3 yanlış bir dogruyu götürür...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mariye

• mariye
  • Yer: kıbrıs lefkoşe
  • 123
  • +33/-0
« : 27 Kasım 2008, 21:11:26 »
[color=purple][size=13pt][i][b]        Evlat edinilmiş bir genç kız, bu kızı çok seven bir baba vardır. Bir de bu kızdan nefret edenbir anne.

.sizi sevmeyen birini siz sevebilir misiniz? Doğal olarak bu kızda annesini sevmiyordu.annenin kıza

olan nefreti bir türlü geçmiyordu ve günlerden bir gün kız sınavdan çıkmıştı. Annenin nasıl geçti sorusuna ‘eh

işte’ diye yanıt verdi. Doğrusu genç kızın sınavlardaki başarısı hiç de iyi değildi. Bunun üzerine babası ‘’

üzülme kızım başaracaksın’’ derken annesi;’’ne başarması o kadar özel dersler alıyoruz,dershanelere

gönderiyoruz,senin için milyarlarca para döküyoruz, burada musluk var sanki! Sende var mı öyle bir musluk

açılınca para akan?’’diye bağırıp çağırıyordu genç kıza. En son kız ağlamaya yakın ‘’çabuk odana üç gün

boyunca çıkmayacaksın,sana ne yemek var ne de su,aç kal da biraz aklın başına gelsin!’’diye bağırır ve kız

odasına gider. Bundan tam iki gün sonra sınav sonucu gelir. Kızın sınavdan 97 doğrusu ve 3 yanlışı vardı.

Annenin gözünde bir ışıltı belirdi ve yüzünde gülücüklerle kızının odasına gitmeye koyuldu. Aslında kız

biliyordu sınavdan 3 yanlışı olduğunu ama söyleyememişti. Anne,kızının gönlünü almak için açtığı kapıda

gözlerindeki ışıltının yerini gözyaşları,yüzündeki gülümsemeyi ise acı bir ifade bürüdü. Ve direkt eşinin yanına

koştu. İkisi beraber odaya girdiler. Zavallı kız kendini asmıştı. Ve üzerinde bir not vardı. Baba notu çekti aldı

not şöyleydi ; ‘’anne sana söyleyemedim 3 yanlışım olduğunu. Çünkü bu 3 yanlışımda Türkçe paragrafta

anlamdı. Ve 3’ününde konusu anne sevgisiydi. Ve ben 3’ünü de yapamadım.ama bu benim değil senin

yanlışındı. Aslında anne sevgisinden 4 tane soru vardı. 1’ini doğru cevapladım. Ama sen daha iyi bilirsin hani

3 yanlış 1 doğruyu götürür ya...’’ ve notun sonuna gelmişlerdi artık. Notun sonu şöyleydi; ‘’ bilmem farkında

mısın anne ama bu oda bana değil sana ceza oldu....’....’[/b][/i][/size][/color] hüüü

Çevrimdışı kardelen

• Yer: Hatay / İskenderun
  • 3198
  • +238/-0
« Yanıtla #1 : 27 Kasım 2008, 21:32:40 »
cry  leftt  (+)

Çevrimdışı Leb-i Damla

• La taknetû..!
  • Yer: Sadabad
  • 2529
  • +270/-0
  • UMUT Dünyası mı, UNUT Dünyası mı?
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #2 : 27 Kasım 2008, 23:08:58 »
Hikayede olsa hüzünle okudum.Bu hikayede olduğu gibi reeldede bu tür yaşanmış olaylar malesef mevcut.
Çocukları eğitelim derken aileler kendilerini unutuyorlar.

Bir doğruma karşılık üç yanlışımı silermisin Allah'ım. duuaa