Gönderen Konu: İHLAS süresini okunmaz mı? - Şerife Şevval Kardelen Yazıları  (Okunma sayısı 1846 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şeyma©

• Prenses
  • Tecrübeli üye
  • +402/-0
    • Uyanan Gençlik
[img width=150 height=200]http://www.uyanangenclik.com/gallery/422_12_01_16_10_04_21.jpeg[/img]
[size=12pt] Geçen salı günü Arap kardeşlerimizin düzenlemiş olduğu ve Davetli olduğum bir sempozyuma katıldım ... Farklı din ve milleten konuklar vardı.

FAKLI MEZULARDA KONUŞMALAR OLDU.
PROĞRAMIN SONUNDA İSLAM DÜNYASINDAKİ KARIŞIKLIKLADA HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN KUR'AN-I KERİM HATMİ DUASI YAPILCAKTI yapılmadan önce bilindiği gib,i

-BAkara süresinin başından biraz, fatiha, felak, nas,ve ihlas süreleri okunur ve duası yapılır......

HATİM DUASI İÇİN NACİZANEYE TEKLİF ETTİLER BENDE KABUL ETTİM.
ARAPLAR toplantıda bulunan müslüman olmayan konuklara ayıp olmasın diye
ALLAH'IN BİR, EŞİ BENZERİ VE KİMSEYE MUHTAC OLMAYACAĞINI BİLDİRDİĞİ İHLAS süresini okumadılar cok üzüldüm.
BİR ŞEYLER YAPMAM GEREKİYORDU.

Hatim duasını yaptıktan sonra mikrofonu vemedim ve İHLAS süresini okudum manası söyledim
"De ki: O, Allah bir tekdir.
Allah sameddir (hiç birşeye muhtaç değil, herşey O’na muhtaçtır.)
O, doğurmamış ve doğurulmamıştır
O’nun hiçbir dengi (benzeri) yoktur."

SONRA ŞUNLARI SÖYLEDİM ............
“İhlâs” bu surenin sadece ismi değil, konusudur da. Bu surede hâlis Tevhid beyan edilmiştir. Kur’an’ı Kerim'in diğer surelerinde de kullanılan “ihlas” kelimesi bu sureye isim olmuştur. Ancak bu surede “ihlâs” kelimesi kullanılmamıştır. Bu isim, surenin manası itibariyle bu sureye verilmiştir.”İhlâs” samimi olmak, dine içtenlikle bağlanmak, esaslarını sırf Allah(cc) rızası için uygulamak anlamınadır. Bir kimse anlayarak bu sureye iman ederse, şirkten kurtulur.

BİR DAHA TOPLANTILARINA DAVET ETMEZLER ARTIK
(ama olsun davet etmezlerse etmesinler öyle olacağını bilsem katılmazdım zaten)

##‪#‎şerife‬ şevval kardelen[/size]

Voiser