Efendimiz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RABİA

• Yer: Gaziantep/islahiye
  • 415
  • +71/-0
  • rabia
Efendimiz
« : 14 Nisan 2008, 18:58:03 »
[color=purple]Yüce Allah Hz. Adem ile başlayan peygamberler zincirini Hz. Muhammet (s.a.v) ile sona erdirmiştir. Artik başka din, başka peygamber gelmeyecek; kiyamete kadar bütün dünyada Islâmiyet geçerli olacaktir[url=http://www.uyanangenclik.com]...[/url] ggüüll

Allah (c.c) Peygamber (s.a.v)i bütün insanliga peygamber gönderdigini şu ayetlerinde belirtiyor:

"De ki: Ey insanlar, ben sizin hepinize, göklerin ve yerin sahibi Allah’ın elçisiyim." (A’ raf:158.)

"Biz seni ancak bütün insanlara müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik." (Sebe: 28.) ggüüll

Yüce Allah’ımız Islâmiyetin son din olduğunu da şu âyetinde haber veriyor:

"... Bugün size dininizi ikmal ettim, üzerinize nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslâm’ı beğendim." (Maide: 3.) ggüüll

Yine Rabb’imiz kutsal kitabında Peygamberimiz (s.a.v)in son peygamber olduğunu ve Ondan başka peygamber gelmeyeceğini şu âyetiyle ilân ediyor:

"Muhammet, sizin adamlarınızdan hiçbirinin babası değildir. Fakat Allah’ın Resûlü ve peygamberlerin sonuncusudur." (Ahzab: 40.) ggüüll[/color]

Çevrimdışı şahmeran

• 121
  • +9/-2
  • HER GÜNE UFAK BIR TEBESSÜMLE UYANMAYI UNUTMA !
Ynt: efendimiz
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2008, 16:59:00 »

aarroo            [b][color=brown] "Muhammet, sizin adamlarınızdan hiçbirinin babası değildir.        ggüüll

Fakat Allah’ın Resûlü ve peygamberlerin sonuncusudur." (Ahzab: 40.)  [/color][/b]          okk