Doğru Yazalım - İmla Kılavuzu Sözlüğü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı busegül

• Yer: Adana
  • 20005
  • +360/-0
  • Allah birdir ve Muhammed (s.a.v.) onun elçisidir.
    • Uyanan Gençlik
Ynt: Doğru Yazalım - İmla Kılavuzu Sözlüğü
« Yanıtla #10 : 24 Ocak 2011, 21:34:05 »
J

jenerasyon - jenosit - jurnal -

Çevrimdışı busegül

• 20005
  • +360/-0
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #11 : 24 Ocak 2011, 21:34:28 »
K

D, B, K, G; KD, KB, GD, GB kısaltmaları - Kâbil - kafiye - kâgir - kahvaltı - kale gibi - kânun - kapkaç - kardeşim - karizmatik - karşılama - kasım - kasımpatı - kata - katalizör - katliam - kelime dağarcığı - kelime hazinesi - kelime serveti - kendine zaman ayırmak - kent - kere - Kerkük'e - keyif almak - kez - kiminle - kişi - kişi adılı - kişi adlarının sonunda d>t, t>d - kişi ekleri - kişi zamiri - kılavuz - kılmak - Kırklareli - kızım - KKTC - Kocaeli - kokainden dövdüm - kolonyalı mendil - kompozisyon - kontör - korozyon - kökü yabancı olan kelimelerin yardımcı fiillerle kullanımı - köprü başı - Köprübaşı - köşe başı - kriz - kulüp - kurultay - küreselleşmek -

Çevrimdışı busegül

• 20005
  • +360/-0
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #12 : 24 Ocak 2011, 21:34:50 »
L

large - LCV - liste başı - LPG - lüks -

Çevrimdışı busegül

• 20005
  • +360/-0
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #13 : 24 Ocak 2011, 21:35:15 »
M

madde başı - magazin - mahfuzen - mahlûk - makul - makûs - mal - maliye - manipülasyon - manipüle etmek - manşet - mazi - medhal - mecaz - Meclisimebusan - medium - mekân - mekanik - mesai saatleri - mes'ul - meş'um - meymenetli - meymenetsiz - mezhepsel - mısra - -mıştım - mika - mikâp - milenyum - millet - millî köken - miyop - mobil - mobilize - modernite - mood - motive etmek - motivasyon - M.Ö. - M.S. - muhibbilütufkârım efendim - muhibbi­muh­te­rem - muhibbimükerremim - muhterem - muhterem beyefendi - muhterem efendim - muhterem ve aziz efendim - muhterem ve muazzez efendim - mukaddime - mutluyuz - mükâfat - münekkit - mürekkep - müthiş (acayip, korkunç) güzel -

Çevrimdışı busegül

• 20005
  • +360/-0
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #14 : 24 Ocak 2011, 21:35:37 »
N

nasal - nasalization - Nasırıye - Ne diyeyim, mutluyum, yani... - ne - neden - ne içersiniz - nekahet - nescafe - nesnel - nihririmücahidimiz efendimiz hazretleri - nihriri­muh­teremimiz efendim - nikâh - nikap - nukut - nurıaynım efendim - nutuk - nutuk -