Günün Duası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sümeyye Sude

• Yer: izmir
  • 787
  • +219/-0
  • BAKMA SUSKUN DURDUĞUMA DAĞLARINDA SESİ ÇIKMAZ
Ynt: Her güne bir dua
« Yanıtla #25 : 03 Mayıs 2008, 11:53:16 »
[color=green]Hz. İbnu Abbâs (radıyallâhu anhümâ) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) teheccüt namazı kılmak üzere geceleyin kalkınca şu duayı okurdu: "AIIahım, Rabbimiz! Hamdler sanadır. Sen arz ve semâvatin ve onlarda bulunanIarın kayyumu ve ayakta tutanısın, hamdler yalnızca senin içindir. Sen semâvat ve arzın ve onlarda bulunanların nûrusun, hamdler yalnızca sanadır. Sen haksın, va'din de haktır. Sana kavuşmak haktır, sözün haktır. Cennet haktır, cehennem de haktır. Peygamberler hàktır, Muhammed (aleyhissalâtu vesselâm) de haktır. Kıyamet de haktır. AIIahım! Sana teslim oldum, sana inandım, sana tevekkül ettim. Sana yöneldim. Hasmına karşı senin (bürhanın) iIe dâva açtım. Hakkımı aramada senin hakemliğine başvurdum. Önden gönderdiğim ve arkada bıraktığım hatalarımı affet. Gizli işlediğim, aleni yaptığım, benim bilmediğim, senin benden daha iyi bildiğin hatalarımı da affet! İlerleten sen, gerileten de sensin. Senden başka ilah yoktur". kütübisitte
Yahudileşmekten ve Hristiyanlaşmaktan sana sığınırız ya Rab. ALLAH'ım Gazaba uğramış ve Dalalete düşmüşlere benzemekten sana sığınırız.
Resulullah (sav)`a ref ederek demiştir ki: "Yunus kavminin duaları arasında şu da vardı: "Ey diri olan, ey (mahlukata) kıyam veren, ey hiçbir hayat sahibinin olmadığı zamanda hayat sahibi olan, ey hayat veren, ey ölüm veren, ey celal ve ikram sahibi!" (Kütübü Sitte)
Ey Rabbim! Fakirlikten, küfürden, fısktan, şekavetten, nifaktan, yapdığını insanların duyması ve medh etmeleri için yapmaktan, riyâdan, sana sığınırım.
"Yâ Rabb, benim hatâlarımı, bilmeden yapdıklarımı, işimde aşırı gitmemi, ve Senin benden çok iyi bildiğin hallerimi mağfiret eyle. ALLAH'ım, benim latifeleşmelerimi, ciddiyet hallerimi, hatâen ve kasden yaptıklarımı ve bende olan her şeyimi mağfiret eyle!” Buhârî, Deavât, 60; Müslim, 70.
Ey Rabbim! Senden bildiğim ve bilmediğim hayrın hem çabuk, hem geç olanını istiyorum. Ey Rabbim Re­sûlünün senden istediğini istiyorum, Resûlünün sana sı­ğındığı şeyden ben de sana sığınıyorum. ALLAH'ım benim için kaza ettiğin şeyin âkibetini doğru yola ulaştır.” İbni Mace-Dua 4 [/color]

Çevrimdışı Halime

• ***Sen kaldırım taşlarını dize dur önüme, ben toprağa basa basa senden uzaklaşıyorum ***
  • Yer: İsk€nd€run
  • 2695
  • +198/-0
  • Ve Birgün Bu Dünya Gül Bahçesine Dönecek..
« Yanıtla #26 : 03 Mayıs 2008, 22:44:01 »

