Gönderen Konu: '’Sadece Sana Kulluk Yaparım’’Diyemedim!  (Okunma sayısı 4755 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı falcon42

• falcon42
  • Paylaşımcı üye
  • +137/-0
'’Sadece Sana Kulluk Yaparım’’Diyemedim!
« : 25 Ocak 2009, 20:01:14 »
bdkn

[color=blue]Bir genç hafızlığını tamamlarken her gün sabaha kadar Kur'an'ı hatmeder. Bundan dolayı da sabah derslerine yorgun ve bitkin olarak çıkar. Durumu öğrenen hocası Kur'an'ı bu şekilde okumasını arzu etmediği için bir gün onu karşısına alır ve: "Evladım! Biliyorsun Kur'an, indiği gibi okunmalıdır.Bu gece sen Kur'an'ı, karşında ben varmışım gibi oku." tavsiyesinde bulunur.

Genç gider ve Kur'an'ı hocasına okuyormuş gibi okur. Sabah huzura geldiğinde: "Efendim, bu gece Kur'an'ı ancak yarısına kadar okuyabildim." der. Bunun üzerine hocası: "Pekâla bu gece de Efendimiz'e okuyor gibi oku!" emrini verir. Talebe şaşkınlık ve heyecan içinde Nebîler Serveri'nin huzurunda olduğu düşüncesiyle o gece daha dikkatli okur. Ertesi gün de üstadına Kur'an'ın ancak dörtte birini okuyabildiğini söyler. Üstadı talebesindeki manevi yükselişi görünce: "Bugün de o emin melek Cebrail'in Efendimiz'e (sallALLAHu aleyhi vesellem) tebliğ ettiği anda dinliyor gibi oku!" der. Talebesi ertesi gün "VALLAHi üstadım, bugün ancak bir sure okuyabildim." der.

Üstadı son adımı atar: "Evladım! şimdi de onu binlerce hicabın verasında bulunan Yüce Rabbimiz'in huzurunda okuyor gibi oku! Düşün ki O seni dinliyor ve Kur'an'ı senle mukabele ediyor!"

Talebe ertesi gün gözyaşları içinde üstadına gelir ve şöyle der: "Üstadım! Fatiha'dan başladım ilk ayetleri okudum; ama 'ıyyâke na'budu' demeye bir türlü dilim varmadı. Çünkü 'Sadece sana kulluk yaparım!' diyemedim.

RABBIM ZATINAcc LAYIK KUL HABIBINE (sav) LAYIK UMMET OLMAYI NASIB EYLESIN INSAALLAH [/color]
[color=green] amin.. [/color] 
ahhh  ahhh  ahhh
                                                                                                                        (alıntı)

Çevrimdışı Halime

• ***Sen kaldırım taşlarını dize dur önüme, ben toprağa basa basa senden uzaklaşıyorum ***
  • Prenses
  • Tecrübeli üye
  • +198/-0
  • Ve Birgün Bu Dünya Gül Bahçesine Dönecek..
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2009, 21:48:03 »
[quote] RABBIM ZATINAcc LAYIK KUL HABIBINE (sav) LAYIK UMMET OLMAYI NASIB EYLESIN INSAALLAH [/quote]
[b]duuaa  amin inşALLAH (C.C)[/b]

Çevrimdışı kardelen

• Administrator
  • Tecrübeli üye
  • +238/-0
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2009, 22:44:28 »
cry ahhh  amin...

[b]Kur'anı hakkıyla anlayan ve okuyan kullardan olmak ne kadar zormuş[/b]  ksss

Voiser