Kendi Kutup Yıldızını Bul.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Black_house

• Yer: A'raf şehri
  • 4502
  • +462/-0
  • Sen, Seni Sevdiğinle Bil Ey Can! "O" Seninledir.
    • Uyanan Gençlik
Kendi Kutup Yıldızını Bul.
« : 26 Şubat 2010, 22:37:21 »
“Neden sevmek,sevilmekten daha güzel?” diye sordular.
Sacha Guitry, “İnsan”, dedi, “sevdiğine, sevildiğinden daha çok emindir de ondan.”
Şarkılar söyle ve başar[url=http://www.uyanangenclik.com]...[/url]( Edgar A. Guest)

Sana başarılamayacağını söyleyecek binlerce insan var. Felaket tellalığı yapacak binlerce insan var. Seni yutmayı bekleyen tehlikeleri, sana birer birer gösterecek binlerce insan var. Ama yüzündeki gülümsemeyle ceketini çıkar ve yola koyul. Başarılamayan şeyle uğraşırken şarkılar söyle ve başar.

Bundan 20 yıl sonra, yaptıkların değil, yapamadıkların için üzüleceksin. Dolayısıyla halatları çöz. Limandan uzaklara yelken aç. Rüzgarı yakala, araştır, düşle, keşfet. Yapabileceğin denli söz ver. Sonra söz verdiğinden fazlasını yap. Oturarak başarıya ılaşan tek yaratık tavuktur... ( Aldous Huxley)

Martha Beck'in “Kendi Kutup yıldızını bulmak” (finding your own north star) adlı kitabını oku.
İyi ve kötünün yüzü aynıdır... Her şey insanın yoluna ne zaman çıktığına bağlıdır.

Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez. (Andre Gide)
gözünü bir yıldıza diken kişi, kararını değiştirmez.

Siz de kendi kutup yıldızınızı bulun ve gözünüzü ondan ayırmayın.

“Yaşamındaki her insan ve bütün olaylar sen oraya çizdiğin için oradalardır. Onlarla ne yapmak istediğin sana kalmıştır. “ ( Richard Bach'ın “Mavi tüy” adlı kitabından)

Nezaket, iyi, temiz ve insancıl bir düşüncenin sonucudur ve bunu candan isteyen herkes kültürü, bilgisi ve zekası ne olursa olsun şu veya bu şekilde nazik olmayı başarabilir.

İnceliğe gelince; bu, iyi temiz ve insancıl düşüncelerin yanında kültür ve zekaya da ihtiyaç gösteren bir davranıştır.
Bu kadar çok şey almaya ihtiyacınız yok;
bu kadar fazla alana ihtiyacınız yok;
daha büyük bir eve ihtiyacınız yok;
daha fazla zamanınız ve enerjiniz var.
Mücadeleyi azaltıp yaşamla dans edebilirsiniz!
Her zaman ve her yerde eline geçen bütün mutluluğu yakala, en ufak bir parçasının bile kaçmasına izin verme.

Eğer gerçek aşkı tanıyacak kadar şanslı isen, bütün kalbin, ruhun ve vücudunla sev!
“Ben elimden geleni yaptım...”
bazı şeylerden bütünüyle vazgeçmelisiniz ve şimdilik bazılarından vazgeçmeyi bir sonraki zamana bırakmalısınız.

Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha üstün, bu nedenle öğreneceğim çok şey var. (Emerson)

iyi günler olacak...
Bir ruhum var benim, olmadığını söylemeyin. Beni kesip açsanız, onu bulamazsınız. Buharlı makineyi de kesip açsanız, buharı bulamazsınız. İnanılır gibi değil ama makineyi yürütüyor buhar... (Bernard Shaw)

Ağaç ne kadar verimliyse, onu taşlayan insanlar o kadar mutlu olur.
Annem her fırsatta çocuklarına güneşe doğru zıplamalarını öğütlerdi. Güneşe ulaşamazdık ama hiç olmazsa ayaklarımız yerden kesilirdi.

Seni sen olduğun için değil, seninle birlikte olduğumda ben olduğum için seviyorum.

Hiçbir zaman gülümsemekten vazgeçme, üzgün olduğunda bile1 Gülümsemene kimin, ne zaman aşık olacağını bilemezsin.

Tüm dünya için sadece bir kişi olabilirsin fakat bazıları için sen bir dünyasın.
Belki de Tanrı uygun kişiyi tanımadan önce yanlış kişiler ile tanışmanı, onu tanıdığında minnettar olman için istedi.

“Bitti” diye üzülme, “yaşandı” diye sevin.
Kendini çok zorlama, en güzel şeyler onları en az beklediğinde olur.

Mutluluk kelebek gibidir. Ne kadar çok kovalarsanız, sizden o kadar kaçar. Ama dikkatinizi başka şeylere çevirirseniz, gelip yavaşça omuzunuza konar. (anonim)

Kimseyi, sizi sevmeye zorlayamazsınız. Kendinizi sevilecek insan yapabilirsiniz. Gerisini karşı tarafa bırakırsınız.

