Günün Duası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı melike

• Yer: ANKARA
  • 739
  • +66/-0
  • Dal rüzgarı Affetse de...Kırılmıştır bir kere...
Ynt: Her güne bir dua
« Yanıtla #15 : 17 Nisan 2008, 16:33:21 »
[color=maroon]Ya-Rahman              ggüüll

sen öyle rahmet edersinki
rahmetinin bir cilvesi cennetim olur
rahmetinden bir parıltı
sonsuz mutluluğumdur
rahmetinin bir damlası
herkesin rızkına kefil olur..
şu çorak gönlüme merhametini indir
şu fani ömrümü sonsuzluğa eriştir....

amin... [/color]  duuaa

Çevrimdışı leylak

• Yer: Kayseri
  • 213
  • +21/-0
  • Hüzün damlıyor yüreğe Gül boynunu eğince
« Yanıtla #16 : 18 Nisan 2008, 14:01:02 »
[color=red]Ey Rabbim! Acizlikten, tenbellikten, korkaklıktan cimrilikten, eli kolu dökülür derecede takatsızlıktan kasvetten, gafletten, zilletten, azlıktan, meskenetten sana sığınırım. Fakirlikten, küfürden, fısktan, şekavetten, nifaktan, yapdığını insanların duyması ve medh etmeleri için yapmaktan, riyâdan, sana sığınırım. Sağırlıktan, dilsizlikten, delilikten, cüzzamdan, abraslıktan ve kötü hastalıklardan sana sığınırım.” (10)

Resûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- duâasında: "Ey Rabbim! Beni, iyilik ettiği zaman sevinen, kötülük ettiği zaman istiğfar edenlerden kıl.” (11)

"Ey kalbleri çekip çeviren Rabbim! Kalbimi dînin üzere sâbit kıl." İdi.. (12)[/color]

Çevrimdışı melike

• Yer: ANKARA
  • 739
  • +66/-0
  • Dal rüzgarı Affetse de...Kırılmıştır bir kere...
« Yanıtla #17 : 18 Nisan 2008, 17:10:13 »
[color=maroon]Yâ Rabbî! Bizim hâlimize bakarak muâmele etme. Kendi ikrâm ve ihsanına göre bize muamele eyle.
Yâ Rabbî! Kerem ve lütfunla hidâyet ettiğin kalbi tekrar dalâlete,sapıklığa meylettirme. Belaları bizden sarf eyle, çevir ve değiştir.
Ey affı çok olan, günahları örten Rabbim! O günahlar dolayısı ile bizden intikam alma. Bize azab etme.
Yâ Rabbî! Biz nefis ile şeytana köpek gibi tâbi olduksa da sen, azab arslanını bize saldırtma.
Ey Hayy, ebedî diri olan Rabbim! Taleb ve duâ üzerine nasıl olur da kerem etmezsin. Sen kerem sâhibisin.
Ey mahlûkâtın, yaratıkların canlıların ihtiyâcını gideren Rabbim! Sen varken hiç bir kimseyi hatırlamak ve ondan bir şey ummak lâyık değildir.
Yâ Rabbî! Rûhumda bir ilim katresi var. İlâhî onu hevâ rüzgarıyla ten toprağından muhâfaza eyle.
Ey ihsânı çok olan Rabbim! Cefa içinde geçip giden ömre merhamet et.
Ey affetmeyi seven Rabbim! Bizi affeyle. İsyân derdimize çâre eyle.
Ey yardım isteyenlerin yardımcısı! Bizi hidâyete çıkar.
Yâ Rabbî! Duâ ve yakarışlarımızda sana lâyık olmayan sözleri bilmeyerek söyleyip hatalarda bulunmuş isek, o kelimeleri sen ıslah et ve duamızıkabul buyur. Çünkü sözlerin hakimi ve sultanı ancak sensin.
Ey alemin yaratıcısı! Kasvetli, kararmış, katılaşmış adeta taş gibi olmuş olan kalbimizi mum gibi yumuşat, feryadımızı, ah u vahımızı, hoş eyle ki
rahmetini celbetsin, çeksin.
Bizi köle gibi kullanan bu serkeş nefisten bizi satın al. O nefis bıçağı kemiğe dayandı (zulmü canımıza yetti).
Ya Rabbî! Sana ne arz edeyim. Çünkü sen gizli ve açık her şeyi bilirsin."

amin... [/color]

Çevrimdışı Halime

• ***Sen kaldırım taşlarını dize dur önüme, ben toprağa basa basa senden uzaklaşıyorum ***
  • Yer: İsk€nd€run
  • 2695
  • +198/-0
  • Ve Birgün Bu Dünya Gül Bahçesine Dönecek..
« Yanıtla #18 : 19 Nisan 2008, 00:03:41 »
    asss
   elif_ce hamdolsun allahımaa ben yendim o nefsimi namazımı kılıyorum kapandım.en iyi ilaç allahına el acıp yalvar.bigün mutlaka ama mutlaka ölmeden bu isteklerini yasatacak o ilhamı içine verecek.unutmadan bnde senin için dua edecem her zaman öppp[quote author=Elif_dem link=topic=120.msg1228#msg1228 date=1208188864]
Rabbim yüreğimi senin sevginle doldur,Öyle bir çoğalsın ki bıraktığım namazıma tekrar başlayabileyim,çok istediğim başörtüyü takmayı nasip et.Neden yapamıyorum anlamıyorum,Allahım nefsimi yenmeyi nasip et.Boş insanlarla karşılaştırma,senin zikreden sohbetler etmemi sağla,etrafımı güzel yürekli insanlarla çevirki sana yönelmem kolaylaşsın...Gözlerimden şu an senin için dökülen yaşlar yüreğimi yumuşatsın.sana gelmeyi istiyorum ama yapamıyorum...Burada bulunan güzel yürekli arkadaşlar,benim gibi olup daha sonra nefsini yenmiş olanlar ne olur paylaşın benimle...

[/quote]

Çevrimdışı Sümeyye Sude

• Yer: izmir
  • 787
  • +219/-0
  • BAKMA SUSKUN DURDUĞUMA DAĞLARINDA SESİ ÇIKMAZ
« Yanıtla #19 : 23 Nisan 2008, 10:34:38 »
[b][color=green]Ey ihsânı çok olan Rabbim! Cefa içinde geçip giden ömre merhamet et.

Uykumuzu dinlenme kıl, gaflet kılma!
          Uyanıklık halimizi sâlih amel kıl, kötü amel kılma!
          Uykumuzu ibâdete vesîle kıl, engel kılma!
            affetmeyi seven Rabbim! Bizi affeyle.  dduuaa

amin[/color][/b]