Salevat-ı Şerife Getirmenin Fayfaları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı busegül

• Yer: Adana
  • 20005
  • +360/-0
  • Allah birdir ve Muhammed (s.a.v.) onun elçisidir.
    • Uyanan Gençlik
Salevat-ı Şerife Getirmenin Fayfaları
« : 14 Şubat 2011, 08:58:03 »
Hz. Peygamber Efendimiz ( s.a.v ) buyurdular ki : Bir gun bana Cenab-i Hakk`in dørt buyuk melegi  Cebrail,Mikail,israfil ve Azrail ( Aleyhimusselam ) geldiler.

Cebrail  (a.s ) bana dedi ki : ” Ya ResulAllah ! Senin ummetinden bir kimse sana gunde on defa salavat okursa  yarin kiyamet gununde ben onun elinden tutar, sirati kuslar gibi geciririm.”

Mikail ( a.s ) de dedi ki: ” Ben o kula kevser havuzundan kana kana iciririm.”

Israfil ( a.s ) dedi ki :”  Ya Resulellah ! O kulun affi icin basimi secdeye koyarim, Allahu  Teala onu affetmedikce basimi secdeden kaldirmam.”

Azrail ( a.s ) de: ”  Ya Resulellah! Sana gunde on defa salavat edenin ruhunu Peygamberlerin ruhunu kabz eder gibi kabzederim.” dediler.

Bunun uzerine Peygamber Efendimiz (s.a.v) : ” Bu ne buyuk lutuf ya Rabbi ! Bu ne buyuk ihsan Allah`im! ” buyurdular.

Salevat-i serife getirmenin diger bazi faziletlerinden:

1-  Salavat, Allahu Teala`nin (mealen) ” Allah ve meelekleri Peygamber`e hep salat ederler. Ey iman edenler! Siz de ona cokca salat edin ve tam bir teslimiyetle selam verin.” (Ahzab suresi,ayet 56 ) emrine iataattir.

2-  Salavat, Gunahlarin affedilmesine vesiledir.

3-  Peygamber Efendimiz`e (s.a.v) yakin olmanin en guzel ve en kolay yoludur.

4-  Resulullah (s.a.v), kendisine salat okuyana mukabelede bulunur.

5-  Her salat getirenin ismi, Peygamber (s.a.v) Efendimize arz edilir.

6-  Salat-u selam okuyan kimse, Allahu Teala ve Resulu`nun muhabbetini diger muhabbetlere tercih etmis oldugu icin, onun ahlakiyla ahlaklanir.

7-  Allah-u Teala`nin rahmetinin inmesine vesiledir.

8-  Salavat, unutulan seyin hatirlanmasina sebeb olur.

9-  Salavat dualarin kabulune vesiledir.

10-Salavat, kiyametin o zor gununde arsin gølgesinde gølgelenmeye vesiledir.

Fazilet takvimi 08.08.2008

[img]http://uyanangenclik.com/resimler/dini/selavat.jpg[/img]