Gönderen Konu: Michael Jackson'un Şarkılarında Biz Yaşıyoruz  (Okunma sayısı 4145 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı D®agon

• Ezberletmez Öğretir
  • Administrator
  • Süper Mega üye
  • +524/-0
    • Arif Hocam
[img]http://img269.imageshack.us/img269/224/michaeljacksonig.jpg[/img]

[b]Michael Jackson'un Şarkılarında Biz Yaşıyoruz

Kimsenin seni küçük düşürmesine izin verme,
Daha yükseğe çıkmaya devam et.
Uçmaya devam et,
Zirvenin kralı olana kadar.
Michael Jackson

Pop'un Kralı gitti; geriye bize seslenen eserleri kaldı. Jackson'un nasıl öldüğünü, nasıl gömüleceğini merak ediyor bütün dünya, ya yaşamını, amacını, ülkülerini? Öyle düşünüyorum ki Jackson'un görmeyi arzu ettiği dünyanın, insanlığın, “biz”lerin resmi şarkılarında yaşıyor. Jackson hep dünyadaki problemlere değindi şarkılarında, bunlara çözüm olarak sevgiyi sundu hep. Hollywood onu ihtişam içinde gömerken, gelin hep birlikte Jackson'un şarkılarındaki “biz”i görmeye çalışalım.

Güç inanmaktadır, öyleyse kendine bir şans ver. Çünkü sen en yüksek dağa tırmanabilirsin, çünkü sen en derin denizi yüzüp geçebilirsin. İnancını koru, kimseye seni vazgeçirmesine izin verme. Umutlarını elde etmek için yola çıkacağın zamanı bilmelisin. İnancını koru, çünkü bu ancak bir zaman meselesidir. Özgüvenin kazanana kadar, kendine inan. Bunun için ne gerekirse önemli değil, sen kazanabilirsin, ama inancını korumalısın. (Keep The Faith)

Belki de sen ve ben büyük şeyler yapamayabiliriz, dünyayı bir günde değiştiremeyebiliriz. Ama kendi çapımızda bugün hala bir şeyleri değiştirebiliriz. Boş sözler yeterli değildir, acının olduğu yerde destek olabiliriz, susuzluğun olduğu yerde herkesin kâsesini doldurabiliriz. Çünkü biz umursuyoruz, çünkü biz paylaşacak kadar birbirimizi seviyoruz. Hüzünde umut olacağız, ruhu özgür kılan dua olacağız, yalnızlığın yollarında birlikte yürüyeceiz, çünkü biz seviyoruz, biliyorum ki umursuyoruz. (In Our Small Way)

Sen ve ben birleşelim, kurtuluşu geri getirelim. Sevginin olduğu yerde olurum ben, elimi uzatırım sana, inanırım içten yaptıklarına. Sadece ismimi söyle ve ben orada olurum. Seni huzura kavuşturmak için gelirim, rüyalarımın dünyasını etrafında kurarım. Kuvvetli bir sevgiyle orada olurum, senin desteğin olup öylece kalırım. Kalbini neşe ve gülücüklerle doldurayım, birliktelik varsa eğer arkandayım, bana gerek duyarsan ben oradyım. Orada seni korumak için olurum, bencilliğim olmadan, seni saygıyla severim. Sadece ismimi söyle ve ben orada olurum. (I Will Be There)

Bu topraklarda katledilmiş daha kaç kurban olmalı? Daha kaç kavga olmalı, biz peygamberin yolunu seçene kadar? Bu topraklarda acı ve ıstırabın türküsünü daha kaç insan yakmalı? Daha kaç çocuk ölmeli, biz yardım elini uzatana kadar? Her gün kendi tarihini yazarsın, yürüdüğün her yol senin benliğindir. Kimsenin seni küçük düşürmesine izin verme, daha yükseğe çıkmaya devam et. Zirvenin kralı olana kadar uçmaya devam et. Hiçbir doğal güç kendi kendini motive etmen için sana engel olamaz. (History)

Yüreğinde öyle bir yer var, biliyorsun ki onun adı sevgidir. Ve bu yer yarından daha parlak olabilir. Ve gerçekten denersen eğer, ağlamaya gerek kalmadığını keşfedeceksin, bu yerde hissedeceksin ki acı ve hüzün yoktur. Oraya ulaşmak için yollar vardır, eğer yaşamayı umursuyorsan orayı güzel bir yer yap. Dünyayı güzelleştir, orayı daha güzel bir yer yap, senin ve benim için, bütün insanlık için. (Heal The World)

Bu dünya moralini bozduğu zaman, ruhun yere alçaldığı zaman, hatırla ki ben hep etrafında olacağım. Sevgimin kanatlarına tırman, sevgimin kanatlarında seni yükseklere götüreceğim. Kendini yalnız hissettiğin zaman, tıpkı evsiz bir çocuk gibi, bilirsin ki gidebileceğin bir yer var, sevgimin kanatlarına tırmanman yeter. Sınır tanımayan sahilin üzerindeki bütün ağaçlarla, denizlere doğru koştuğu anlardaki gibi özgür olacağız. Ruhlarını yükseğe çıkaracağım, sevgimiz uçuşacak göklerde, cennetin gökyüzüne sahip olacağız ve sonsuz günışığına. (Wings Of My Love)[/b]

Çevrimdışı Black_house

• Administrator
  • Tecrübeli üye
  • +462/-0
  • Sen, Seni Sevdiğinle Bil Ey Can! "O" Seninledir.
    • Uyanan Gençlik
Ynt: Michael Jackson'un Şarkılarında Biz Yaşıyoruz
« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2009, 23:15:10 »
[b]Sevginin olduğu yerde olurum ben  okk

tşkk  adminim {+}[/b]

Voiser