Doğru Yazalım - İmla Kılavuzu Sözlüğü

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı busegül

• Yer: Adana
  • 20005
  • +360/-0
  • Allah birdir ve Muhammed (s.a.v.) onun elçisidir.
    • Uyanan Gençlik
Doğru Yazalım - İmla Kılavuzu Sözlüğü
« : 24 Ocak 2011, 21:25:45 »
A

abi yaa - Abidinpaşa - -acak (-ecek) - acil eylem plânı - açılış konuşması - açış konuşması - Adapazarı - adıl - adım başı - adrese teslim - advantage card - affedersiniz - ağırlama - Ağrı Dağı - Ağrı dağı - ajansa düşmek - akredite etmek - akşam - aktivasyona geçmek - aktüaryel - albüm - alem - âlem - alfabe - alımlayıcı - altını çizmek - an - ana düşünce - ana fikir - ana kent - anchorman - anchorman - anchor person - anemi - anemik - anîden - animation - animator - anlatım - anti - antialerjik - antiasit - antibalistik - antibatı - antibiyotik - antibiyoz - antibranşiyal - antidamping - antidemokrat - antidemokratik - antidiüretik - antidiüretik - antidromik - antidot - antiemperyalist - antiemperyalizm - antifaşist - antifaşizm - antifriz - antihijyenik - antihormon - antijen - antikapitalist - antikapitalizm - antikatot - antikiklon - antikoagülant - antikomünist - antikomünizm - antikodon - antikor - antimisin - antimitotik - antinomi - antioksin - antioksidan - antiparalel - antipati antipatik - antipetal - antiport - antipropaganda - antisemit - antisemitist - antisemitizm - antisepal - antisepsi - antiseptik - antiserum - antisiklon - antispesifik - antitank - antiterminasyon - antiterör - antitez - antitoksit - antitoksin - antiviral - apostrof - armağan - asitane - âsitâne - aşağılık kompleksine düşmek - âşık olmak - Atatürk'ün imlası - ayakkabı - ayırbuyur - ayrıca - Azerbaycan - Azerî - azizim - azıcık - azlık - azınlık -

Çevrimdışı busegül

• 20005
  • +360/-0
    • Uyanan Gençlik
Ynt: Doğru Yazalım - İmla Kılavuzu Sözlüğü
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2011, 21:26:14 »
B

D, B, K, G; KD, KB, GD, GB kısaltmaları - bağlam - bakalım - bakış atmak - Bakû - Bana geri döner misin? - baş siperi - batı - battı balık yan going - bay - bay - bayan - bayan - bay bay - bayi - baz almak - beğendik - bekâr - bel altı pantolon - belek - belgegeçer - belirteç - ben - benimle - beyanat - beyefendi - Beyşehir - biçem - bileşik - bilgilendirme toplantısı - bilim adamı - bilim insanı - birleşik - bitişik - blok - bodyguard - bold - bonjur - bonsuar - broker - brunch - bununla - buyurmak - büyüme eğrisi - by by -

Çevrimdışı busegül

• 20005
  • +360/-0
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2011, 21:29:05 »
C

cami - capuccino - celladın - cellatın - cep to cep - ceza evi - chat - cheesburger - cumartesi - cümle - cümle - cümle bilgisi - cümlecik - cür’et - cüz’î - C vitamini - CV -

Çevrimdışı busegül

• 20005
  • +360/-0
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2011, 21:30:31 »
D, B, K, G; KD, KB, GD, GB kısaltmaları - dağ başı - dalga işareti - deadweight - defa - değişmece - dekan - dekan - dekar - delegelerin sesleri - depremsel - depresyon - detone - devralmak - devre - deyim - -dımdı - -dıydım - diaspora - dibaçe - dikkatleriniz için teşekkürler - dilsel - dize - diz siperi - dominant - dostum - döndürmek - dönem - duayen - duble yol - durum ekleri - duyduk - dükkân - düşkünler evi -

Çevrimdışı busegül

• 20005
  • +360/-0
    • Uyanan Gençlik
« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2011, 21:31:08 »
E

edat - edibihürriyetperver - edibimuhterem efendim - eğik yazı - ekâbir - ekonomi - ekonomik ve mekanik - eks - eleştirel - eleştirici - eleştiriyel - eleştirmeci - eleştirmen - Elmadağ - Elma Dağı - emektar - Emirdağ - Emir Dağı - Emiroğlu - emlâk - emrivaki - enderuncular - enkaz - erkek takımı - esnaf - esnaf - eşkâl - eşraf - etken - etki etmek - etkin - etmek - etmek - ev - evlâdım - evlat - evlât - evrak - ev sahipliği yapmak - evsel - extra large - eyalet - eylem - eylemek -