Gönderen Konu: Tıpkı beden dili gibi ‘çay kaşığının da dili’ varmış.  (Okunma sayısı 9942 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Leb-i Damla

• La taknetû..!
  • Tecrübeli üye
  • +270/-0
  • UMUT Dünyası mı, UNUT Dünyası mı?
    • Uyanan Gençlik
[color=purple][b][color=purple]- cayy Tıpkı beden dili gibi ‘çay kaşığının da dili’ varmış.[/color]

- cayyÇay kaşığını bardağın üzerine koymanın “daha içmeyecem, kafi” anlamına geldiğini hemen hemen herkes bilir. Ancak, bu hareketin ilk bardaktan hemen sonra yapılması “Bulaşık suyu gibi olmuş çok afedersin! Naaapmamı bekliyordun?” ifadesidir.

- cayyÇay kaşığıyla dipte savrulan yaprakları ve erimeye çalışan şekeri uzuun süre analiz etmek, demleyene “yediğime içtiğime dikkat ederim, süzgeç kullan rica ederim” demektir.

- cayy Çay içici, çayını karıştırdıktan sonra bir eliyle çayını yudumlarken diğer elinde çay kaşığını dikey tutuyorsa (hele hele de bacak bacak üstündeyse) “hararetli tartışırım, sakin göründüğüme bakma, çifkefin biriyim” mesajı vermek istiyordur.

- cayy İçicinin çay kaşığını diğer kişinin kafasına ‘tıng, tıng, tong’ diye vurması; “değiştir bu kafayı!” demektir...

- cayy Şekerler son atomuna kadar erimiş ve fakat kaşık hâlâ bardakta Japon ezgiler üretmeyi sürdürüyorsa, çay içici “düşünüyorum, muhakeme ediyorum. birazdan beyan edeceğim” demektedir.

- cayy Çay kaşığı, çay tabağındaki alışılmış yerinin dışında, masa üzerine yüzüstü bırakılmışsa; ‘beni rahatsız etmeyin dışarıya kapattım kendimi’, sırtüstü bırakılmışsa; ‘muhabbetin tiryakisiyim, gelin tanış olalım’a ilaveten ‘kartlarımı açık oynarım‘ mesajı verilmektedir.

- cayy Çay kaşığını boş bardak içine sertçe gürültü yapacak şekilde bırakmak “yav iki saattir bardağım boş, bi doldurup getirsenize şunu” demektir. Eğer bu hareket bir tartışma esnasında gerçekleşiyorsa “uzatma kes!” veya “ Allaah... tut şu ceketimi” mealindedir ki ikisi de tehlikelidir...

-Halime Gürbüz[/b][/color]

Çevrimdışı insanlar_alemi

• Paylaşımcı üye
  • +42/-0
  • İnşAllah derse yakaran inşaa eder YARADAN...
tşkk

Çevrimdışı Black_house

• Administrator
  • Tecrübeli üye
  • +462/-0
  • Sen, Seni Sevdiğinle Bil Ey Can! "O" Seninledir.
    • Uyanan Gençlik
[b]Bekleriz sıcak çayı dakikalar ilerlerken...

Nerde kaldı çaylar hüzzam?  kzgn[/b]

Çevrimdışı Leb-i Damla

• La taknetû..!
  • Tecrübeli üye
  • +270/-0
  • UMUT Dünyası mı, UNUT Dünyası mı?
    • Uyanan Gençlik
[img]http://img222.imageshack.us/img222/848/29104373.png[/img]

Ancak gelebildi... kzgn
Uzak diyarlardan gelen bir çay bu...
Kıymetini bilin ona göre yudumlayın... 81x
Kaşıkta yanında bakalım nasıl kullanıcaksınız çay kaşığının dilini  heheh

Çevrimdışı Black_house

• Administrator
  • Tecrübeli üye
  • +462/-0
  • Sen, Seni Sevdiğinle Bil Ey Can! "O" Seninledir.
    • Uyanan Gençlik
[b]Bu çay açık olmuş...  tomjery

Ama manzaraya diyecek yok.  11-01[/b]

Voiser