Asp ile 10 Dakikada Ücretsiz Site Kurun

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zeron

  • *****
  • Join Date: Nis 2008
  • Yer: Kayseri
  • 3335
  • +426/-0
  • Cinsiyet: Bay
    • Uyanan Gençlik
Asp ile 10 Dakikada Ücretsiz Site Kurun
« : 15 Ocak 2011, 17:32:15 »
[color=blue]ASP-NUKE[/color]

Web sitesi : [url=http://www.asp-nuke.com]http://www.asp-nuke.com[/url]
Dil : ASP
Sahibi : Ga«tan Bouveret
Sürüm : 1.2
Puan : 75
Yorum : Gelistirilmesi gereken bölümler ve özellikler var.
ASP ile yazilan portal programlardan birisidir. Kurmak için asp-nuke dizini içindeki setup.asp dosyasini tarayicinizdan çagirmaniz gerekiyor. Karsiniza gelen ekranda sizden bir takim bilgiler istenmektedir. Admin kullanici adi, sifresi, e-posta adresi, site adi, veritabaninin bulundugu yer, dosyalarin bulundugu yer gibi bilgileri girmeniz gerekiyor.

Asp-nuke haber eklemeniz, yazdiginiz makaleleri yayinlamaniz, sitenize anket eklemeniz gibi özelliklere sahip. Eger ziyaretçilerinizin sitenizden bazi dosyalari (örnegin yazilarinizda bahsettiginiz dosyalari) indirmelerini isterseniz download bölümü de hazirdir. Admin panelinden kategori olusturup dosyalari sitenize ekleyebilirsiniz. Online ziyaretçi ve üye sayisini göstermesi gibi bir özelligi eger sitenizde ararsaniz Asp-nuke gerekli eklentiye sahip. Site içi arama bölümünün de oldugu sitede bir de dil seçme gibi bir bölüm var. Eger isterseniz Asp-nuke için yazilmis scriptleri indirip sitenizde ekleyebilirsiniz. Örnegin chat modülünü sitenize ekleyebilirsiniz. Bu modül Asp-nuke ile gelmemektedir. Admin paneli de ihtiyaciniza yönelik olup normal kullanici girisi yaptiginiz ekrandan admin bilgileriyle login olabilirsiniz.


[color=blue]MAXWEBPORTAL[/color]

Web sitesi : [url=http://www.maxwebportal.com]http://www.maxwebportal.com[/url]
Dil : ASP
Sahibi : Max Yuan
Sürüm : 1.33
Puan : 95
Yorum : Kolay kullanim ve kuruluma sahip.
ASP ile yazilmis olan ve inceleyecegimiz bir diger (ve sonuncu) portal programi Maxwebportal’dir. Exe uzantili bir dosya olarak indirebileceginiz bu portal scriptini istediginiz bir yere açiniz. Kurulum için config.asp dosyasinda veritabanina ait iki degeri girmeniz gerekiyor. 36. ve 42. satirlar degisik yapilmasi gereken satirlardir. 36. satirda kullanmak istediginiz veritabani tipini belirlemelisiniz. Zaten Access formatinda gelen veritabanininda eger SQL Server veya MySQL kullanmayacaksaniz 36. satirda degisiklik yapmaniza gerek yok. 42. satirda veritabaninin bulundugu yeri tam olarak yazmalisiniz.

Tarayicinizdan çagirarak Maxwebportal’in ana sayfasina ulasabilirsiniz. Sitenize makale eklemek için gerekli özellik programda mevcuttur. Download bölümü de olan program Asp-nuke’te olmayan site içi mesajlasmaya da izin veriyor. Site istatistiklerini de tutan portal anket, forum, takvim, linkler bölümlerini içeriyor. Admin paneli de siteyi yönetmek için oldukça kullanisli olup kötü kelime filtresi de içermektedir. Ayrica sikça sorulan sorular bölümü de yer alan program ASP ile yazilmis inceledigimiz en iyi portal program. Program ile ilgili olarak söyleyebilecegim bir diger husus ise iyi bilinen Snitz Forums’da gelistirildigidir.


[color=blue]DOTNETNUKE[/color]

Web sitesi : [url=http://www.dotnetnuke.com]http://www.dotnetnuke.com[/url]
Dil : ASP.NET
Sahibi : Shaun Walker
Sürüm : 2.0.4
Puan : 95
Yorum : SQL Server kullanmasi eksi özellik olup oldukça kullanislidir.
ASP.NET ile yazilmis olan tek portal programi olan Dotnetnuke özellik olarak aradiginiz hemen hemen tüm özellikleri barindiriyor.

Kuruluma geçmeden önce belirtmek isterim ki Dotnetnuke, SQL Server veritabanini kullaniyor. Seçim yaparken hosting sirketinin SQL Server hizmeti verip vermedigini ve ne kadar ücret istedigini mutlaka sorunuz. IIS’te Dotnetnuke isimli bir de dizin olusturmalisiniz. Bu dizin Dotnetnuke’ü kurdugunuz dizini görmelidir. Önerilen kurulum yeri C kök dizini altindadir. Portali tarayicidan çagirdiginiz zaman gerekli olan tablolar olusturulmaktadir.

Gelelim bize hangi özellikleri sunduguna. Duyurularinizi ekleyebilir, ziyaretçilerinize download edebilecekleri dosyalar sunabilirsiniz. Forum bölümü de yer alan programda yazdiginiz makaleleri veya dosyalari Documents bölümüne ekleyebilirsiniz. Sikça sorulan sorular bölümünü ve anket sitede yer alan diger bölümlerdendir. Özellikle skin destegi ile öne çikan program site içi arama bölümüne de sahiptir.
Admin paneli ise siteyle ilgili tüm isteklerinize cevap verebilecek durumdadir. Oldukça kullanisli olan panel sitenize baska modüller eklemenize de izin veriyor.