Google AdSense: PIN Nasıl Alınır - AdSense PIN'i gelmezse ne yapmalı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi D®agon

  • Ezberletmez Öğretir
  • *******
  • Join Date: Mar 2008
  • Yer: Ankara
  • 11651
  • +524/-0
  • Cinsiyet: Bay
    • Arif Hocam
AdSense PIN'i postayla gönderilmemişse, ödemeniz beklemede kalacaktır. AdSense PIN'inizi nasıl alacağınızı veya doğrulama için kimlik bilgilerini nasıl yükleyeceğinizi öğrenin ve web sitenizde ticari AdSense reklamları göstermeye başlayın.

[html] [/html]

Diyelim ki Arif, para kazanmak için Google AdSense'i kullanmak istiyor ve bu süreçten memnuniyetle başlıyor.
Bir blog başlattı, bir AdSense hesabı kaydetti, Google'dan onay aldı, reklamlar hazırladı, reklam kodunu blog yayınlarına entegre etti ve çevrimiçi reklamlar göstermeye başladı.

Ertesi gün Arif, ne kadar kazandığını görmek için AdSense hesabına girer. Onu aşağılayan ilk şey, önceki günden kazanç şekli (0,00 TL veya 0,01 dolar olabilir) ... Bunun üzerine, Google'ın AdSense ödemesinin beklemede olduğunu bildiren bir mesaj bulur. Gerginlik!

PIN ve / veya telefon numaranızı henüz doğrulamadıysanız, sayfalarınız Kamu Hizmeti Reklamlarını (PSA'lar) gösteriyor.
Daha fazla bilgi için Ödeme Geçmişi sayfasına bakın.

Ancak Arif ayrıntıları araştırırken, Google, kendisine bir PIN Numarasının gönderildiğini (e-postayla gönderilmediğini söylediği için rahatladığını hissediyor. Ödeme durumunu kaldırmak ve ticari reklamları göstermeye başlamak için, bu PIN numarası AdSense hesabına girilmelidir.

Google, yalnızca posta adresinizi doğrulamak için posta yoluyla PIN numarasını göndermek için önlem alır (bu, çek çeklerini aldığınız yerdir). Ancak, birçok insanda olduğu gibi; PIN numarasını içeren bu posta ulaşmaz!
Alınmayan pf AdSense PIN'i yaygın bir sorundur.

Arif, AdSense hesabına girip PIN'in yeniden gönderilmesini ister; ve Google PIN'i tekrar gönderir. Bazen zor PIN hala gelmiyor. PIN numarası için üç istekte bulunabilirsiniz. Ve bazen, tüm bu taleplerin ardından, PIN numarası hala gelmiyor!

[b]AdSense PIN'i gelmezse ne yapmalı?[/b]

Google AdSense'ten PIN almayla ilgili üç denemeyi de denedikten ve başarısız olduktan sonra, kalbinizi kaybetmeyin.
Sonraki adım, Google AdSense'e kimliğinizin taranmış bir kopyasını göndermektir.

Kimliğiniz posta adresinizi göstermeli ve AdSense'e verdiğiniz adres ile aynı olmalıdır. Göndereceğiniz en iyi kimlik pasaportunuzdur. İlk sayfayı ve son sayfayı tarayın (ayrıntılarınızı, pasaportunuzun ayrıntılarını ve adres bilgilerini gösterebilirsiniz) ve dosyayı yukarıdaki formda yükleyin.

Diğer geçerli kimlikler, banka ekstreniz, devlet kimliği, seçmen kimliği, telefon / elektrik faturası vb. Olabilir. Kimlik, adınızın yanı sıra adresini göstermelidir.

Bir tarayıcıya erişiminiz yoksa, dijital fotoğraf makinenizi veya cep telefonunuzu kullanarak kimliğinize güzel bir fotoğraf götürebilirsiniz. İlgili ayrıntıların bu tür kamera fotoğraflarında açıkça göründüğünden emin olun.

Google personeli kimliğinizi görecek ve adresinizi doğrulayacak. Bu işlemi bitirmek için bir gün ila birkaç hafta sürebilirler. Adresinizi doğruladıktan sonra, AdSense hesabınızdaki bekletme durumunu kaldırır ve web sitenizde ticari reklamlar göstermeye başlarlar.
Bu noktada, AdSense ekibinden aşağıdaki gibi bir şey söyleyen bir e-posta alırsınız:

"Epostan için teşekkürler. Kimlik belgenizi doğruladıktan sonra, PIN gereksiniminizi manuel olarak geçersiz kıldığımı size bildirmekten memnuniyet duyarız ve gelecekte bu hesap için başka bir PIN girmeniz gerekmez."

Sevgili okuyucu, lütfen AdSense PIN'inizi almadıysanız, sıkıntı çekmeyin. Birçok kişi ilk denemede anlamıyor.
PIN'i almazsan, yukarıdaki prosedürü takip etmeniz yeterli olacaktır.