“Boş Ver Arkadaş”, “Ayrılık Akşamı”, “Sevecen” adlı şarkıların söz yazarı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı busegül

• Yer: Adana
  • 20005
  • +360/-0
  • Allah birdir ve Muhammed (s.a.v.) onun elçisidir.
    • Uyanan Gençlik
Soru: “Boş Ver Arkadaş”, “Ayrılık Akşamı”, “Sevecen” adlı şarkıların söz yazarı, bestecisi ve yorumcusu kimdir?
a) Esin Engin
b) Barış Manço
c) İlhan İrem
d) Erol Evgin

Doğru Cevap : [b]İlhan İrem[/b]
[color=red]
Cevap olarak kullanılan diğer sorular :[/color]

1- Aşağıdakilerden hangisi Türkçe sözlü hafif batı müziği seslendiren bir sanatçıdır?
2- Sevgi Sevgiyle Çoğalır, Sürgün Gibi Masallarda, Anlasana, Yarınlar ve Konuşamıyorum gibi şarkılarla bir döneme damgasını vurmuş olan ve hayranlarının kendilerine ‘Sevecen’ adını verdiği sanatçı kimdir?
3- “Yel değirmenlerine karşı Don Kişot muyum / Uçuyorum durmadan, ben pilot muyum” adlı sözler hangi sanatçımızın şarkısında yer alır?
4- Er Mektubu, Düğünevi Penceresi, Cennetin Kıpırtıları, Gül Kokulu Çeyiz Sandığı, Babil Kulesi, Ay Tozları, Şalamar, Alaca Tüylü Kuş, Güneş Tutulması, Krizalit Kristalin, Gece Perisi ve Katastrof gibi mistik şarkılar kime aittir?
5- Şarkısında “Yazık oldu yarınlara / Avunurum anılarla / Hani nerde ümitlerim / Hepsi sanki bir rüya” diyen müzisyenimiz hangisidir?
6- Aşağıdakilerden hangisi, ülkemizi Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil etmemiştir ?
7- ‘Uzaklarda Biri Var’ ve ‘Katastrof’ adlı şiir kitaplarının yanı sıra ‘Yazık Oldu Yarınlara’ ve birçok pop şarkısıyla da ünlü yorumcu kimdir?
8- Özdemir Asaf’ın “Yalnızlık Paylaşılmaz” kitabında yer alan “Hallaç” adlı şiiri besteleyip, seslendiren sanatçımız kimdir?
9- “Ali Veli Maria”, “Uçun Kuşlar Uçun”, “Sen Bilirsin” isimli şarkıların söz yazarı, bestecisi ve yorumcusu kimdir?

Doğru Cevap : [b]İlhan İrem[/b]