Bu Soruların Cevabını Bakalım Benten Bulabilecek mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aşık-ı sadık

• Yer: İzmir
  • 840
  • +230/-0
  • Âşîk-ı sâdık
Ynt: Bu Soruların Cevabını Bakalım Benten Bulabilecek mi?
« Yanıtla #5 : 19 Ocak 2013, 13:11:37 »
[size=12pt][font=comic sans ms][b]cevap vericektim ama Ben10 kardeşim çözsün tabi  vvv

ama ama ama 9. soruya cevap vermezsem çatlarım  blush1 Yağmurlu günde çiçeklerin suya ihtiyacı olmaz  icox

tamam kızmayın gidiyorum hemen  cry2[/b][/font][/size]

Çevrimdışı Black_house

• Yer: A'raf şehri
  • 4502
  • +462/-0
  • Sen, Seni Sevdiğinle Bil Ey Can! "O" Seninledir.
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #6 : 20 Ocak 2013, 02:38:12 »
Aman çatlama kardeşim...

İstersen hepsinin cevabını verebilirsin...Yeterki sen çatlama.
Madem sende meraklısın.

Birde sana özel hazırlayayım bakalım  heheh

Çevrimdışı Uyanan Gençlik

• Yer: HATAY
  • 7462
  • +547/-0
« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2013, 09:39:07 »
Hocam Cevaplarımı veriyorum.  bow3

1.) Futbol Topu

2.) bulamadım  billöö

3.) Mum

4.) 34293

5.) Adam çantaları birden altıya dek numaralandırdı. Her çantadan, üzerlerindeki sayı kadar altın aldı. Yani 1+2+3+4+5+6 altın, toplamda 21 altın aldı. Bunların içinde sahte ve gerçek altınlar da vardı. Tüm altınlar sahte olsaydı, bir tartılışta 2100 gram çıkması gerekiyordu. Böylece ondalık kesirde görünen sayı, gerçek altın dolu çantanın sayısını gösteriyordu. Örneğin, gerçek altın dolu çantanın numarası üç ise, 21 altının içinde yalnızca 3'ü gerçek altın olacaktı.  3x10=30 gram yani toplam ağırlık 2130 gram gelecekti. 30 gram fazlalık ise gerçek altınların üçüncü çantada olduğunu gösterecekti.

6.) Söz tutulmadığı zaman düşmez ya da kırılmaz.

7.) Köylü şapkadan bir kağıt çekti ve onu yırttı. Sonra kraldan, kalan kağıdın üstünde ne yazdığını okumasını istedi. Kralın elindeki kağıtta tabii ki
"sürgün" yazıyordu. Kral hile yaptığının anlaşılmasını istemediği için, köylünün çektiği kağıtta "evlilik" yazdığını kabul etmek zorunda kaldı.

8.)  Üçüncü oda. Çünkü üç yıldır yemek yememiş aslanlar zaten ölmüştür

9.) Cinayeti bahçıvan işlemişti, çünkü yağmur yağarken bahçeyi suluyor olamazdı.

10.) İki saatte bitirebilirler.

Çevrimdışı Black_house

• Yer: A'raf şehri
  • 4502
  • +462/-0
  • Sen, Seni Sevdiğinle Bil Ey Can! "O" Seninledir.
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #8 : 23 Mart 2018, 19:30:25 »
Cevapları Veriyorum Arkadaşlar  lallel

1) Futbol topu.

2) Adam çukura taş doldurarak suyun seviyesini yükseltebilir, böylece kaşıkla da suyu içebilir.

3) Ben bir mumum.

4) Ben güneş ışığıyım.

5) 34293 6) Adam çantaları birden altıya dek numaralandırdı. Her çantadan, üzerlerindeki sayı kadar altın aldı. Yani 1+2+3+4+5+6 altın, toplamda 21 altın aldı. Bunların içinde sahte ve gerçek altınlar da vardı. Tüm altınlar sahte olsaydı, bir tartılışta 2100 gram çıkması gerekiyordu. Böylece ondalık kesirde görünen sayı, gerçek altın dolu çantanın sayısını gösteriyordu. Örneğin, gerçek altın dolu çantanın numarası üç ise, 21 altının içinde yalnızca 3'ü gerçek altın olacaktı.  3x10=30 gram yani toplam ağırlık 2130 gram gelecekti. 30 gram fazlalık ise gerçek altınların üçüncü çantada olduğunu gösterecekti.

7) Suçlu Merve'ydi. Üç kişinin doğruyu söylediğini bildiğimize göre Oya, Mehmet'in doğru söylediğini iddia ediyor, Mehmet Merve'nin yalan söylediğini iddia ediyor ve Merve ise Mehmet'in hırsızlık yaptığını söylüyorsa, yalan söyleyen ancak Merve olabilir.

8) İki saatte bitirebilirler. Eda bir saatte işin üçte birini, Ahmet ise altıda birini tamamlayabiliyorsa, birlikte bir saatte, 1/3+1/6=1/2'sini, yani yarısını tamamlayabilirler. İki saatte ise tüm parmaklıkları birlikte boyayabilirler.

9) Cinayeti bahçıvan işlemişti, çünkü yağmur yağarken bahçeyi suluyor olamazdı.

10) Söz tutulmadığı zaman düşmez ya da kırılmaz.

11) İnsanoğlunun düş gücü.

12) Ayşe 18 yaşındadır.
18 yaşındaysa, üç yıl sonra 21 yaşında olacaktır, bunu ise üç ile çarparsak, 21x3=63 sonuncuna ulaşırız. Üç yıl önceki yaşı ise 15'di. Bunu da üç ile çarparsak, 15x3=45 sonucunu buluruz. 63'ten 45'i çıkarınca ise bugünkü yaşını, yani 18 sonucuna ulaşırız.

13) Ben boyayım.

14) 54 x3=162

15) Köylü şapkadan bir kağıt çekti ve onu yırttı. Sonra kraldan, kalan kağıdın üstünde ne yazdığını okumasını istedi. Kralın elindeki kağıtta tabii ki "sürgün" yazıyordu. Kral hile yaptığının anlaşılmasını istemediği için, köylünün çektiği kağıtta "evlilik" yazdığını kabul etmek zorunda kaldı.

16) Ben bir yumurtayım.

17) Ben gözbebeğiyim.

18) Üçüncü oda. Çünkü üç yıldır yemek yememiş aslanlar zaten ölmüştür!