Sen Kimsin biliyor muun? - Şerife Şevval Kardelen Yazıları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şeyma©

• Yer: İzmir
  • 3454
  • +402/-0
    • Uyanan Gençlik
[img width=300 height=174]http://www.uyanangenclik.com/gallery/422_19_03_16_9_29_09.jpeg[/img]
** Sen Kur´an-ı kerimin diliyle, „ Siz insanlar için (seçilip) çıkarılmış en hayırlı bir ümmetsiniz (çünkü) Allah´a inanıyorsunuz“ fermanının sahibisin.

**Sen „Alemlere rahmet olarak gönderilen“ ve O dehşetli mahşer günü herkesin “nefsi nefsi diye Çırpınacaği bir zamanda secdelere kapanıp Ümmetimı isterim Ya Rabb, ümmetimi bana bağışlamadıkça kalkmam“ diye feryad edecek okan Habib-i Kibriyanın ümmetisin.

**SEN,
Resûlullah’ın ashabına; “Orduya yardım ediniz” dediği zaman, bütün servetini alıp getiren ve Peygamberin “Çocuklarına ne bıraktın?..” sorusuna; “ALLAH’ı ve Resûlünü bıraktım Ya Resûllullah!” cevabını veren Hz. Ebûbekir’in yolundasın!..
SEN,
Devlet reisi olduğu halde, içi su dolu bir tulumu sırtına yüklenerek halk içinde dolaşan ve oğlunun; “Babacığım, niçin böyle yapıyorsun?” sorusuna; “Oğlum! Nefsimi biraz beğenir gibi oldum.. Onu zelil etmek, gururumu kırmak istiyorum” diyen haz. Ömer’in izindesin!
SEN,
Müslümanlar arasında açlığın ve kıtlığın hüküm sürdüğü bir zamanda Şam’dan kendisine ait zeytinyağı, üzümve buğday yüklü olarak gelen kırk deveyi yükleriyle beraber yoksullara tasadduk eden Hz. Osman’ın ardındasın!..
SEN,
Cebinde bulunan 4 dirhem servetin 1 dirhemini gizlice, 1 dirhemini açıkça, 1 dirhemini gece ve kalan 1 dirhemini de gündüz , kimsesizlere sadaka olarak veren ve ALLAH Resûlünün; “Neden böyle yaptın ?”suâline “Belki ALLAH bunların birini olsun kabul eder düşüncesiyle diyen Hz. Ali’yi takip edensin!

**Sen, Allah yolunda cihada çikan ve karşısında Atlas okyanusunu görünce devesini dizlerine kadar denize sürerek, kılıcını çekip: „ Ya Rabbi! Şahid ol, önüme şu uçsuz bucaksız derya çıkmasaydı senin şanını daha ileriye götürürüm“diye feryad eden, gözyaşı döken mucahitlerin peşindesin.

**Sen 30-40 sene yatsı abdestiyle sabah namazı kılan imamı-Azamlarn; Malazgirt ovalarında Allah Allah sedalarıyla at koşturan ve anadolu kapılarını Müslüman Türklere açan Alparslanların izindesin.

**Sen, misafir kaldığı evde gece sabahlara kadar ayakta duran ve: „ Biz Kur´an-ı kerrimin bulunduğu odada ayaklarımızı uzatıp yatmaktan haya ederiz“ diyen Osman Gazilerin torunusun.

***Sen, Rasulullah S.a.v.in müjdesine nail olup, küfrün doğu kalesi Istanbulu fethederek islama teslim eden Fatihlerin neslisin.

**Şairin ifadesiyle Sen:
Mulazgirtte arslan, surlarda Ulubatlı Hasan, Niğbolu da Yıldırım, Kosavada Murad, Mohaçta Süleyman. Sensin Çanakkalede diş dişe, gırtlak gırtlağa boğuşan. Sen Hakkın kılıcı, Allah´a vurulmuşsun. Müslüman kardesim, İşte sen busun!
Senin cevherin, aslın, esasın bu!

###şerife şevval kardelen