrimdışı ukde

• *
  • 18
  • +6/-0
Ruhumdan Dökülenler
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2009, 23:55:33 »
[img]http://img219.imageshack.us/img219/9831/22oc9.jpg[/img]

Ruhumdan dökülenler-2 (Vuslata ve visale dair)

Vuslat ümit vericidir  hayata bağlar insanı….Öyleki vuslatta bedenler ayrı, ruhlar birdir bedenlerin ayrılığına vede aradaki mesafelere inat.Ruh sever sevilir engel bilmez sınır tanımaz.

Ayıpların ve  ne derlerin karşılığı yoktur onun lugatında. O sadece sever,aşık olur nedenlere niçinlere bakmadan,yasakları takmadan ,sevdasını yaşatır varlığının derinliklerinde kimseciklere hissettirmeden vede çaktırmadan.

Ve vuslatta ümit vardır ruhu ayakda tutan Ümid eder ve  tekrar eder içinden,ELBET BİR GÜN KAVUŞACAĞIM!......... Bir gün kavuşacağım ve sona erecek VUSLATIM,dalıp gitmeler ruhumun gel- gitleri, sona erecek ve ben o zaman huzur bulacağım sevdamın sıcacık göğsünde vede ılık nefesinde.Bitmeyen sevgisiyle sulayacağım ruhumun en nadide çiçeklerini ve bir daha hiç solmayacaklar hep baharı yaşayacaklar….

Visal öylemidir ya!.....
Elem verir ruha, can yakar, çile verir, ızdırab doludur her yanı.Halbuki hep beklememişmiydi bu anı.  Hani mutlu olacakdı sona erecekdi bütün dertleri,Huzur bulacakdı sevgilinin sıcak göğsünde vede ılık nefesinde.

Ama öyle değilmiş işte.Vuslat sona erdi ve visal başladı, kavuştum ama ya kaybedersem endişesi kapladı her yanı.KAVUŞTUM AMA YA KAYBEDERSEM !...Ya kaybedersem ne var tekrar ümit etmeye sebep, Ruhumu ayakta tutan ne olacak şimdi.Sevgilinin insafınamı terk edeceğim sevdamı vede her şeyimi…

Bırakacaksın ve şüphe etmeyeceksin… vuslatta  etmediğin gibi.Zaten şüphe varsa  KİM DEM VURABİLİR  ve  İDDİA EDEBİLİRKİ  sevdasının maddiyattan sıyrılmış en mahremi olduğunu vede  ruhuyla sevdiğini….

ukde /00:51

Çevrimdışı D®agon

• Ezberletmez Öğretir
  • Yer: Ankara
  • 11650
  • +524/-0
    • Arif Hocam
Ruhumdan Dökülenler
« Yanıtla #4 : 22 Mayıs 2009, 21:53:02 »
[b]Vuslata giden yol...
Çok zor kardeşim çok zor.Lâ rahate fiddünya (dünyada rahatlık yok)  öppp[/b]