[center][b][color=black]BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM ÂLEMLERİN RABBİ ALLAH'A HAMD, PEYGAMBERLERİN SONUNCUSU HZ. MUHAMMED'E,( S.A.V. ) AL VE ASHABINA SALAT VE SELAM OLSUN. ALLAH' IM YERDE, GÖKTE HER YERDE, BİLDİĞİMİZ, BİLMEDİĞİMİZ SIRLARINA ERDİĞİMİZ EREMEDİĞİMİZ GEÇMİŞİ GELECEĞİ BİLEN HER ŞEYİ YARATAN YÜCELER YÜCESİ ALLAH'(C.C.) IM SADECE SENİN RIZANA VAKIF OLMAK, İLİM ÖĞRENMEK, ÖĞRETMEK, İNSANLARA HER KONUDA YARDIMCI OLMAK İSTİYORUM. BANA İNANAN VEYA İNANMAYAN HER KULUNDAN RAZI OL. KULLARINI BAZI ŞEYLERE İNANDIRMAK İÇİN ÇOK GAYRET SARF EDİYORUM. AMA BİLİYORUM Kİ SENİN TARAFINDAN SINANIYORUM VE BİLİYORUM Kİ SEN İSTERSEN BAŞARI KAZANDIRIP DERECE VERİRSİN, DOSTLARININ ARASINA KATARSIN. ÖNCELERİ ARAŞTIRMA YAPIP, SAYFAMA BİLGİ AKTARIRKEN ŞİMDİLERDE SENİN VERDİĞİN GÜÇ İLE YAZMAYA BAŞLADIM. SANA ŞÜKÜR VE HAMD EDERİM YÜCE RABBİM SENDEN İSTEDİĞİM BU FAKİR KULUNA VE İSTEYEN TÜM KULLARINA İLİM YAPMAYI NASİP EYLE.SENİ YÜCELTECEK BÜTÜN KELİMELERİ BULUP CÜMLELER KURMAK İSTERDİM AMA ANCAK SENİN BANA MÜSAADE ETTİĞİN KADARINI YAZABİLİYORUM. SENDEN SENİ ANLATMAYA ÇALIŞIRKEN İSTEMEYEREKTE OLSA VARSA YAPTIĞIM HATALARIMDAN VE BÜTÜN GÜNAHLARIMDAN DOLAYI AF DİLİYORUM. TÜM ÜMMET-İ MUHAMMED-İ DE BAĞIŞLA. RABBİM [/color] [/b] [/center]

Çevrimdışı Halime

• ***Sen kaldırım taşlarını dize dur önüme, ben toprağa basa basa senden uzaklaşıyorum ***
  • Yer: İsk€nd€run
  • 2695
  • +198/-0
  • Ve Birgün Bu Dünya Gül Bahçesine Dönecek..
« Yanıtla #27 : 05 Mayıs 2008, 16:56:50 »
[i][b][color=red]Allah’ım! Sadece tertemiz bir kalple Allah’ın huzuruna çıkan hariç mal ve evlatların -insana- hiçbir yararı olmadığı günde senden aman diliyorum. Zalimin -hasretle- ellerini ısıracağı ve “keşke ben Resulullah’a -itaat- yolunu tutsaydım” diyeceği günde senden aman diliyorum. Günahkârların yüzlerinden tanınacağı, saçları ve ayaklarından tutulacağı günde senden aman diliyorum. Mevlam, ey mevlam! Sen mevlasın ben ise bir kulum; kula mevladan başka kim merhamet eder? Mevlam, ey mevlam! Sen -varlığımın- sahibisin, ben ise sahip olunan; sahip olunana sahip olandan başka kim merhamet eder? Mevlam, ey mevlam! Sen azizsin, ben ise zelil; zelile azizden başka kim merhamet eder? Mevlam, ey mevlam! Sen yaratansın, ben ise yaratılan; yaratılana yaratandan başka kim merhamet eder? Mevlam, ey mevlam! Rahmetinin hakkı için bana merhamet eyle. Bağışının, lütfünün ve fazlının saygınlığı için benden razı ol. Ey bağış, ihsan, fazl ve nimet sahibi! Rahmetinin hakkı için -duamı kabul buyur-, ey merhametlilerin en merhametlisi![/color][/b][/i]

Çevrimdışı aleyna

• Yer: Bursa
  • 149
  • +12/-1
« Yanıtla #28 : 17 Mayıs 2008, 14:11:00 »
[img]http://img249.imageshack.us/img249/7712/izdirapih1wt9.jpg[/img]

Çevrimdışı leylak

• Yer: Kayseri
  • 213
  • +21/-0
  • Hüzün damlıyor yüreğe Gül boynunu eğince
« Yanıtla #29 : 19 Mayıs 2008, 11:54:22 »
                                         [img]http://www.kuranikerim.com/bismillah.jpg[/img]

[color=red]   Ya Rabbi![/color] dduuaa
[color=maroon]
              Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok,
Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

[color=red]     Ya Rabbi![/color] dduuaa

Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

[color=red]      Ya Rabbi![/color] dduuaa

Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim [/color]