Son Model Bir Porsche

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Black_house

• Yer: A'raf şehri
  • 4502
  • +462/-0
  • Sen, Seni Sevdiğinle Bil Ey Can! "O" Seninledir.
    • Uyanan Gençlik
Son Model Bir Porsche
« : 19 Ocak 2013, 21:03:43 »
[img width=600 height=360]http://img359.imageshack.us/img359/1424/46905994jc9.jpg[/img]

Onaltı yaşlarında bir delikanlı, eve son model bir Porsche otomobille gelince anne ve babası tedirginlikle,

“O arabayı nereden buldun? Kimin arabası o?” diye sordular.

Delikanlı, anne ve babasını sakin bir biçimde yanıtladı:

“Bu arabayı herhangi bir yerden bulmuş, getirmiş değilim” dedi.
“Bu araba benim, onu bugün satın aldım.”

Anne ve baba sinirlenerek “Ne demek ‘Bu arabayı ben satın aldım’ diye böbürlenmek?” dediler.
“Biz bilmiyor muyuz bir Porsche’nin fiyatını? Sen hangi paranla satın almış olabilirsin böyle bir arabayı?”

Delikanlı, yine sakin bir biçimde yanıtladı anne ve babasını:

“Cebimde onbeş dolarım vardı” dedi. “Satıcı da fiyatının onbeş dolar olduğunu söyleyince, ben de hemen alıverdim.”

Sonunda delikanlı, olup biteni tane tane açıkladı:

“Caddenin başındaki evde oturan kadın sattı bunu bana” dedi.
“Bisikletle evlerinin önünden geçerken bana yepyeni Porsche’yi onbeş dolara satın almayı isteyip istemeyeceğimi sordu.”

Kadın, eşine döndü ve “Çılgının biri olmalı bu kadın” dedi.
“Kimbilir, oğlumuza bundan sonra nasıl bir öneride bulunacak?”
Sonra, caddenin başındaki o eve gitmesini ve kadını yakından tanımasını istedi eşinden.
Caddenin başındaki evin bahçesinde orta yaşlı bir kadın, çiçek dikiyordu.
Delikanlının babası, kadına kendini tanıttıktan sonra, oğluna 15 dolar karşılığında bir Porche satmasının doğru olup olmadığını öğrenmek istedi. Kadının bunu doğrulamasından sonra ise, amacının ne olduğunu sordu. Orta yaşlı kadın, amacını da, olayın öyküsünü de tane tane anlattı:

“Ben, eşimin iş gezisine çıktığını sanıyordum” dedi.
“Fakat kendisi bana telefon etti ve çok önemli bir iş için sekreteriyle birlikte Hawaii’ye gitmek ve orada en az iki hafta kalmak zorunda olduğunu bildirdi.”

Kadın, bir süre durdu, çiçeklerine döndü, sonra öyküsünü anlatmaya devam ederek
“Çok önemli olduğunu söyleyerek benden, yeni Porsche’sini en kısa sürede satmamı ve alacağım paranın tümünü kendisine göndermemi istedi” dedi.

Çocuğun babası, kadını merakla dinliyordu. O ise sözlerini şöyle noktaladı:

“Ben de eşimin dediğini yaptım” dedi.

“Yeni Porsche’sini sattım ve karşılığında aldığım paranın tümünü kendisine gönderdim.”