Kendini en iyilerle kıyaslamak değil, kendi en iyinle kıyaslamak sonuç getirir.

Bütün sevdiklerinle iyi ayrılman gerek. Hangisi son görüşme olacak bilemiyorsun.
Bazı insanlar sizi çok seviyor ama bunu nasıl göstereceğini bilemiyor.

Kendin için bir dünya yarat...
günün parlak ışığında görebileceğiniz en uzak cisim güneştir. Fakat gecenin karanlığında, milyonlarca kat uzakta olan yıldızları görürüz. Özel dünyanızın karardığı gelecek seferde bunu hatırlayınız. ( Good Reading Dergisi)

Birini kendine yakın hissettiğinde , yakınlık doğduğunda, söylediğin her kelime önem kazanır. O zaman kelimelerle kolayca oynayamazsın çünkü her şeyin önemi vardır. O yüzden sessizlik boşlukları olur. İnsan başlangıçta kendini garip hisseder çünkü sessizliğe alışık değildir. Bir şeyler söylenmesi gerektiğini düşünürsün. Diğeri ne düşünür sonra!

Birine yakınlaştığında, sevginin her hangi bir türü doğduğunda sessizlik gelir ve söylenecek hiçbir şey kalmaz. Aslında söylenecek bir şey yoktur. Hiçbir şey yoktur. Bir yabancıyla söylenecek çok şey vardır; dostlarınla söylenecek hiçbir şey yoktur. Ve sessizlik ağır gelir çünkü buna alışık değilsindir.

Sevgi ilişkisi içinde olmadığın insanlarla ilişki için dil gereklidir. Sevgi ilişkisinde olduğun insanlarla birlikteyken dilsizlik gereklidir. İnsan yeniden bir çocuk gibi masumlaşmalı, sessizleşmelidir. Hareketler olur yine, bazen gülümser, bazen sessizce göz göze kalırsın, hiçbir şey yapmadan, sadece var olarak...

Varlıklar buluşur, birleşir ve sadece ikinizin bildiği bir şey gerçekleşir. Sadece bunu yaşayan ikiniz bilirsiniz, başka kimse farkına varmaz; öylesi bir derinlikte olur her şey...

kalp denize benzer. Fırtınaları, sakin zamanları ve taşkınlıkları vardır. Bazen de derinliklerinde inciler gizlidir. (heine)

sabırlı bir insanın öfkeisnden kork. ( dryden)

kumdaki ayak izleri
parlak bir ışık, onun karanlığını delmiştir.
Seninse... sana dönecektir.

Mutluluğun nedenleri:
kardeşimle her gün kavga ediyorsam, bir kardeşim var demektir.
Yığınla yıkanacak ve ütülenecek çamaşırım varsa, yığınla giyeceğim var demektir.
Çalar saatim sabahın köründe çalıyorsa, yaşıyorum demektir.
Akşamları kendimi çok yorgun hissediyor, ve bacaklarım ağrıyorsa, o gün çalışmışım demektir.
Hayatta iki şık vardır: ya hayatı toza dumana katarsın ya da hayat boyu tozu dumanı yutarsın.

Hayatı yaşa
paraya ihtiyacın yokmuş gibi çalış,
kimse seni üzmemiş gibi sev,
kimse seni seyretmiyormuş gibi dans et,
kimse seni dinlemiyormuş gibi şarkı söyle,
cennet dünyada imiş gibi yaşa.
İnsanoğlu bir tuhaftır...

Hayat yolunda el ele yürütmek için yaratılmış insanoğlu. Bugün elinizi sıkıca tutmaya hazır birisi mutlaka vardır; ve onlarınkini tutmanızı umut eden birileri.
İnsanların seni ne denli ender düşündüklerini bilseydin, “acaba hakkımda ne düşünüyorlar?” diye bu denli dertlenmezdin.

Yanımda yürü...
Neler öğrendik şu hayatta?
Yaşamak oyundur, oynamayı bil...
yaşamak hüzündür, aşmayı bil.
Yaşamak şarkıdır, söylemeyi bil.
(Rahibe Teresa)

Hayal gücü, bir insanın en yükseklere uçurabildiği bir uçurtmadır.
Ben hala düşler kurabilir ve yıldızlara uzanabilirim.

Tanrı beni benden korusun. ( ispanyol özdeyişi)

Hayat kısa bir battaniye gibidir. Yukarı çekersin ayak parmakların isyan eder...
Aşağı çekersin, omuzların titrer. Ama yine de; neşeli insanlar dizlerini karınlarına çekrek rahat bir uyku uyurlar.

Müziği notaların arasındaki sessizlik meydana getirir.

KENDİ KUTUP YILDIZINI BUL -  NÜVİDE GÜLTUNCA TULGAR[color=purple][/color]